Forum dyskusyjne

Ładne plaże na wybrzeżu miedzy Safi a Agadirem

kategoria podróże po świecie

kraj Maroko

alalo2 dołączył
05.03.2009

alalo2 14:56 | 31.08.2009

W Maroku zamierzam spędzić kilka dni nad oceanem nie wiem tylko jakie miasteczko nad oceanem odwiedzić, szczególnie, że wole coś gdzie nie kłębi się miliony turystów jak np w Es- Soueira. Byłabym wdzięczna za polecenie mi jakiegoś ciekawego i zarazem ustronnego miejsca. Dodam jeszcze, że nie będę miała do dyspozycji czterech kółek i dojechać muszę lokalnymi środkami transportu. Z góry dzięki za każdy post! Pozdrawiam!

kudik dołączył
20.07.2009

kudik 13:29 | 01.09.2009

Jeżeli chcesz plaże i miasteczko bez turystów pojedż zupełnie na południe od Agadiru:) np do Sidi Ifni. Turystów praktycznie nie ma, szczególnie po sezonie, przy plaży jest tani hoteleik Suerta Loca, plaże są niema puste chociaż niestety brudne, a fale doskonałe dla surferów. Przed Sidi ifni jest urocze miejsce zwane Lagzira Beach. Dookoła nie ma nic. Plaża jest długa, szeroka, piaszczysta z obłednymi formacjami skalnymi. Na samej plaży jest jakiś niewielki hotelik: Dojedziesz busem / taksówką z Sidi Ifni tylko warto przygotować sobie słownik lub rozmówki - w użyciu jest tylko arabski lub francuski względnie migowy :):)

pokój w hotelu Suerte Loca: w Sidi Ifni
picasaweb.google.com/wakacyjny/MAROKO1Wrzesie2008#5252307705105  560146

widok z pokoju Suerte Loca
picasaweb.google.com/wakacyjny/MAROKO1Wrzesie2008#5252307801308  060626

dróżka z asfaltówki na plażę:
picasaweb.google.com/wakacyjny/MAROKO1Wrzesie2008#5252621312339  914242

plaża w lagzira
picasaweb.google.com/wakacyjny/MAROKO1Wrzesie2008#5252621432824  798738

hotelik na plaży Lagzira i cala plaza do dyspozycji jego gości
picasaweb.google.com/wakacyjny/MAROKO1Wrzesie2008#5252621926917  628434

Pozdrawiam

alalo2 dołączył
05.03.2009

alalo2 12:34 | 02.09.2009

Wielkie dzięki kudik za post i zdjęcia ( naprawdę piękne) i bardzo pomocne:)

Znalazłam jeszcze info o innych miasteczkach położonych na północ od Agadiru: TAGHAZOUT, IFRANE, SIDI KAOUKI??? Może ktoś o nich słyszał albo był i może się pochwalić równie ślicznymi zdjęciami??

ps. a pamiętasz może ile kosztowały pokoje w tych hotelikach?

Pozdrawiam

Promyczek dołączył
11.01.2009

Promyczek 10:03 | 02.09.2009

ja moge tylko Agadir odradzic:) tam masa turystow z Polski. Nawet w pazdzierniku:)

kudik dołączył
20.07.2009

kudik 13:28 | 06.09.2009

W Sidi Ifni ok 25-30 zł za osobe jeżeli dobrze pamietam - oczywiscie w przeliczeniu i na wrzesień 2008:) - niestety nie pamiętam dokladnie, a nie robiłem wówczas jeszcze tak szczególowych notatek :( W Suerte Loca mają pokoje w różnych cenach w zależności od widoku i od posiadania łazienki w pokoju.Te bez łazienki były tańsze.

W Lagzirze nie pytaliśmy bo byliśmy tam tylko kilka godzin i jechaliśmy dalej do Tiznitu.

W miejscowościach, o których piszesz wyżej też plaże ładnie wyglądały i nie było prawie turystów :) - szczególnie w TAGHAZOUT przez który jechaliśmy. Z Agadiru można tam podjechać za goszę autobusem. Natomiast gdzieś w okolicy, przy drodze na Essauire budowali w zeszłym roku z dużym rozmachem jakąś nową wioskę wakacyjną :( Mają tam być luksusowe hotele i cała związana z tym infrastruktura. Także miejsce wówczas straci swój klimat i ceny pójdą kilkukrotnie do góry.

Pozdrawiam

Hrihorij dołączył
27.07.2007

Hrihorij 20:15 | 08.09.2009

Pomiędzy miastami (kurortami) plaże są odludne i poza sporadycznie spotykanymi wędkarzami jest pusto. Przemierzyłem kilkadziesiąt kilometrów plażą i nocowałem w namiocie. Czasami miałem lekkiego stresa czy mnie przypływ nie zmyje ale nie zmył. Plaże od stałego lądu często oddziela strome urwisko skalne lub skalno-piaszczyste. Życzę udanego pobytu!

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl