Forum dyskusyjne

Wyprawa do Peru Proszę o pomocne informacje

kategoria podróże po świecie

kraj Peru

bastekp dołączył
22.07.2009

bastekp 19:46 | 22.07.2009

Witam, wybieram się z moim przyjacielem do Peru, na miesiąc od 16 września do 16 października. Plan mamy taki, że wylatujemy z Frankfurtu do Peru przez Sao Paulo (najtańszy bilet-ok. 2850zł). Mój przyjaciel w Limie ma rodzine wieć zostaniemy tam najprawdopodomnie przez pierwsze 2 dni, a następnie chcemy wyruszyć w podróż. Plan opieram na przewodniku "Peru" z lonely planet na (22stronie jest "classic routes" - przed zakupem myslalem wlasnie o takiej trasie). Mniej wiecej chcialbym zwiedzic te miejsca Lima-Pisco-Ico-Nazca-Arequipa-Puno-Cuzco-Lima (oraz oczywiście wszystko co w okolicy tych miejsc jak np. Machu Picchu), plus La Paz i może coś jeszcze 2 dniowego w Boliwii. (jeśli mogli byście mi coś polecić co warto przy okazji bycia nie daleko granicy zobaczyć) chcielibysmy sie zmieścić w 3 tygodniach, ponieważ, odpadaja 1-2 dni po przylocie, oraz chcielismy spędzić w Limie pare dni i poznać starych przyjaciół i rodzine mojego współwyprawnika oraz oczywiscie pozwiedzać. Mam również pytanie o rzeczy niezbedne do zabranie na powyższą wyprawę - jest duzo róznych opini na ten temat: jedni mówią, zeby zabrać bardzo dużo rzeczy, a inni ze wszystko mozna tam kupić. Proszę o pomocną radę oraz uwagi wynikające z doświadczenia. Pozdrawiam!

Cieplas dołączył
20.01.2009

Cieplas 22:57 | 23.07.2009

No to raczej traficie na początek pory deszczowej. Będziemy lecieć tą samą trasą co Wy, ale 3 tygodnie wcześniej. Trasa na miejscu podobna+rafting w okolicach Arequipy lub Cuzco. Polecam forum na stronie www.travelbit.pl,  znajdziecie tam sporo najświeższych wiadomości - patrz Sławek Cienkowski.
No i inne portale np. www.swiatpodrozy.pl,  www.lonelyplanet.com,  www.koniecswiata.net. 
Pozdrawiam Cieplas

Cieplas dołączył
20.01.2009

Cieplas 21:17 | 24.07.2009

To jeszcze raz ja:)
Opiszę na naszym przykładzie:
- będziemy wszystko nosić na garbie, dlatego bierzemy tylko to co niezbędne
- w planach mamy przemieszczanie się bardzo różnymi środkami transportu, dlatego im lżejszy bagaż tym lepiej - łatwiej go upchać, podbiec z nim i upilnować a pozostałe miejsce przyda się na pamiątki
- ciuchów jak najmniej, ale wygodnych, lekkich i w miarę szybkoschnących, w tym koniecznie polar i kurtka o dobrych parametrach
- wygodne buty i sandały
- kosmetyki z Polski-czytałem, że w Peru są odczuwalnie droższe
- repelent np. Mugga, coś koniecznie z DEET
- czołówka, zapalniczka, scyzoryk, sanglasy
- pasek lub inny patent do ukrycia gotówki
- zapasowe akumulatorki, ładowarka i memorki do aparatu
Ważna sprawa-czytałem, że w toaletach publicznych często brak papieru, warto zawsze mieć coś pod ręką. My dodatkowo zawsze wozimy chusteczki nawilżane (dla dzieci).
Czy o czymś zapomnieliśmy okaże się na miejscu :)
Pozdrawiam

emski dołączył
13.12.2003

emski 04:07 | 25.07.2009

nie wiem gdzie sie poruszasz albo bedziesz ale w gorach zawsze po drodze spotkasz caramelos check point :-)) czyli dzieciaki wyludzajace cukierki. Kiedys nosilem te cukierki kilogramami a teraz zabieram cieniutkie zeszytu wielokartkowe i komplety malych kredek colorowych i to jest uwazam bardziej fair do tej dzieciarni cukierki ot tak do przemyslenia :-))

bastekp dołączył
22.07.2009

bastekp 13:42 | 27.07.2009

A ile pieniedzy bede musial zabrac ze soba na miesiąc, w tym okolo 3 tygodnie podrozowania oraz tydzien w limie. $1000 mi wystarczy chcąc podróżować bez luksusów, z pół Peruwiańczykiem, wiec może czasem nie beda od nas zżynali jak zobaczą, że swojaki, w tym w Limie spanie i jedzenie za darmo.

bastekp dołączył
22.07.2009

bastekp 13:42 | 27.07.2009

A ile pieniedzy bede musial zabrac ze soba na miesiąc, w tym okolo 3 tygodnie podrozowania oraz tydzien w limie. $1000 mi wystarczy chcąc podróżować bez luksusów, z pół Peruwiańczykiem, wiec może czasem nie beda od nas zżynali jak zobaczą, że swojaki, w tym w Limie spanie i jedzenie za darmo.

emski dołączył
13.12.2003

emski 15:27 | 27.07.2009

przezyc mozna tanio ale poruszanie sie miedzy miatami przeloty Cusco Arequipa Iquitos sa w granicach $ 90-150 one way plus hotele od $ 10 do $ 40-80 zalezy jaki standard sobie narzucisz to moze starczyc ale nie musi :-))

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl