Forum dyskusyjne

Co warto kupic

kategoria podróże po świecie

akirija dołączył
05.01.2007

akirija 11:32 | 13.08.2009

Poszukuję aktualnych informacji o tym co warto (i za ile, zeby nie przeplacic) przywiezc z Kambodzy, Laosu i Tajlandii. Wiem,ze mnostwo tego tam bedzie i na bazarach czeka nas oczopląs ale interesują mie np. ceny szali czy bizuterii czy np. figurek buddy. To co mozna dostac np. na Russian Market w Phnom Penh. Temat banalny ale jak się ma ma malo czasu warto wiedziec ile co powinno kosztowac w przyblizeniu.

Promyczek dołączył
11.01.2009

Promyczek 16:40 | 13.08.2009

sorry ale ja np nie kumam pytania? Na handel czy jak chcesz to kupowac?

akirija dołączył
05.01.2007

akirija 16:55 | 13.08.2009

chmm. to ja nie bardzo rozumiem. nie, nie na handel. wydaje mi sie ze jasno napisalam, ze chodzi mi o orientacyjne ceny na jakie trzeba sie przygotowac co jest przydatne przy planowaniu wydatkow.

arturo.sz dołączył
25.05.2006

arturo.sz 17:08 | 13.08.2009

Na russian market możesz kupić wszystko, od figurek buddy, poprzez szale z jedwabiu na podróbkach wszystkiego (dosłownie) kończąc. Jest też część ze "spożywką" ale raczej nie polecam. Wszystko jest dużo tańsze, zwłaszcza podróbki (zegarki, buty, odzież, plecaki, walizy). Ja osobiście kupiłem plecak "Nord Face" taki kilkunasto litrowy i używam go już drugi rok i jestem zadowolony. Na mniejszych bazarkach można trafić różne perełki, t.j. figurki ręczne robione z jaspisu czy kości bawoła, widziałem też wszelkiego rodzaju noże z rękojeścią z kości i pudełka na biżuterie. Ale tego raczej nie polecam, chyba, że umiesz odróżnić kość bawoła od słoniowej, bo taką też możesz kupić, a za przewózkę przez granicę grozi kryminał (kambodżańskiego nie polecam). Targuj się.

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 08:53 | 14.08.2009

Hejka,
Jeśli jesteś zainteresowana to w Kambodży są wyrombiste zestawy do suszi za zupełnie śmieszne pieniądze - zestaw dla dwóch osób kosztował ca 3-4 dolary. Były tak cudowne, że gdyby nie to, że miałem jeszcze dwa tygodnie łażenia z plecakiem to bym wykupił całe stoisko :-)
Fajne są wszelkie durnostójki czyli drewniane świeczniki, pudełka na serwetki itp. Oczywiście musisz się targować. W Kambodży te duperlki są tańsze niż w Tajlandii.
No i należy pamiętać, że oficjalnie z Tajlandii nie wolno wywozić postaci Buddy.

akirija dołączył
05.01.2007

akirija 10:29 | 14.08.2009

Łups, o tym nie wiedziealam. Dzieki, zamierzam spedzic troche czasu na bazarach ale juz mnie glowa boli jak mysle o ilosci rzeczy jakie bym nabyla. A jak z targowaniem? Ile mozna, ile wypada?

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 12:31 | 14.08.2009

W Kambodży zazwyczaj podawli rozsądne ceny, które można zbić rozsądnie, generalnie targowaliśmy się często dla zasady, bo jeśli magnes na lodówkę kosztował dolara to właściwie nie musisz się targować :-)
W Tajlandii natomiast potrafią walić ceny z kosmosu i wtedy trzeba mocno przycisnąć, żeby się na coś sensownego zgodzili. Przy takich duperelach warto wejść do normalnego sklepu gdzie ceny są ustalone i zobaczyć ile takie rzeczy kosztują, na bazarze potrafią na "dzień dobry" chcieć dwa-trzy razy więcej niż w sklepie.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl