Forum dyskusyjne

bilety lotnicze kathmandu-namcze bazaar

kategoria podróże po świecie

kraj Nepal

orangepeace dołączył
27.05.2009

orangepeace 22:30 | 02.09.2009

słyszeliście może o możliwości przelotu z kathmandu do namche bazaar?
gdzie najwyzej dolecę, poza luklą? podajcie ewentualnie jak mogę się tam dostać...

blazy dołączył
20.03.2007

blazy 23:55 | 02.09.2009

w namche bazaar nire ma lotniska. jedyne dojście na nogach - do lukli 1 dzień bardzo dlugi lub 2 spoko dni marszu.

Marucha dołączył
03.09.2009

Marucha 09:47 | 03.09.2009

Witam,
A może ktoś polecić jakieś pewne biuro podróży przez któe moge kupić bilety Del-Ktm-Del i potem do Lukli?
Z góry dizękuję

blazy dołączył
20.03.2007

blazy 14:42 | 03.09.2009

Bilety do Lukli kupisz tylko na miejscu w Nepalu w każdym biurze podroży w kathmandu. Latają tam "linie" mające "aż" 1 samolot typu twin-otter (13 miejsc) i poza Nepalem nikt o nich nigdy nie słyszał, więc tylko na miejscu sprzedają bilety. Cena (kosmiczna jak na 25 minut lotu) USD 100,00 one way plus 3 USD opłaty lotniskowej. Uważaj na kosmiczny bałagan na lotnisku krajowym w Kathmandu. Ja tam zawsze byłem z przewodnikiem na trek i on wszystko załatwiał, bez niego nie wiem jak bym sobie poradził. Jak kupujesz bilet w obie strony, to pamiętaj na dzień przed wylotem w Lukli idź to "biura" danej linii i potwierdź wylot - dostaniesz godzinę wylotu i numer lotu. Przygotuj się na opóźnienia - bo jak jest mgła to nie latają. Wszystkie loty Ktm-Lukla-Ktm są miedzy 6:00 a 12:00.

agakp dołączył
01.01.2008

agakp 09:44 | 17.08.2010

Witam,
Czy nie ma problemu z kupieniem biletu na konkretny dzień? Dużo wcześniej trzeba to robić?

grzegorz_c dołączył
04.12.2009

grzegorz_c 10:36 | 20.08.2010

Polecam biura:
www.nepalhikingteam.com 
www.nepalhiking.com 
załatwią bilety i inne sprawy na miejscu i okolicach.

rafii2 dołączył
21.03.2013

rafii2 15:33 | 29.03.2013

Najszybciej i najwygodniej będzie jak zakupisz online, np. tu: www.eloty.pl/ 

mono01 dołączył
18.10.2011

mono01 18:47 | 29.03.2013

rafii jeśli juz coś proponujesz ludziom to zerknij wyżej albo doczytaj Kathmandu - Lukla zakup biletu na stronie, którą podajesz? daj sobie wytłumaczyć,że na te loty zakupu biletu dokonać można tylko na miejscu więc nie wciskaj ludziom kitu ze swoją kryptoreklamą

Wyatt dołączył
21.02.2013

Wyatt 15:35 | 26.05.2013

Jest tam lotnisko, zaraz przy hoteliku, wiem bo szedłem nawet po jego pasie startowym :) Mało kto tam lata, niestety nie powiem ile kosztuje bilet bo mnie to nie interesowało. Ale potwierdzam, że lotnisko jest.

Co do przewodnika na lotnisku to są właśnie wkurzające niestety sytuacje jak to "turyści" mają takiego i ten "załatwia" im wszystko poza kolejką a zwykli ludzie jadący pochodzić po górach muszą na to patrzeć. O dziwo tacy "turyści" często rżną głupa, że tego nie widzą. Nie mówię, że zawsze tak jest ale niestety często.

Dlatego dla zasady odradzam ludziom normalnym i ambitnym przewodników. TO tak jak jechać bryczką do Morskiego Oka...

cimek dołączył
01.10.2008

cimek 20:46 | 26.05.2013

W Namche jest lotnisko tzn lekko powyzej ale lataja tam tylko male samoloty i kasa za dolot jest lekko wysoka,a po za tym to niebezpieczne wznosic sie na taka wysokosc od razu.

cimek dołączył
01.10.2008

cimek 20:46 | 26.05.2013

W Namche jest lotnisko tzn lekko powyzej ale lataja tam tylko male samoloty i kasa za dolot jest lekko wysoka,a po za tym to niebezpieczne wznosic sie na taka wysokosc od razu.

mono01 dołączył
18.10.2011

mono01 23:04 | 26.05.2013

Zgadza się, nieopodal hotelu Everest View jest pas startowy- jak się ma wystarczająco dużo zielonych to można wykupić sobie lot i nocleg w wyżej wymienionym hotelu- dla kieszeni przeciętnego backpackersa cena jest zaporowa. Z resztą jaki to miałoby sens? Bezdroża himalajów tam gdzie to tylko możliwe warto pokonywać na własnych nogach chociażby z powodu aklimatyzacji, nie wspominając już o niezwykłym klimacie które tworzy to miejsce- nie da się tym napawać z okienka twin ottera Jeżeli zaś chodzi o przewodników- zupełnie nie ma potrzeby, co innego tragarz- jeżeli ktoś ma pieniądze i chęć wesprzeć lokalną społeczność to warto zatrudnić niezrzeszonego w agencji tragarza.

marcion dołączył
09.07.2012

marcion 00:55 | 07.06.2013

Z prawie każdego miejsca w na szlaku można zamówić helikopter jeśli jest to niezbędne lecz jest to drogie, bo około 500usd. Ewentualnie tańsza opcja to wynajęcie konia, kiedy ktoś nie mam sił iść dalej.
Zapraszam na moją wyprawę www.forselected.com/nepal.html  lub służę radą.
Pozdrawiam.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl