Forum dyskusyjne

ceny artykułów żywnościowych

kategoria podróże po świecie

kraj Chiny

boskikerry dołączył
16.01.2006

boskikerry 21:18 | 04.07.2006

kochani:)) napiszcie jakie sa ceny jedzenia w chinach i w mongolii no i wogóle takie codzienne życie:)) pozdrawiam dzięki

bakatmike dołączył
19.01.2006

bakatmike 21:34 | 19.09.2006

nie wiem jak jest w Mongolii, ale wrocilem wczoraj z Chin i musze Ci powiedziec ze jest to generalnie kraj bardzo tani. Natomiast wiele zalezy od tego jak chcesz spedzic czas w tym kraju i jakim funduszem dysponujesz. Co do zycia codziennego to wydaje mi sie, nie, jestem pewien ze powinnienes/winnas sie sam o tym przekonac. To dosyc interesujace. pozdr

boskikerry dołączył
16.01.2006

boskikerry 22:20 | 19.09.2006

dzieki za odpowiedz:) z Chin wróciłem pod koniec sierpnia:)) stołowałem sie głównie w knajpach i faktycznie jest tanio i smacznie:)) mam nadzieję że podzielasz mój pogląd ;)) pozdrawiam:)))

JacekWis dołączył
20.09.2006

JacekWis 00:01 | 21.09.2006

Jak wypada porownanie kosztow zycia w Chinach do Polski? Gdyby chciec podobnie spedzic czas w Polsce to wyjdzie tak samo czy taniej? Chodzi mi o koszt transportu, noclegi i wyzywienie.

bakatmike dołączył
19.01.2006

bakatmike 11:16 | 21.09.2006

Generalnie zywnosc w Chinach jest tania. Tutaj natomiast, jak wspomnialem wczesniej, wszystko zalezy od Ciebie. Jezeli chodzi o koszty transportu to proponuje Ci zarzec na tegol inka: www.chinahighlights.com/china-trains/index.htm 
Znajdziesz tam wszystkie polaczenia kolejowe w Chinach wraz z cenami. Co zas do noclego, to i tutaj wszystko zalezy od tego gdzie chcesz sypiac i jak ostrao potrafisz sie targowac:-) Jesli chodzi Ci o jakies konkrety to pisz smialo bakatmike@poczta.onet.pl pozdr

boskikerry dołączył
16.01.2006

boskikerry 13:33 | 21.09.2006

A więc tak: wódka 40% około 10 juanów, piwko w knajpach w Pekinie od 3 juanów w góre a w sklepach za około 2 juany. Konkretny posiłek w knajpie mozna już zjesć za około 10 juanków. Jesli chodzi o noclegi to mozna od 50-ciu juanków za osobę wyczaić w hostelach, które sa położone blisko Zakazanego Miasta tj. New Dragon, Saga , i ten w którym spałem lecz nie pamietam nazwy heheh:))) Ogólnie Chiny są tanie a co do zakupów to targuj się na maksa:))) jeśli masz jakies pytania to piszkaj :)) pozdrawiam:))) i zycze miłej przemiany materii:)))

daaniello dołączył
08.05.2006

daaniello 17:01 | 21.09.2006

najdrozszy hotel(bądz hostel) jaki zaplacilem w chinach to 35Y 5min od zakazanego miasta reszta chin to ok 15-30Ytylko trzeba sie targować

JacekWis dołączył
20.09.2006

JacekWis 21:56 | 21.09.2006

Dzieki za wszystkie informacje. A jak wyglada kwestia wiz - jadac przez Bialorus, Rosje, Mongolie do Chin - trzeba miec do wszystich tych krajow wizy?

daaniello dołączył
08.05.2006

daaniello 10:55 | 22.09.2006

rosja (mozna bez wizy tranzytem, 10dni na przejazd ale musi byc udokumentowana trasa przejazdu, praktycznie wystarcza bilet na transsybir), bialorus na podstawie wizy rosyjskiej (lub bez jw), mongolia wiza turystyczna (płatna jedno lub dwukrotnego wjazdu deukrotnego-30dni-50$+7$duplikat) chinska 30dniowa turystyczna za darmo, jesli planujesz kilka dni w rosji to lepiej przez ukraine (1dzien wiecej w rosji bo date wzjazdu wbijają ci przy przekraczani granicy ukr-rosyjskiej, w przypodku bialorusi przy wjezdzie na bialorus

JacekWis dołączył
20.09.2006

JacekWis 12:19 | 22.09.2006

A jak jest z zakupem biletow, planuje kupic w Brzesciu czy wiza nie bedzie konieczna juz po to zeby tam pojechac po bilety (jest podobno pociag z Brzescia do Irkucka bezposrednio jak ktos tu pisal). Chcialbym zrobic to wczesniej zeby miec potem spokojna glowe chociaz na ten jeden odcinek drogi. Start z Brzescia ma sens czy polecilbys jakies inne rozwiazanie? Sa w ogole jakies klopoty z zalatwianiem wiz do tych krajow czy bez problemow to sie odbywa? Jezli planuje dpojechac do Irkucka, potem przez Mongolie do Chin to potrzebne beda mi jesli dobrze to zrozumialem 3 wizy (Rosja, Mongolia, Chiny) no i nie wiem jak z Bialorusia by bylo chyba tez?

daaniello dołączył
08.05.2006

daaniello 16:47 | 22.09.2006

tylko wizy do mongolii i chin Ci bedą potrzebne bilet najlejlepiej kupic we Lwowie bo na teren bialorusi nie wjedizesz bez wizy mając bilet z moskwy do irkucka lub ulan ude praktycznie bez problemów przekraczasz granice z rosją (teoretycznie potrzebujesz biletów na calej trasie, czyli jeszcze z ulan ude do nauszki) ale jak juz masz bilet na transsybir i wbitą wize mongolską to Cie puszczą i nie bedą robic problemów(w ogóle bialoruscy celnicy nie robią problemów, wystarczy im powiedziec ze Ty transitem przez Rosije i po klopocie
jesli chodzi o wizy do chin i mongolii to wydaja je bez problemu

JacekWis dołączył
20.09.2006

JacekWis 23:35 | 22.09.2006

Lowow troche mi nie podrodze (z Lodzi bede jechal) dlatego myslelm o Brzesciu i bilecie stamtad do Irkucka zeby nie jechac w ciemno do Moskwy (chyba ze tam latwo zlapac bilet a chyba nie). Najpierw chcielismy sie zatrzymac nad Bajkalem na troche a potem kombinowac jak dalej do Chin przez Mongolie. W takim ukladzie juz po same bilety zeby pojechac do Brzescia potrzebna bylaby juz wiza. Wiza chinska jest na 30 dni? Od kiedy te dni sa liczone? Mozna ja jakos na miejscu wydluzyc?

daaniello dołączył
08.05.2006

daaniello 23:44 | 22.09.2006

w moskiwe nie kupisz biletu na transsybir z dnia na dzien, w wakacje trzeba wykopowac bilety z kilkutygodniowym wyprzedzeniem
wizy chinskie turystyczne są na 30dni, w momencie wjazdu do chin wbijają pieczątke z datą na wizie (mzoe są jakies dłuzsze tez) na pewno wizy te mozna przedłuzyc na miejscu
jesli chcecie sie zatrzymac nad bajkałemna dłuzej niz 3dni to tranzyt nie wystarczy musicie miec wize turystyczną
po za tym przy transycie chcac spedzic 3dni nad bajkałem trzeba dobrze zaplanowac wszystko (całą trase, aby nie stracic cennej doby po drodze)

Promyczek dołączył
11.01.2009

Promyczek 19:34 | 11.01.2011

Czy ktos sie orientuje w aktualnych cenach? Mam na mysli Pekin

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl