Forum dyskusyjne


kto z nami jedzie

kategoria podróże po świecie

krasnale ogrodowe dołączył
05.08.2009

krasnale ogrodowe 15:16 | 05.08.2009

Hej!
Szukamy chetnych do przylaczenia się do naszej wyprawy przez Mongolie. Jedziemy z Pekinu przez Erenhot / Sainshand, dalej przez pustynię Gobi, środkową Mongolię (dolinę Orkhon, Karakorum, jezioro Terkhiin Tsagaan Nuur) do Ulan Bator. Narazie jest nas dwojka – Rysiek (27) i Janka (25). Srodek transportu to oczywiscie miejscowe jeepy. Jak wiadomo w milym towarzystwie podroz milej i ciekawiej uplywa a dodatkowo obnizaja sie koszty przejazdow :)

Oto plan i ramy czasowe wycieczki:

26.08: start z Pekinu autobusem nocnym do Erenhot [Erlian]
27.08: przyjazd do Erenhot, przekroczenie granicy Erenhot / Zamyn-Üüd, pociąg: Zamyn-Üüd->Sainshand, nocleg w Sainshand
28.08: jeep: Sainshand ->Khamaryn Khiid ->Suikhent/Cagaan Caw->Dalandzadgad, nocleg w Dalandzadgad (lub w drodze do Dalangzadgad).
29.08: jeep: Dalandzadgad ->Yolyn Am->Khongonryn Els->nocleg w jurcie blisko Khongonryn Els
30.08: jeep: Khongonryn Els -> plonace klify Bayanzag ->ruiny Ongiin Khiid-> wodospad Orkhon, turkijskie pomniki Doliny Orkhon, nocleg w jurcie lub namioce
31.08: jeep: Dolina Orkhon -> Karakorum, klasztor Erdene Zuu, nocleg w Kharkhorin
01.09: bus: Karakorum ->Tsetserleg, jeep: Tsetserleg -> jezioro Terkhiin Tsagaan Nuur, nocleg nad jeziorem Terkhiin Tsagaan Nuur
02.09: jeep: Terkhiin Tsagaan Nuur ->Tsetserleg, jeep lub bus:Tsetserleg ->Ulan Bator
03.09: Ulan Bator
04.09: odjazd z Ulan Bator do Ulan Ude (pociągiem jadącym rowniez do Irkucka)

Cena srednia za wynajem jeepa to: kierowca 40$/dzien + UAZ 1$/litr*25litr/100km*(x km) = (40+x/4) $/dzien. Szacujac, że zrobimy jeepem 200km dziennie, daje nam to 90$/dzien, ale lepiej jest załozyc 150% tej kwoty, z tego powodu ze trzeba także zaplacic za droge powrotną kierowcy. To daje ok 135$/dzien. 5 dni jazdy jeepem rowne jest 675$, w przypadku 3 pasazerow wynosi 225$ na osobe, a w przypadku 4 pasazerow 170$ na osobę. Koszty jedzenia, noclegow, busow sa niskie – nie powinny przekroczyc 100$ na osobę na calej trasie (niezaleznie od liczby osob podrozujacych). Podsumowując baza finansowa wyprawy to 325$ na osobę (3-osobowy wariant) i 270$ na osobę (4-osobowy wariant)

Warto jeszcze nadmienic, ze jest tani (490$ ze wszystkimi oplatami) lot Brussels Airlines z Frankfurtu do Pekinu dnia 25.08, w Pekinie laduje 26.08 rano. Autobus z Pekinu do Erenhot kosztuje ok 26$, droga z Erenhot do Sainshand 14$. Najtanszą opcja, zeby dostać się z Ulan Bator do Europy jest dostać się do Irkucka za niecałe 40$, a następnie koleja do Moskwy za ok 110$. W sumie podroz zajmuje 5 dni. Szybsza lecz drozsza mozliwoscia jest dostac sie do Irkucka pociagiem by nastepnie wsiasc w samolot (370$) do Moskwy. W Polsce mongolska wiza kosztuje 60E, chinska 75$, rosyjska 55$. Nie ma wymogow co do szczepionek w momencie ubiegania sie o poszczegolne wizy.
To tyle:)

Wszelkie zgłoszenia mile oczekiwane!!!
Zachęcamy!
R & JStrefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl