Forum dyskusyjne

Indianie

kategoria inne

kraj Usa

emski dołączył
13.12.2003

emski 14:56 | 14.08.2009

byl tu kiedys na globie kolega ktory mocno krzyczal jak to sie dobrze indianom amerykanskim powodzi i tu jest artykul /sorry po russku/ jak im sie naprawde powodzi czasami lubiezagladac do ich "rezerwatow" i niestety taka jest prawda o nich www.cnn.com/2009/POLITICS/08/13/king.sotu.economy/index.html?er  ef=igoogle_cnn

Qmoszka dołączył
24.06.2009

Qmoszka 15:25 | 14.08.2009

Mąż do żony przy śniadaniu mówi Kochanie wieczorem zmienimy pozycję !
Żona mu na to :dobrze nawet mi to pasuje ,ty do deski i prasujesz ,ja przed telewizor na kanapę :))

emski dołączył
13.12.2003

emski 15:28 | 14.08.2009

z dobra konkluzja wystapilas :-))

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 20:49 | 14.08.2009

Emski, tym ktorym sie zle powodzi, maja tak na wlasne zyczenie. Ci ktorzy chca, zyja jak lordowie. Tak ja Murzynom. Przeciez dobrze wiesz, jakie maja przywileje, ze jest im w sumie latwiej DZISIAJ niz np. nam, imigrantom, osiagnac jakis poziom. Przyjezdzajac tutaj miales jakies przywileje ? Miales jeden - zapychac ile tylek wstrzyma, aby osiagnac jakis poziom zycia. Nikt nie zmusi do pracy murzynskich czy indianskich leni - sa tacy co tylko beda narzekac, nie robiac nic. Wiec nie manipuluj :))) Czy ktos gdzies przesladuje lub gnebi Indian ? Chyba skarbowy - ulgami podatkowymi :)))
pzdr

emski dołączył
13.12.2003

emski 21:23 | 14.08.2009

w calym congresie jest tylko jeden indianski senator i tyle glosow maja indianie i ich sprawy w tym kraju ja przyjechlem mialem zalatwiona prace dach nad glowa i mentalnie inaczej przygotowany. Tzn wedlug ciebie jak sa ludzie mentalnie chorzy czy nie dostosowani do zycia to trzeba ich zostawic na ulicy i nie ruszac ? bez zadnej pomocy ? to co zrobil bialy z nimi 200 lat temu to tak jakby nas dzisiaj najechala cywilizacja gdzies z drugiej gallaktyki i zepchala na pustynie mieszkac w rezerwatach , nie zgodze sie z toba co do traktowania indian tutaj. Dopiero teraz widze w Oklahoma zaczynaja budowac dla tego narodu osobne kliniki medyczne osobne wiezienia / najwiekszy odsetk samobojstw w wiezieniach bialych to indianie/ to jest droga dla przetrwania tego narodu w srodku narodu. Chyba ze zrobic tak jak Canada zrobila kiedys odebrano indianom na sile ich dzieci i implantowano do bialych rodzin, katastrofa i krok do wybudowania komor gazowych w rezerwatach i po problemie

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 21:56 | 14.08.2009

Emski, zbaczasz z tematu, lawirujesz :) Chorzy mentalnie, niedostosowani do zycia ? Wszyscy ? Brak pomocy ? Popatrz na white trash, bialych zyjacych w przyczepach kempingowych, spedzajacych zycie na piciu piwa i bekaniu - czy to inni ludzie niz Indianie ? A kto ma wieksze przywileje ? Mieszasz kongresmenow do tego ? Polonii w USA jest sporo wiecej niz Indian - ilu mamy kongresmenow ? Czy to oznacza, ze jestesmy gnebieni i przesladowani ? Nie mam zamiaru sypac glowy popiolem dlatego, ze kilkaset lat temu, i pozniej, Indian wycinali i poili alkoholem biali. Europejczycy zreszta, nie Amerykanie - tych jeszcze nie bylo, przynajmniej na poczatku :) Zreszta i tak wiecej Indian zginelo od chorob przywleczonych przez bialych, niz z innych powodow razem wzietych. Indianie odplacili pieknym za nadobne - tytoniem i syfilisem. Powiedzialbym, ze remis ze wskazaniem na Indian - tyton zabija nadal :)))

Wracasz i wracasz do historii, jak to bylo kiedys - nie mamy na to wplywu, tak po prostu bylo, taki swiat zastalismy. Dzisiaj nikt ich nie wycina, maja przywileje wieksze niz ktokolwiek inny. Co jeszcze mozna zrobic ? Z Twoich podatkow jakis cencik idzie na Indian, w druga strone nic :)

Tak nawiasem - ja bardzo lubie Indian :)

emski dołączył
13.12.2003

emski 21:58 | 14.08.2009

kazdy zjazd z drogi w rezerwacie wymaga permitt $ 5-10 ale widzisz nasz bohater dostaje $ 17 na tydzien od rady plemmienej razy 4 to jest $ 68 razy kilka setek innych z zapomoga oczywiscieze poniekad jest to jakiejs czesci wybor ja znam indian u mnie w miescie pracuja zaasymilowali sie i zyja. Ale wiekszosc indian to jest produkt rzadu tak jak polscy indianie w Angli czy Irlandi spia pod mostami na ulicach ida po zapomoge do urzedu i na flaszke starczy na pare dni :-))

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 21:17 | 14.08.2009

trochę to tak wygląda chyba, że jak ktoś nie przywiązuje wagi do tego jak żyje to żyje bylejak. Pewnie w każdym kraju są tacy ludzie jak bohater artykułu, którzy tyrali i nic z tego nie mają, w Polsce też i nie muszą to być koniecznie indianie.
Obrazek z mojej podróży - kanion Antylopy, na terenie rezerwatu Navajo, wjazd na parking w rezerwacie 6$, godzinna wycieczka do kanionu pick-upem indian 15$ od osoby. Na pace i w szoferce 10-12 osób (150-180$) - pickup z centralnie pękniętą szybą przednią, prowadząca indianka próbuje otworzyć okno - klamka od szyby zostaje jej w dłoni. Patrząc z boku, gdy podjedzie takim autem do sklepu można stwierdzić "ale ci indianie biedni", ale czy w rzeczywistości są? Nie wiem...

wujo601 dołączył
17.09.2005

wujo601 14:05 | 20.11.2009

Ja polecam też ciekawy, choć mało znany, kawałek historii o udziale Indian Navajo w II wojnie światowej i o tym, jak po 60 latach wciąż walczą o pamięć o tamtych wydarzeniach: bit.ly/2P53fR 

emski dołączył
13.12.2003

emski 16:15 | 20.11.2009

piekny film o tej historii Wind Talkers

Niko dołączył
04.05.2009

Niko 20:13 | 21.11.2009

powrocil twoj ulubiony klon moj maly hemski

emski dołączył
13.12.2003

emski 20:53 | 21.11.2009

i jak leczenie przebieglo spokojnie ? z glowa juz w porzadku :-))

Qmoszka dołączył
24.06.2009

Qmoszka 21:10 | 21.11.2009

Nie podoba mi się takie zachowanie :(( Bawcie się sami , taka dziecinada i faktycznie jak koguty :(( Jeden strzela sobie KLONA i udaje że to nie on a drugi musi być ... :((( Szkoda czasu :((

Niko dołączył
04.05.2009

Niko 21:28 | 21.11.2009

a czy ciebie ktos prosil o komentarz sroszka idz grzebac na swoje podworko

Niko dołączył
04.05.2009

Niko 21:30 | 21.11.2009

hemski dasz wiare ze sie nie poznali ze jestem troche pojebany niezle jaja powiedzieli ze jestem troszke futurystyczny no to nadal nadaje sie na globa

Niko dołączył
04.05.2009

Niko 21:34 | 21.11.2009

no calkiem niechetnie zgadzam sie z toba jesli chodzi o Indian wielki szcun dla nich no chyba ze zadaja sie z toba to juz gorsza sprawa no bo wiadomo ze wy hamerykance jak macie jakas kozysc to napadniecie nawet na matke Joanne od aniolow

emski dołączył
13.12.2003

emski 21:50 | 21.11.2009

uhhh... nie na tym oddziale ciebie leczyli, wrocisz tam na 100 %

Niko dołączył
04.05.2009

Niko 08:43 | 22.11.2009

dasz wiare ze chyba na tym samym co ciebie bo sie o ciebie pytali a jak wroce to z toba

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl