Forum dyskusyjne

Hangzhou czy Suzhou

kategoria podróże po świecie

kraj Chiny

arica dołączył
12.06.2006

arica 18:02 | 04.08.2009

Co polecacie - ktore z tych miast jest ladniejsze, bardziej klimatyczne? Nie bedziemy miec czasu, aby odwiedzic obydwa, musimy wiec wybrac.. Wyczytalam, ze z glownego dworca w Szanghaiu jedzie sie do Suzhou ok 45 minut. Czy jesli udaloby nam sie dotrzec tam jakos rano, to 1 dzien wystarczy nam na objechanie np na rowerze ogrodow? Wtedy nie musielibysmy tu nocowac, a do Shanghaiu i tak bedziemy musieli wrocic, bo chcemy stamtad poleciec samolotem do Pekinu, zeby zaoszczedzic troche czasu..Moze ktos wie jaki autobus/o ktorej odjezdza z Shanghaiu do Suzhou?

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 18:32 | 04.08.2009

Może trochę nie na temat, bo w żadnym z tych miast nie byłam (musieliśmy biegiem wracać do Pekinu). Możecie też rozważyć przejazd autobusem nocnym z Shanghaju do Pekinu zamiast samolotem - raz, że tanio, dwa, że jedzie się i tak dokładnie całą noc więc oszczędza się na noclegu. Ta opcja jest optymalna dla krótkonogich, koledzy już tacy szczęśliwi jak ja to nie byli :D

anag dołączył
14.04.2006

anag 18:59 | 04.08.2009

Tez nie bylam w zadnym z tych miast, ale chcialam tylko dopisac sie pod postem Bo1;)) Chinskie autobusy dalekobiezne sa fantastyczne - zamiast siedzen maja lozka pietrowe - wiec mozna sie naprawde porzadnie wyspac. Kosztuja troche wiecej niz te z siedzeniami, ale warto doplacic za "odrobine luksusu":))

emski dołączył
13.12.2003

emski 19:53 | 04.08.2009

najlepiej odwiedzic Urumqi Uygur Autonomous Region i zobaczyc jak chinska banda mordercow burzy to miasto po przesiedleniu ponad 200 tys Uygurow a swiat zamknal oczy i przyzwala na takie ludobojstwo !! nastepne po Tibet ...Odwiedzajcie Chiny oni potrzebuja wiecej obojetnych turystow

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 21:07 | 04.08.2009

i przemysłowców... baardzo wrażliwych na los dzieci i więżniów wytwarzających produkty dla krajów rozwiniętych...za kilka juanów dziennie - wot hipokryzja.

arica dołączył
12.06.2006

arica 12:05 | 05.08.2009

Widze, ze moje pytanie wywolalo dyskusje troche nie na temat... Wszystko rozumiem, ale jesli chcecie podyskutowac o traktowaniu Chinczykow to moze lepiej bedzie zalozyc nowy temat, a ten zostawic aby ktos kto moze mi doradzic, doradzil... A jesli tak Was interesuje wyzysk ludzi i produkowanie wszystkiego przez dzieci to poczytajcie sobie 'Gomorre' i zobaczycie, ze slynne i oblegane zwlaszcza wakacyjna pora Wlochy tez nie sa swiete.. A swoja droga ciekawe, czy jak kupujecie majtki, buty, spodnie czy sweter to zastanawiacie sie nad tym skad pochodza? .. Niestety, latwo jest tu wykrzyczec swoje i stanac slownie murem za tym co sie dzieje w Chinach i na swiecie, ale zycie jest zyciem.. I na co dzien nie da sie uniknac wmieszania sie w to bagno..

emski dołączył
13.12.2003

emski 15:07 | 05.08.2009

to jedz do Bhutanu nie zniszczona kultura i bedziesz sie lepiej czula jak w Tibecie a twoja kasa trafi do kieszeni krola i jego czterech zon :-)) a nie chinskiej kliki militarnej... FREE TIBET !!!

anag dołączył
14.04.2006

anag 16:22 | 05.08.2009

Emski, o co Ci tak naprawde chodzi - przeciez mozna podrozowac swiadomie i zostawiac kase tubylcom a nie np. rzadowym agencjom, gdzie to tylko mozliwe, a w Chinach i Tybecie jest to jak najbardziej mozliwe. Nie mozna winic ludzi za polityke jaka prowadza ich rzadzacy, tylko pomagac im na ile sie da, a najlatwiej moim zdaniem bezposrednio. Masz jakis lepszy pomysl?

arica dołączył
12.06.2006

arica 16:25 | 05.08.2009

btw: Bo1 - myslimy o samolocie Shanghai-Pekin bo znalazlam taki lot w cenie 450Y/os, a z tego co widzialam w necie to jedynie hard seat kosztuje mniej :/

arica dołączył
12.06.2006

arica 16:34 | 05.08.2009

Emski: dzieki za rady, ale ja nie jade do Tybetu, a do Bhutanu moze kiedys dotre. Niestety swiat jest tak skonsturowany, ze zawsze i wszedzie ktos kogos bedzie wyzyskiwal. Niestety... :/ Nie szukajac daleko - idz do najblizszego McDonalda i zapytaj sie ktoregos z pracownikow ile mu placa za ten przyklejony usmiech do twarzy non-stop, podawanie hamburgerow i smazenie frytek. Czy te 600, czy 800 zl ktore ludzie tam zarabiaja za 8h pracy codziennie to nie jest wyzysk?? Jest! Na ten temat mozna by wiele tomow napisac i dyskutowac bez konca......

emski dołączył
13.12.2003

emski 17:41 | 05.08.2009

widzialas McDonalds w USA ? tutaj sie usmiechaja jak dopiero z pracy wychodzi :-)) ale ja widzialem McDonaldsa w Polsce i nie bardzo rozumialem do czego oni tam sie tak smieja caly czas i do tego pracujac w takim miejscu :-((( ? a atk prywatnie to ja olewam chinszczyzne gdzie sie da i ile sie da zaczynaja od swinskiego zarcia w ich knajpach po ich towary co jest ciezko dzisiaj zrobic ale jak mam wybor to wybieram nie swinskie :-) i my Polacy ktorzy bylismy trzymani przez lata za morde przez russkich powinnismy rozumiec takie narody jak Tibet Uygur's i dawac na kazdym kroku odzczuc nasza solidarnosc w ich walce :-))

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 19:33 | 05.08.2009

Arica. Byłam ostatni raz dwa lata temu. Od tamtej pory mogło się coś zmienić. Nawet yuan inaczej stoi. Ja z tej opcji byłam zadowolona.. Najlepiej jak wbijesz Shanghai Long-Distance Bus. Sprawdzałam przed chwilą - istnieje jeszcze ;) - i tam na samym końcu jakiś gostek z SLDB (Mr Shan ostatnio) udziela odpowiedzi dotyczących czasu przejazdu i aktualnych cen . Z Hutie odjeżdżają nie tylko do Pekinu ale też do Hangzhou i Suzhou

ssirk dołączył
06.08.2009

ssirk 06:18 | 06.08.2009

Moze lepiej byłoby Tobie wyruszyć szybka koleją. Do Suzhou jedzie ok. godziny, do Hangzhou dłużej, ale porównywalnie. Jeśli chodzi o klimaty miast to właściwie co kto lubi i ile ma na to czasu. W jeden dzień łatwiej jest zwiedzać Suzhou. Zresztą możesz zerknąć na tutaj na moją relację z obydwu miast:
Suzhou - shablog.pl/suzhou-chinska-wenecja 
Hangzhou - shablog.pl/ucieczka-do-hangzhou 

Pozdrawiam

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl