Forum dyskusyjne

Chitchen itza co z bagażami

kategoria podróże po świecie

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 15:17 | 19.07.2009

Mam pytanie,przyjeżdżam gdzieś tam w rejony chitchen itza,nocuję i rano wybieram się zwiedzać,chcę zostawić bagaże podczas zwiedzania bo potem chcę jechać dalej do tulum.Gdzie mogę to zrobić,są jakieś szafki etc?

emski dołączył
13.12.2003

emski 02:13 | 20.07.2009

czym przyjezdzasz i gdzie nocujesz ? jak nocujesz w hotelu zawsze na pare godzin mozesz zostawic kalmoty w hotelu jak przyjedzasz autobusem turystycznym jako tur moze zostawic w autobusie ja raczej nie widzialem przechowalni bagazu dla indywidualnych turystow choc mozliwe ze jest taka opcja za jakas oplata przy zakupie biletow ?

Promyczek dołączył
11.01.2009

Promyczek 13:39 | 20.07.2009

jak duzy bagaz? mozesz te najbardziej wartosciowe rzeczy dac do sejfu zza dodatkowa oplata a jesli nie masz nic super cennego dogadac sie w hotelu i poprosic o przechowanie bagazu

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 14:11 | 20.07.2009

Nie wiem dokładnie jakim trasportem ale ląduje w cancun i chcę się z niego jak najszybciej wydostać,więc chyba dojadę do chitchen autobusem,wezmę hotel i rano chciałbym ruszyć do chitchen z bagażami,nie zostawiając ich w hotelu,bo chcę od razu wziąć autobus do meridy,nie mam pojęcia za bardzo o strukturze tego wszystkiego,nie wiem czy hotele są blisko chitchen czy też nie,stąd pytania.Mam tez pytanie czy wiecie jak dostać się najszybciej i możliwie bezpośrednio z np. cancun do san cristobal de las casas,bo wolałbym zjechać w dół i potem poprzez palenque itd. Jechac do góry,za wszelkie info dziękuję

emski dołączył
13.12.2003

emski 15:08 | 20.07.2009

przy samych ruinach nie ma hotelu jest jakies 10-15 min w wiosce i przy drodze to wciaz mozesz zostawic klamoty w hotelu bez problemu i bez oplaty i wrocic po nie po zwiedzaniu ale musisz wziac taxi albo hotel moze miec swoja taxi za minimalna oplata a jka wezmiesz hotel w Cancun np to kazdy hoetl oferuje takie catle tour :-)) czyli podjezdzaja pod hotel ok 8 rano zbieraja towarzytstwo i ok 10-11 jestes w Chichen itza masz przewodnika lunch i 10 tys kolegow i kolezanek za towarzystwo i pakuja cie zpowrotem do CAncun pod hotel LAtwiej sie wydostac z Cancun czy Playa do Palenque z Cancun i Playa niz z Chichen Itza bo inczej lokalnymi busami musialbys sie pchac do Meridy albo Campeche i dalej

anag dołączył
14.04.2006

anag 19:13 | 20.07.2009

Hej - polecam Valladolid, bardzo fajne miasteczko niedaleko Chichen Itza, zatrzymaj sie tam na 2 noce, spedz caly dzien w Chichen, a z Valladolid masz dobre polaczenia do Meridy, Cancun i Tulum. Do Chichen Itza dojedziesz z Valladolid autobusami albo prywatnymi "shared taxi" - jest tego naprawde mnostwo.

Z Cancun faktycznie radze uciekac, bo to koszmar nie z tej ziemi...

emski dołączył
13.12.2003

emski 19:36 | 20.07.2009

jaki koszmar :-)) sa ludzie ktorzy tylko Cancun uznaja za Mexico :-)) a przynajmniej 90% turystow moich ziomali :-))

anag dołączył
14.04.2006

anag 20:10 | 20.07.2009

No jasne - to pewnie Ci sami turysci, ktorzy tylko Phuket uznaja za Thailand:)). Nie rozumiem tylko po co ktos sie fatyguje z Europy - przeciez mozna skoczyc na Ibize albo Gran Canaria i miec to samo albo nawet gorzej?;).

Z US do Cancun to jeszcze ma sens (chyba) - takie tanie wczasy w luksusie dla ziomali...

emski dołączył
13.12.2003

emski 20:42 | 20.07.2009

geeee odemnie ze Skierolawek do Cancun teraz na 5 nocy a wiec 6 dni przlot picie zarcie na umor hotel lotnisko przejazdy $500 to za darmo prawie a Mexico jest teraz piekne bo puste ..tyle ze ja nie jestem all inclusive :-)))

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 22:49 | 20.07.2009

Dlatego chcę stamtąd sp.....ć jak najszybciej.Ląduję o 23:30 zanim się wydostanę to pewnie na drugą będe gdzieś w hostelu,wiem,że taxi nie ma z lotniska,jest jakiś malo skomplikowany autobus do centrum?ew potem taksówkę wezmę-jak to wygląda?

anag dołączył
14.04.2006

anag 23:45 | 20.07.2009

Na lotnisku w Cancun oczywiscie ze sa taksowki, ale zdzierstwo takie ze dlugo by opowiadac - to wplyw ziomali emskiego jak nic - przyjezdzaja na wczasy za 500 usd, rzucaja zielonymi na prawo i lewo i od razu mamy rozbestwionych taksowkarzy, ktorym nawet nie chce sie targowac...

Poza taxi jest shuttle do samego centrum (na dworzec autobusowy, wiec idealnie) - jezdzi o ile dobrze pamietam co pol godziny, ale nie wiem do ktorej?

emski dołączył
13.12.2003

emski 03:40 | 21.07.2009

to proste na urlop zbiera sie i oszczedza po to zeby wydawac i cieszyc sie urlopem a nie uzerac na kazdym kroku o ceny jak ziomale Polskie :-))

usunięty/nieznany 09:36 | 21.07.2009

taxi są, możesz też próbować zamawiać transport przez net. A co do ChichenItza to najlpiej zwiedzać z samego rana - do 10rano jest pusto i przyjemnie .... szarańcza sie pojawia koło 11tej, jak pisał Emski - generlanie większość atrkacji typu Tulum , Chi.. etc zwiedzałem zaraz po otwarciu - pogoda nie męczy, pusto ....

emski dołączył
13.12.2003

emski 15:22 | 21.07.2009

sama prawda ale to koles musi raz zanocowac w Cancun i pierwszym autobusem grzac do Chichen ja z regoly biore samochod i nocuje pod Chichen zeby otwierac rano bramki i o 10tej juz uciekac bo zadepcza . Zreszta sugerowalbym koledze wziac jednak samochod ostanio na lotnisku mialem za $ 15 na dzien plus jakies tam insurance wyszlo $ 18 na dzien i samochod to jest wolnosc czasowa niesamowita plus dotarcie do miejsc gdzie autobusy nie jezdza np na poludniu przy granicy zGuatemala sa piekniejsze komplexy rcheologiczne niz Chichen ale do tego jest potrzebny samochod w ktorym sie mozna np przespac i zaoszczedzic na hotelu jak ktos lubi :-))

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 17:48 | 21.07.2009

kolega będzie autobusami jezdził,to już nie wiem jak z tymi taksówkami jest chol..ra,na innym forum mówili,że w cancun taxi tylko są w stronę lotniska a nie z lotniska.muszę doczytać gdzieś.

emski dołączył
13.12.2003

emski 17:55 | 21.07.2009

to zalezy od nasgtrojow lokalnych tam jest wojna taxowkowa bo caly rynek jest opanowany przez mafie taxowkowa :-)) na 100% sa przy wyjsciu lapacze az sie opedzic od nich nie mozna i sa taxi i collectivos i autobusy do Cancun do Playa i gdzie chcesz tylko sie trzeba ostro targowac z nimi bo oni to lubia :-))

usunięty/nieznany 18:48 | 21.07.2009

Arnie - w zależności jaki hotel wybierzesz i gdzie, możesz próbowac sobie samówić taxi czy inny transport przez nich - wychodzi czasami taniej. Jak ja lądowałem to łapaczy było sporo.....

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl