Forum dyskusyjne

wakacje

kategoria podróże po świecie

alan dołączył
25.07.2009

alan 10:25 | 25.07.2009

moim marzeniem jest pojechac do polinezji na ktoras z wysp .przez bioro podrozy jest to wyprawa bardzo droga wiec jesli ktos mogby udzielic paru rad np.kiedy leciec zeby tam nie wpakowac sie w pore deszczowa a zastac piekna pogode,i jak tam leciec z jakiego lotniska ,jakimi liniami krok po kroku .gdzie mozna sie przenocowac ,czy sa tam jakies kwatery .podaje swoj meil gdyby ktos czuł chec ppodzielenia sie takimi informacjami .oczywiscie wdziecznosc moja bedzie wielka :) alanmazur2@op.pl

blazy dołączył
20.03.2007

blazy 11:29 | 25.07.2009

Miałem okazję tam być 3 razy. Od razu kubeł zimnej wody - to chyba najdroższe wyspy na świecie co do dolotu, pobytu i wewnętrznych przejazdów. Jechać można właściwie zawsze - co ciekawe byłem 2 x w grudniu/ styczniu czyli niby w porze deszczowej a pogodę miałem OK, podczas gdy raz byłem w sierpniu (pora sucha) i nie uwierzysz ZMARZŁEM! Nie żart - jest tam grupa wysp nazywa się Australes (w skład niej wchodzi: Tubuai, Rurutu, Raivave, Rimatara, i na tej ostateniej przez 5 dni lało i był ostry zimny wiatr. Temperatura - nie więcej niż 14 C. A ja miałem tylko T-shirty i krótkie spodnie. Dlatego ja bytem radził wyjazd w okolicach przełomu roku. Noclegi -popatrz sobie na www.thetahititraveler.com/.  Na niektórych wyspach (Bora Bora, Rangiroa, Moorea, Fakarava) przy hostelach są campingi za ok.10-15 EUR/dobę/osobę - najtańsza możliwość. Na Tahiti - są 2 backpackersowe hostel, oba paskuden (Chez Fifi ok.300 m od lotniska, i drugi Hostel Teamo w tzw. "centrum" Papeete. Oba są jednakowo złe, ale Fifi dość korzystnie położone i nie musisz płacić za taxi np. gdy masz wylot/przylot w nocy lub nad ranem (a niestety większość lotów startuje w nocy lub o tak inteligentnej porze jak np.4:00 rano. Cena w tych hostelach to ok.22 EUR/dobę w dormitory. Mają kuchnię, śniadanie kontynentalne wliczone w cenę.
Po Papeete kursują trucki za ok.1 EUr bez względu na odległość. ceny w supermarkecie - jak w Niemczech x 2. Tanie tylko bagietka (0,5 EUR) i mleko skondensowane puszce (0,80 EUR).
Dolot - najlepiej włączyć w bilet naokoło świata. Inna możliwość - to o ile masz wizę do USA lecieć przez Los Angeles i/lub Honolulu. W zeszły roku gdy USD był ok.2 zł, taki przelot wyniósł ok.6000 zł RT. Teraz pewnie drożej. Czasem Air France robi "promocje" za np.1350 EUR,co też teraz daje ok.6000 zł.
Podróż pomiędzy wyspami - samoloty Air Tahiti - cena za lot od 100 EUR (mininum na najbliższe wyspy do 300 EUr na najdalsze (info: www.airtahiti.aero/home.php). 
Druga (backpackersowa) oferta - to statkami handlowymi które biorą pasażerów (np. na wyspy Raiatea-Huahine-taha-Bora Bora każdy odcinek to ok.40 EUR za deck). Te statki kursują praktycznie codziennie. Na dalsze wyspy - są 1-2 rejsy na miesiąc i znacznie droższe (tu już musisz mieć kabinę albo dormitory bo np. płynie się 14 dni). W Papeete jest Visitor's Center - tam mają info o takich statkach. Można też próbować załapać się na jachy jako crew member albo pasażer (spotkałem Dunkę która się załapała na "zjazd" z Tahiti do Nowej Zelandii na jachcie.).
Jeszcze jedno - radzę nauczyć się podstaw francuskiego (chyba, że znasz) - tam poza Papeete prawie nikt nie zna angielskiego.
więcej info:
ablaszkiewicz@neostrada.pl

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl