Forum dyskusyjne

Dziki Zachod USA sierpien wrzesien 2009

kategoria podróże po świecie

kraj Usa

peter84 dołączył
07.08.2009

peter84 06:55 | 11.08.2009

Witam wszystkich milosnikow podrozy, mam na imie Piotrek jestem z Zakopanego, obecnie przebywam od miesiaca w USA ( Chicago ). Chcialem sie z wami podzielic moimi planami na zwiedzanie tego pieknego, pelnego kontrastow kraju I zapytac sie was wszystkich czy wsrod was sa osoby ktore chcialyby do mnie dolaczyc.
Za tydzien w poniedzialek wyjezdzam do Californii. Zatrzymuje sie tam na nastepne 5-6 tygodni, czesciowo w San Francisco, czesciowo w San Diego. Z tych miast planuje wyruszac do parkow narodowych polozonych na dzikim zachodzie USA.
Najlepiejby bylo wynajac w kilka lub w kilkanascie osob samochod(y) i jezdzic przez tych pare tygodni, bez pospiechu I bez nocowania w hotelach I motelach aby zaoszczedzic jak najwiecej kasy, dlatego proponuje nocowac na kempingach polozonych na terenach parkow narodowych, ktorych ceny sa w granicach okolo 6-10 $ tak jak pisalo wiele osob na tym forum I na innych www. W moim informatorze jest info. O tym ze mozna kupic 1 bilet wstepu obejmujacego wszystkie parki narodowe w USA za 50 $ ( National Parks Ticket Pass ) I on jest wazny dla kierowcy kazdego auta I jego wspoltowarzyszy. Chce wam przedstawic moje pomysly ktore moga zostac zrealizowane jak grupa bedzie zgrana, zdyscyplinowana I wszyscy beda sobie pomagac, zwlaszcza jako kierowcy oraz w zakresie poslugiwania sie angielskim. Chce jeszcze dodac ze miesiac temu skonczylem studia geograficzne I sluze wszystkim pomoca jako pilot I nawigator w trakcie tej wycieczki, znam polozenie, topografie I mape obszarow po ktorych bedziemy sie poruszac. Dobrzeby bylo przeznaczyc srednio okolo 2 dni na kazdy park ale niektore sa polaczone lub na tyle blisko ze mozna zrobic 2 lub 3 parki w 2 dni- w zaleznosci o ktorej porze dnia gdzie sie dotrze.
Wymienie stany I parki ale bez kolejnosci ich zwiedzania, 1 wielka trase wokol zachodnich stanow podziele na 2 czesci:
Trasa poludniowa:
California: Yosemitie, Kings Canyon + Sequoia N.P, Dolina Smierci, Pustynia Mojave - Nevada: P.N. Wielkiej Kotliny, Tama Hoowera –
Arizona: Grand Canyon, Pustynia Sonora, Skamienialy Las –
Colorado: Rocky Mountains ( N.P. Gor Skalistych ) –
Utah: Zion + Bryce Canyon, Canyonlands + Archers ( Skalne Luki ) I Rainbow Bridge ( Most Teczowy )
Wyoming: Grand Teaton + Yellowstone
Trasa Polnocna:
California: Yosemitie, Lassen, Redwood
Oregon: Crater Lake, St. Hellens Volcan
Washington: Maunt Rainer, Olimpic, North Cascados N.P. ( Gory Kaskadowe )
Montana: Glecier N.P. ( Lodowcow )
Wyoming: Yellowstone + Grand Teaton
Utach: ( to samo co w trasie S )
Oczywiscie te pomysly moga byc przez was oceniane I zrewidowane ale nie bede ukrywal ze zalezy mi na tym aby zobaczyc tak duzo ile tylko bedziemy mogli.
Jesli chodzi o start to moge oczywiscie poczekac na was w Kaliforni ale dobrzeby bylo wyruszyc z koncem sierpnia tak ok. 28-30. lub w pierwszych dniach wrzesnia b.r bo mam 10.10.09 samolot powrotny z Chicago do Polski. Czekam na wasze odpowiedzi, do uslyszenia, pozdrawiam wszystkich milosnikow podrozy.

czaczek dołączył
30.10.2007

czaczek 20:11 | 08.01.2010

Witaj Peter84
I jak udana wyprawa? Czy możesz opisać swoje wrażenia? Wybieram się w maju camperem ale tylko na odcinek: Arizona: Grand Canyon, Pustynia Sonora, Skamienialy Las –
Colorado: Rocky Mountains ( N.P. Gor Skalistych ) –
Utah: Zion + Bryce Canyon, Canyonlands + Archers ( Skalne Luki ) I Rainbow Bridge ( Most Teczowy )
byłabym wdzięczna za cenne wskazówki.

pozdrawiam
czaczek

emski dołączył
13.12.2003

emski 03:01 | 09.01.2010

czaczek ladna ksywka ..podoba mi sie ale oswiec mnie bom ciemny jak ty juz nie mowiac "campwerem" ale e ogole chcesz dotrzec do Rainbow Bridge ? :-))) bylbym rowniez wdzieczny za wskazowki :-))

viajero.mk dołączył
05.02.2009

viajero.mk 10:32 | 09.01.2010

A może ona myślała o camperfibii czyli połączeniu campera z amfibią?
Do Rainbow Bridge można dotrzeć na 3 sposoby: 1. Na piechotę - 44 kilometry tam i z powrotem, ale potrzebne jest pozwolenie, bo trasa prowadzi przez prywatne tereny indian Navajo, 2. Kilkugodzinna wycieczka statkiem wycieczkowym, w sezonie ponad 100 USD za osobę i 3. Poprosić emskiego, to zorganizuje wyprawę :))))))))))))))

peter84 dołączył
07.08.2009

peter84 13:18 | 10.02.2010

Witaj, z pewnością wyprawę mogę uznać za udaną, mimo iż nie zwiedziłem wszystkich wymienionych przeze mnie wcześniej miejsc, gdyż w trakcie pobytu u mojej rodzinki w USA, musiałem trochę zrewidować plany ale i tak byłem w wielu pięknych miejscach:
Chicago-Washington D.C-Nowy York-Philadelfia-Niagara-Chicago-Wisconsin (objazdówka)- Chicago-Denver-Archers N.P.-Flagstaff-Grand Canyon-Tama Hoowera- Las Vegas-Pustynia Sonora i Mojave-Dolina Śmierci-San Francisco-Yosemite N.P.- Los Angeles-San Diego-Chicago.
Podróżowałem zarówno autobusem ( z Chicago na wschód), jak również autem ( z Chicago na zachód ) i samolotem ( powrót do Chicago).
Wszystkie miejsca są niesamowite i niezwykle ekscytujące zwłaszcza Kanion Kolorado i Skalne Łuki.
Myślę że twoja podróż i to w dodatku camperem dostarczy Ci wielu niezapomnianych wrażeń i umożliwi Ci dojechanie do wszystkich tych miejsc o których piszesz. Aczkolwiek nie wszędzie dojedziesz autostradą, np do Mostu Tęczowego prowadzi gorsza droga a ostatni odcinek trzeba pokonać na piechotę, tak jak piszą inni. Ale nie zrażaj się bo warto. Wujek akurat tam nie zdołał mnie zabrać ale pojadę tam za parę lat, przy następnej okazji. Canyonlands widziałem w drodze z Archers do Grand Canyon z 1 punktu widokowego- coś niezwykłego. Do P.N.Gór Skalistych mieliśmy ok.250mil i nie daliśmy rady tam dotrzeć ale widziałem Rocky Mount.z Hiweya. Przejechaliśmy przez pewien obszar Pustyń Sonory i Mojave ale nie w Parkach Narodowych.
Jeśli chodzi o rady:
1.Kup sobie przewodnik po parkach narod.USA np. Pascal, National Geographic; ja korzystałem z pozycji Biblioteki Gazety Wyborczej z cyklu Podróże Marzeń: Parki Narodowe USA-Zachód i jestem z niej zadowolony bogata w opisy, ilustracje i rady praktyczne do kazdego z parków oraz odnośnie samego USA . Miej oprócz sandałów i adidasów także dobre buty za kostkę przydadzą Ci się w niektórych miejscach, bądź przygotowana na każdy typ pogody i skoki temperatur w dzień może być +30 st C a w nocy niewiele pow.0 st C. Przeliczanie temperatur:
100 st Farenhaita = (100-30) : 2 = 35 st. C
35 st.C = (35 razy 2) +30 = 100 st F
Jakbyś miała jakieś pytania to napisz do mnie maila a ja napewno wyślę odpowiedź: mój e-mail: p.chwialek@onet.pl pozdrawiam cześć

viajero.mk dołączył
05.02.2009

viajero.mk 10:40 | 09.01.2010

peter84:
Nie ma czegoś takiego jak "National Parks Ticket Pass". Jest Annual Pass ważny na wszystkie Parki Narodowe łącznie z Hawajami za 80 $. Poza tym niektóre parki wydają tańsze np za 50$ karnety, ważne przez rok, ale tylko w jednym określonym parku. Przed zakupem trzeba na to zwrócić uwagę.

czaczek dołączył
30.10.2007

czaczek 19:09 | 09.01.2010

chyba już nie muszę odpowiadać na pytanie emskiego!

Dzięki

emski dołączył
13.12.2003

emski 19:45 | 09.01.2010

czaczek ja ti z Viajero w trakcie organizacji nastepnego spotkania podRainbow Bridge jestem tak ze jak bedziesz grzeczna to moze sie zalapiesz u nas jako wioslowa !!!! :-))) no w koncu ktos ta lodke musi pchac jak my bedziemy zajeci ustalaniem drogi do Rainbow :-))) just kidding :-)) chociaz powim ci ze ostatni raz plynalem do Rainbow a byly to czasy ze o GPS nikt nie slyszal i plynelo sieod boi do boi i po mapie i tak zajelo mi to tydzien czasu tak ze pomysl nad programem tygodnia :-))

czaczek dołączył
30.10.2007

czaczek 21:15 | 09.01.2010

super, wykorzystujesz moją niewiedzę. porozmawiamy jak zrealizuję swój plan. oczywiście nie camperem do Rainbow!

peter84 dołączył
07.08.2009

peter84 13:23 | 10.02.2010

viajero.mk:
informacja o karnecie wstępu do parków narodowych USA była zawarta w 1 z książek-przewodników po parkach narodowych USA; masz rację jeśli chodzi o karnet do 1 z parków na rok- taki można kupić np. do Yosemite

Dreamka dołączył
20.03.2010

Dreamka 13:35 | 23.03.2010

Witam serdecznie,
Mieszkam w USA od wielu lat, a jako, że ja i mój mąż jesteśmy z gatunku tych, co ich "nosi" to zjeździliśmy stany wzdłuż i wszerz.

- Annual Pass kosztuje obecnie 80 dolarów. Na taką "kartę wstępu" jej właściciel może zabrać jeszcze 3 osoby.
- Propozycja bezpłatnego wjeżdżania do parków po godzinie 22 może okazać się zgubna w skutkach. Parków strzegą specjalne służby parkowe i to, że budka przy wjeździe jest zamknięta nie oznacza, że można tam wjeżdżać bez opłaty.
Pozdrawiam

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl