Forum dyskusyjne

opinie co warto zobaczyć na co uważać

kategoria podróże po świecie

karolinadh dołączył
17.09.2006

karolinadh 22:21 | 16.07.2009

witam, wybieram sie na wakacje samochodem do Czarnogóry, planujemy podróżować mniej wiecej wzdłóż wybrzeża aż do Albani. Czy ktos mógłby sie podzielić swoimi spostrzeżeniami o tych krajach? czy jest tam niebezpiecznie, czy nadal tereny tych krajów roją sie od nierozbrojonych min? przeczytałam ten artykuł i trochę mnie on zaniepokoił images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.mojeopinie.pl/img/zoo  m0/koronabalkanow2.jpg&imgrefurl=www.mojeopinie.pl/korona_balka  now_najwyzszy_szczyt_czarnogory_zdobyty,3,1218039948&usg=__lSvlteYKQQA tFRPKfH0urzfLTr4=&h=433&w=652&sz=57&hl=pl&start=55&um=1&tbnid=f0s_wCXO u-rfrM:&tbnh=92&tbnw=138&prev=/images%3Fq%3Dczarnog%25C3%25B3ra%26ndsp %3D18%26hl%3Dpl%26lr%3D%26sa%3DN%26start%3D54%26um%3D1 za wszelkie rady dziekuję

pajson dołączył
18.07.2009

pajson 15:15 | 18.07.2009

Nie ma się czrgo obawiać. Jest spokojenie, ludzie są bardzo uprzejmi mi goscinni (chorwacja i czarnogóra). W Albanii trzeba uważać bo kierowcy nie przestrzegają porzepisów. W małych miejscowościach zwierzeta domowe wybiegają na ulice a w samej Tiranie spory ruch, wszyscy na siebie trąbią i zupełnie nie przestrzegają przepisów. Podsumowując - Chorwacja i Czarnogóra bardzo polecam i zupełnie bez obaw. Albania mniej godna polecenia. Wciąż bardzo biedny kraj.

karolinadh dołączył
17.09.2006

karolinadh 23:10 | 22.07.2009

dziękuje za informacje, tak czy owak w Albani sie zatrzymamy bo chcemy dostac sie do Macedoni. Co do zwierząt na drogach i nie przestrzeganiu przepisów to mamy juz z tym doświadczenie zdobyte rok temu w Rumuni. Bardziej myślałam o zagrożeniu związanym z kradzieżami czy napadami bo moja znajoma była tam 5 lat temu z grupa w Albani i chcieli ich porwac ale sie wykupili. mam nadzieje ze czasy sie zmieniły i jest tam juz z tym lepiej.

Jangio dołączył
02.05.2008

Jangio 17:42 | 23.07.2009

Czarnogora bardzo bezpieczna, tania, malo turystow (szczegolnie teraz) wiec nie ma tlumow. Jedyne na co trzeba chyba uwazac to mowienie zle o Serbach: bardzo duzo ich tam mieszka oraz Czarnogorcy bardzo sie z nimi utozsamiaja.

ankh82 dołączył
01.07.2008

ankh82 22:18 | 23.07.2009

Dziwisz sie? tam co drugie malzenstwo jest mieszane. zreszta to ostatni republika, ktora sie oddzielila, bardziej z rozsadku niz milosci. serbow jest pelno na balkanach -no moze poza bosnia. najwiecej w Monte, no i Cro

Jangio dołączył
02.05.2008

Jangio 17:09 | 24.07.2009

Heh wlasnie z tego co mi mowiono w Bosni jest najwiecej Serbow- na 4,5 mln mieszkancow 2mln Serbow, dodajac do tego ok. 600tys Chorwatow wychodzi ze to dziwny kraj. Hercegovine powinni oddac Chorwacji a wschodnie tereny Serbii. Zreszta ogolnie ciekawie sie definiuje grupy narodowe tam- kogo nie zapytasz mowi ze w Bosni mieszkaja: Chorwaci, Serbowie i... muzulmanie (bez konkretnej nacji).

Jangio dołączył
02.05.2008

Jangio 17:13 | 24.07.2009

Ale z tym wymieszaniem masz oczywiscie racje. Zawsze musialem sie upewnic z kim rozmawiam zanim moglem wydawac jakies opinie o narodach.

ankh82 dołączył
01.07.2008

ankh82 12:50 | 25.07.2009

wniosek z tego prosty, ze lepiej sie...nie wypowiadac o narodach :) nie wartosciowac ich i juz. Przynajmiej to moja maksyma w podrozach. Jak nie wartosciuje ludzi, to narodow tym bardziej. Balkany to specyficzne miejsce i o konflikt jak wiadomo nie trudno.
a tak poza tym chorwata od serba mozna poznac po wymowie niektorych slow, gramatyce- jak sie wsluchasz., ale to tez bywa zludne, bo np. tacy czarnogórcy uzywaja jekawicy (jak chorwaci) w odróznieniu do serbów (ekawicy) ;) a Bosniakach juz lepiej nie mowic, bo jekawica z ekawica sie miesza + do tego liczne turcyzmy. Piekny kraj. Mieszanka konkretna, szkoda tylko, ze ...wybuchowa :/

karolinadh dołączył
17.09.2006

karolinadh 14:10 | 25.07.2009

dzieki za informacje, ja tez nie mam w zwyczaju wypowiadac sie o narodach w podróży, wiec chyba z tej strony nic złego nam nie grozi

ankh82 dołączył
01.07.2008

ankh82 21:43 | 27.07.2009

aha, nie wiem kiedy jedziesz, ale wracajac do tematu. Miny sa głownie w Bośni. Pola minowe raczej są oznakowane, ale spokojnie nie ma czego sie bać, okolice większych miast, tras sa bezpieczne. Mnie sie zdarzyło w dzikim miejscu rozbijac namiot :) i zyje, wiec spokojnie. Albania w porzadku, bunkry fajne, drogi natomiast fatalne, czarnogóra- spokój wodza :) Pięknie, taniej (niż w Cro). nie wiem, czy jest cos jeszcze co chciałabyś wiedzieć

karolinadh dołączył
17.09.2006

karolinadh 22:01 | 27.07.2009

dzieki za informacje. przewodniki przestudiowałam, wyjazd juz w sobote. jest jeszcze jedna rzecz, w przewodnikach pisze ze jest obowiązek meldunkowy w bośni, czarnogórze i serbii, tylko ze ja nie wiem jak mamy sie meldowac jak codzienni bedziemy w innych miejscach i będziemy głównie sypiac na dziko w namiocie. jak to jest z tym meldunkiem w tym przypadku?

ankh82 dołączył
01.07.2008

ankh82 21:02 | 28.07.2009

jest cos takiego, faktycznie, jednak w czarnogórze w srodku sezonu cos takiego...nie jest brane pod uwage. Niby oficjalnie osoba, ktora wynajmuje pokoje/hotel zajmuje sie czyms takim, ale jadac i zyjac na dziko na waszym miejscu bym sie nie przejmowala. bylam we wszystkich tych krajach, spalam na dziko i nikt sie nie przyczepil, a nigdy nie mialam meldunku. w serbii to podobno jest to bardziej "pilnowane". niegdys mozliwy byl meldunek na MUPie w ciagu 3 dni, teraz go skrocili do jednego, co ejst awykonalne. Oby was zaden pandur (policjant-, ale lepiej tego nie mowic glosno :) ) was nie złapie, choc ostrzegam, ze jak wiudza na zagranicznych blachach auto to lubia wlepic mandat za byle co, a wlasciwie wziac lapowke.
Starym trikiem- jadac przez serbie bylo to, ze jedziesz do czarnogóry na wakacje i to wszystko. nikt nie mogl sie przyczepic, jestes TYLKO tranzytem i jak ci to udowodnia? Nijak. To działa. w każdym bądź razie działało. :)

krzysztofC dołączył
02.07.2011

krzysztofC 22:15 | 20.05.2012

bzdura na bzduże,oni chcieli ich zaprosić na biesiadę a twoja znajoma nie znająca obyczajów pomyślała że chcą ją porwać i teraz opowiada pierdoły.Jak się wybierasz do innych kultur to najpierw poczytaj o nich pozdrawiam
krzysztofC

chamsin dołączył
14.10.2002

chamsin 09:15 | 19.05.2012

zobacz strone:
www.czarnogora.net/atrakcje.htm 
znajac hasla wpisz go googli po wiecej info
pozdrawiam

krzysztofC dołączył
02.07.2011

krzysztofC 22:08 | 20.05.2012

nie wydawaj opini o nikim .Albo akceptujesz inność albo się tam nie pchaj .Nie rozmawiaj o polityce a będzie okey

krzysztofC dołączył
02.07.2011

krzysztofC 22:22 | 20.05.2012

nigdy nikomu nie wydawaj opini o nikim a już w szczególności o narodzie który cię gości bo dostaniesz po ryjoku i będziesz zdziwiony,a potem będziesz opowiadał na forum jaki to zły kraj

sprocket73 dołączył
03.07.2012

sprocket73 19:39 | 03.07.2012

zapraszam do mojej fotorelacji z tegorocznego urlopu w Czarnogórze:
picasaweb.google.com/sprocket1973/CzarnogoraLato2012 

mike_33 dołączył
18.04.2015

mike_33 13:39 | 18.04.2015

Hej należy uważać na piasek na piaszczystych plażach bo jest tak drobny jak popiół, że jak wieje wiatr, a wieje często to ma się go w pełno w oczach po godzinie jak by się było na budowie :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl