Forum dyskusyjne

WYPRAWA 06 07-2010 USA do okola zapraszam 2 osoby

kategoria podróże po świecie

kraj Usa

matus.7 dołączył
03.09.2009

matus.7 16:08 | 03.09.2009

plan jest taki : Maraton :Chicago , New York ,Bufalo-Niagara, Yellowstone, Kanion Colorado , San Francisco , Los Angeles, na koniec Floryda. ogólnie kilka przelotów po stanach i oczywiscie wynajete samochody . my to dwaj bracia 24 i 35 lat. Zapraszam. 2 osoby . moga byc panie , panowie równiez matus.7@poczta.fm

Promyczek dołączył
11.01.2009

Promyczek 16:25 | 03.09.2009

rowniez planuje taka wyprawe. Na ile czasu sie wybieracie?

matus.7 dołączył
03.09.2009

matus.7 09:14 | 04.09.2009

a wiec wyjazd okolo 15 czerwca czas to jakieś 4 tyg max 5

matus.7 dołączył
03.09.2009

matus.7 18:06 | 29.09.2009

w Californi zamierzamy wynająć motocylke na jakieś 2 dni . tak dla bajeru poczuć wiatr we włosach - oczywiście Harley.

pozdrawia Marcin

emski dołączył
13.12.2003

emski 04:42 | 05.10.2009

matus 7 wiesz ze na motocykle musisz miec osobne prawo jazdy tutaj... nie orientuje sie ale przy wynajeciu mozesz miec klopot

zbynu dołączył
03.10.2009

zbynu 22:24 | 03.10.2009

2 tygodnie temu wróciłem ze stanów i zwiedziłem dosyć sporo, San Francisco, Yosemite Park, Sekwoja Park, Santa Barbara, Santa Monica, Malibu, LA (Hollywood, Beverly Hills), San Diego, Grand Canyon, i indiańską wioske na południu Colorado, Las Vegas. jedyne miejsca które mnie urzekły to Santa Barbara, Yosemite (kocham wspinaczke i dlatego mi sie podobało , reszcie raczej się nie będzie podobać) San Diego, Grand Canyon, Las Vegas. Jak będziecie na zachodnim wybrzeżu to odwiedźcie Bryce Park podobno jest dużo ładniejszy od Grand Canyonu aha jeżeli będziecie wjeżdżać do parków to starajcie się to robić po 22 wtedy nie będziecie musieli kupować biletów, ale jest też inny motyw jeżeil kupicie bilet na wszystkie parki w USA to zapłacicie 80$ ale musicie się dowiedzieć gdzie można taki kupić, my się o tym dopiero pod koniec naszej podróży dowiedzieliśmy. Dodatkowa informacja jeżeli będziecie wjeżdżać do miasteczka to tankujcie nie na 1 stacji przy wlocie miasteczka tylko w środku w 90% będzie benzyna tańsza. Jak coś to pytajcie

zbynu dołączył
03.10.2009

zbynu 22:31 | 03.10.2009

a zapomniałem i Chicago, oraz twarze prezydentów w South Dakota

emski dołączył
13.12.2003

emski 03:47 | 04.10.2009

"jeżeli będziecie wjeżdżać do parków to starajcie się to robić po 22 wtedy nie będziecie musieli kupować biletów"
a pod koniec dnia w kazdym McDonalds jak sie pogrzebie dobrze w kublach to jest pelno free hamburgers czasami nadgryzione ale wciaz dobre :-))

zbynu dołączył
03.10.2009

zbynu 07:25 | 04.10.2009

i tak muszą gdzieś spać więc my mieliśmy cały miesiąc jeżdżenia w nocy wjeżdżaliśmy a po południu wyjkeżdżaliśmy, nie wiem o co Ci chodzi

viajero.mk dołączył
05.02.2009

viajero.mk 09:17 | 04.10.2009

1.
"jeżeli będziecie wjeżdżać do parków to starajcie się to robić po 22 wtedy nie będziecie musieli kupować biletów" - z tym można się przeliczyć. Czasami, jeśli rangersi się nudzą, sprawdzają bilety przy wyjeździe. A np w Death Valley są specjalne lotne patrole, które spisują samochody stojące na parkingach i nie mające za szybą biletu.
2.
"ale musicie się dowiedzieć gdzie można taki kupić" - Annual Pas można kupić wszędzie tam, gdzie można kupić zwykły 7-dniowy bilet, czyli na wszystkich wejściach do parków, za wyjątkiem może niektórych samoobsługowych.
3.
Grand Canyon to po prostu wielka dziura w ziemi, ciekawszy jest Bryce Canyon i jeśli ktoś chce zrobić w nim dobre zdjęcia to powinien się poświęcić i być tam przed wschodem słońca. Ale trzeba się ciepło ubrać, bo ze względu na wysokość, w nocy jest tam zimno nawet w lecie.

becia.paker dołączył
19.06.2008

becia.paker 17:18 | 04.10.2009

Hej!
Mam tylko pytanko o szacowane koszty i kiedy kupujecie bilety. Wogóle jakieś bliższe info :) To mój mail: becia.paker@wp.pl albo gg 5388833. dawno już myślałam o takiej wyprawie. Super sprawa!
Pozdrawiam cieplutko :)
Beata, 22 lata

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 21:55 | 04.10.2009

Absolutnie nie zgadzam się,że grand canyon to tylko wielka dziura,to najwspanialsze miejsce które widziałem na świecie,polecam bright angel,najmniej komercyjne i można sobie zejść w dół,są też fajne miejsca na foty.Leciałem też helikopterem-coś niesamowitego,naprawdę warto przeżyć,choć cena 2 lata temu była 140-150$.
Bryce canyon-naprawdę piękne miejsce ale...nie umarłem z wrażenia,natomiast grand siedzi we mnie i siedzieć będzie do końca życia.
Polecam też niesamowite yellowstone,przejazd big sur z la do san francisco,dolinę śmierci no i ogólnie pojeżdżenie po arizonie,posiedzenie w page i pojeżdżenie po okolicach.Naprawdę warto.

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 21:56 | 04.10.2009

No i san francisco oczywiście!!!!!!!!!!!!!!!!Los angeles tragedia:(.

matus.7 dołączył
03.09.2009

matus.7 10:18 | 05.10.2009

Emski . opisz słowami jak smakuje nadgryziony hamburger. skoro jesteś znawcą kubłów to wiesz na co zwracać uwage a czego nie brać .. :-)

emski dołączył
13.12.2003

emski 14:56 | 05.10.2009

rejestrujac sie tutaj pomyliles forum, na chamskie pyskowki poszukaj sobie miejsca gdzie indziej i to by byla moja ostatnia rada dla ciebie tutaj

matus.7 dołączył
03.09.2009

matus.7 06:29 | 06.10.2009

""a pod koniec dnia w kazdym McDonalds jak sie pogrzebie dobrze w kublach to jest pelno free hamburgers czasami nadgryzione ale wciaz dobre :-))"" to sa twoje slowa w podobnej tonacji jak moje ale pierwsze i prowokujace . ale po co ta cala afera ?? nie o takie wpisy zabiegalem zaczynajac ten watek

palmer dołączył
09.10.2009

palmer 05:10 | 10.10.2009

Witam...
Mieszkam od 8 lat w USA i wlasnie rozpoczynam tworzenie internetowego przewodnika po USA. Jesli macie jakies pytania .....piszcie smialo !
interameryka@gmail.com
stronka: www.interameryka.com 

zycze udanej wyprawy .....!
pozdrawiam !

matus.7 dołączył
03.09.2009

matus.7 14:40 | 07.02.2010

wiec jest już naz troje a może czworo . zapraszam . każdy podróżnik to dodatkowe pomysły i wiecej zabawy. motocykliści mile widziani . na 7-9 dni wynajmujemy motocykle odcinek grand canyon route 66 las vegas . pozdrawiam

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 18:43 | 07.02.2010

He, he dobre. W sumie tego oczekiwałem od emskiego.

A poważnie, skoro ktoś nie ma pieniędzy, to niech w domu siedzi, zamiast utwierdzać za granicami opinię o tym, że Polacy to oszuści i cwaniacy.

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 18:44 | 07.02.2010

Polecam Antylopa Canyon koło Page, trzeba tylko mieć słoneczny dzień i odpowiednią porę dnia. Niezapomniane widoki.

Zulla dołączył
26.12.2009

Zulla 14:54 | 08.02.2010

Autorze watku, i to to wszystko chcesz zobaczyc w 4 tygodnie?Zwiedzic?, obskoczyc?, zaliczyc ?, odhaczyc? To chyba helikopeterem bedziesz sie przemieszczal, bo watpie aby autem.

Motoru nie wypozyczyc bez prawa jazdy na motory, wiec zapomnij.

90% tansza beznzyna.? Kolego co za bzdury opowiadasz, fakt jest tansza, o kilka centow, powtarzam kilka centow a nie kilkadziesiat.
Wez sobie rozplanuj trase logistycznie a nie porywaj sie na wielkie morze bo za malo masz czasu.
Karnet na parki musisz miec, w przecinym parku jak bedziesz zatrzymany to zobaczysz czy sci sie opalacalo go nie miec.

emski dołączył
13.12.2003

emski 00:31 | 09.02.2010

problem tutaj jest taki ze nie mozna nikomu w niczym zwrocic uwagi wyraic inne zdanie lub probowac cos wytlumaczyc bo sie zostaje od razu napietnowanym wysmianym bo tutaj wszysscy wszsytko wiedza tylko pytanie po co sie w takim razie pytaja jeszcze a jak im sie odpowiada albo probuje to sie wychodzi na durnia :-))

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 13:15 | 09.02.2010

ostatnio robię za tłumaczę, więc ci emski postaram się wytłumaczyć i to:
po pierwsze emski to najcześciej ty się naśmiewasz z innych, po drugie można wszelkie dobre rady dawać - co pewnie jest tu mile widziane - ale chyba nie w takim stylu jak ty to robisz cyt. "pogrzebcie po kubłach" etc.
więc sie użalaj ale raczej nad sobą samym, bo teksty jakie chociażby zaprezentowałeś w postach w tym wątku rozbawiły chyba tylko edgarka :(

emski dołączył
13.12.2003

emski 00:38 | 09.02.2010

jeszcze o beznzynie bo dopiero teraz doczytalem to smieszne z tym 90% ja uzywam w podrozach gasbuddy.com po drodze i czasami oplaca sie pare mill przejechac zeby fatycznie zaoszcedzic 5- 10 c na gallonie co przy pustm zbiorniku pozwala zaoszcedzic na kawe :-)) pojechalem ostatnio na wybrzeze zatoki mexykanskiej usiane rafineriami i myslame ze bedzie tansza benzyna i byla 20 c drozej na gallonie niz u mnie na polnocy 600 km wyzej :-))

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 08:15 | 09.02.2010

O tych 90% to chyba koleżanka źle przeczytała. Ja rozumiem, że w 90% stacji będzie tańsza/droższa :-)

matus.7 dołączył
03.09.2009

matus.7 09:04 | 09.02.2010

witam. czytam sobie wszystko dokładnie i koduję w głowie i tak :
prawo jazdy na motocykle mamy więc ok
- znajomy był na 2 tygodniowej wycieczce motocyklowej więc przetarł szlak i wiele wskazań mamy od niego .
-co do planu : są priorytety ale tez czekamy na docelową kompletację ekipy i wtedy okaże się czego sie co odpuszczamy a co jest pewniakiem .

dziekuje za wskazówki

Zulla dołączył
26.12.2009

Zulla 15:16 | 09.02.2010

Kolego NIE PISZ FARMAZOWNOW, bo wystarczy sobie zobaczyc mape Ameryki od Chicago, po Nowy Jork, do Californii/to co po drodze i na koniec Floryda a obliczys ile razem jest km i ile bedziesz TYLKO jechal aby OBSKOCZYC te STANY, powtarzam OBSKOCZYC. o zwiedzaniu nie mowie.
Wez rade kogos kto Stany zna lepiej niz wlasna kieszne i przyimij do wiadomosci ze albo zmodyfikujesz plan albo sluchasz kolegow ktorzy to na motorze w 2 tygodnie CO?????????????????????????? zobaczyli.

Jesli wybierasz sie aby ZOBACZYC ten kraj to chetnie udziele Ci konkretnych rad, jesli wydajesz kupe kasy na bilet byle tylko obskoczyc to wybacz szkoda moje czasu aby Ci tlumaczyc jak dziecku ze malo masz czasu na zobaczenie tego co napisales w pierwszym poscie. Nie mowiac juz o tym ze na kierownice bedziesz zygal. Aby zwiezic to co napisales musisz miec 5-6 tygdoni. Jesli zapomnisz o Wschodnim Wybrzezu i Florydzie i z Chicago wyruszysz na Zachod 3-4 tygdoni. To jest normalny czas na zwiedzanie, jazde. Wybacz za moja doslownosc, ale uzmyslow sobie ze ralai sa inne niz Ci sie wydaje.
Emski czyz nie mam racji?

emski dołączył
13.12.2003

emski 15:47 | 09.02.2010

masz racje ale niektorzy to wiedze musz zanabyc na wlasnej dupie :-)) i co poradzisz Ja ostatnio grzalem non stop z Texas do Nevada na Burning Man a przynajmniej chcialem non stop i po 18stu godzinach za kierownica w Kingman AZ wysiadlem z samochodu poszedlem do knajpy cos zjesc i nie bylem w stanie wsiasc za kierownica poszedlem na piechote przez ulice spac do hotelu polozylem sie w lozeczko i jeszcze przez pol nocy widzialem kierownice i przednia szybe :-)) ale niektorzy tak jak powiedzialem musza sie przekonac na wlasnej dupie co to sa odleglosci tutaj a gdzie zwiedzanie ?

matus.7 dołączył
03.09.2009

matus.7 17:17 | 09.02.2010

witaj Zulla .
to trochę inaczej wygląga na tą chwilę niż 1 myśl napisana na górze tego wątku.
Florydy nie ma na 100%. z doświadczeń brata który był w USA wynika że 1 cm na mapie to długa droga . Biorąc pod uwagę również koszty wynajmu samochodu w przypadku oddania auta w innym miejscu niż miejsce wynajęcia i oszczędność czasu postanowiliśmy po stanach polatać. .
- 5 lipca lecimy do NY . Tu jesteśmy 12 dni w planie 2-3 dni bez auta czyli zwiedzanie miasta (metro żółte taxi itd) następnie wycieczka Niagara . Kolejna wycieczka w dół Washington i Philadelfia .
- kolejny lot do Chicago i tu jesteśmy 4 dni ( Six Flags dla rozlużnienia , może muzeum HD)
- i lecimy do San Francisco . 19 dni w tej okolicy i tu najwięcej bo najdłużej : miasto , Golden Gate , Alcatraz , trochę w górę Red Woods i może Yellowstone (ale jest daleko) następnie w dół do LV . tu pomnażamy ostatnie $ i z pełną kieszenią jedziemy na motocyklach oglądać Grand Canyon , Antylopa Canyon ITD .
kończymy w LA i samolocik do domku

Pytananie na koniec . Bilet wstępu do parków jest liczony na głowę czy na samochód ?

Pozdrawiam Marcin

filnec dołączył
11.01.2010

filnec 20:57 | 09.02.2010

miałem podobny pomysł matus7, obskoczyć prawie całe stany w 2 miesiące. ... jednak po namyśle zmieniłem to na 3 tygodnie i kilka stanów (zachód:CA,UT,AR,COL). Podejrzewam że po tygodniu-dwóch może zacząć nużyć i przy zmęczeniu stany nie będą już tak przyjemne w obcowaniu jak na początku. Może to ciebie nie dotyczy, i taka podróż może być twoją podróżą życia, czego ci oczywiście życzę ... myślę jednak gdy tam jeszcze kiedyś wrócisz mało co będzie cię zaskakiwać, pomyślisz byłem tam. No ale jak już napisałem to tylko moje nastawienie.
Auto chyba najtaniej wynająć przez www.traveljigsaw.pl/,  do tej pory nie zawiodłem się na tej marce, wyszukują najtańsze i najbardziej wiarygodne oferty ...
Gdy będziecie blisko death valley warto pojechać na Zabriskie Point (jest też w filmie Antonioniego). warto też zobaczyć monument valley ...
pozdrawiam i miłego loty życzę
filnec

radoslaw.maklakiewicz@wp.pl dołączył
19.02.2010

radoslaw.maklakiewicz@wp.pl 00:35 | 20.02.2010

jedzieci pierwszy raz czy jesteście organizatorami wycieczki jeśli tak to jaki bedzie jej koszt ?

viajero.mk dołączył
05.02.2009

viajero.mk 07:47 | 20.02.2010

matus7:
Wstęp do parków jest liczony za samochód, tyle samo zapłaci 1 osoba jak i 5 osób. Opłaca sie kupić Annual Pass za 80$ ważny 1 rok we wszystkich parkach (za wyjątkiem stanowych). Co do wypożyczalni, ostatnio kilka razy korzystałem z www.billiger-mietwagen.de/  i jestem zadowolony. Ceny niższe i większy wybór niż w traveljigsaw.
Wyjazd w maju cały czas aktualny, gdyby ktoś był chętny dołączyć: Arizona, Nevada, Utah, Yellowstone i oczywiście rejs do Rainbow Bridge z kapitanem emskim :)

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 14:05 | 20.02.2010

Nie wiem czy jest sens tracić czas na rainbow bridge,ceny wysokie,siedzisz na jamiś statku,dopływasz i widzisz łuk,można posiedzieć sobie trochę nad jeziorkiem a cały dzień pojeżdzić w okolicach page-a okolice naprawdę są czadowe!!!!

viajero.mk dołączył
05.02.2009

viajero.mk 15:07 | 20.02.2010

Nie jesteś w temacie anie. Nie chodzi o jakiś statek, dopływanie i widzenie łuku, tylko o wynajęcie łodzi i pływanie po miejscach gdzie nie docierają "wycieczki". A okolice Page znam lepiej niż niejeden tubylec :)

emski dołączył
13.12.2003

emski 15:50 | 20.02.2010

arnie jest lepsze wyjscie ...po co wychodzic z hotelu zanabywasz DVD wrzucasz na laptopa, drinka do raczki i widzisz takie miejsca i w takich kolorach i o takich porach ze nawet Viajero sie nie snilo :-)))

filnec dołączył
11.01.2010

filnec 12:12 | 21.02.2010

przed wyjazdem polecam wam obejrzeć małą 6cz serię pt: The National Parks: America's Best Idea. Oddają klimat i historię powstania. Najlepiej w HD.

Miron dołączył
22.02.2010

Miron 13:53 | 22.02.2010

Hej,
Zastanawiam sie jaki koszt wynosi tej waszej wycieczki. Ja juz mam to za soba. jesli macie ochote to zapraszam na stronke www.picasaweb.google.com/b.tracinski  Ja przejechalem z Chicago do South Dakota (4 glowy prezydenta) potem przez Colorado Aspen. CAnyon Colarodo, pozniej Arches PArk(polecam) Bryce national park rowniez polecam. Zion Park (godny zwiedzenia), Grand canyon, pozniej przez Rout 66 pojerchalismy do Las vegas na 3, (spanie w Tratosthera i Trump apartament z jacuzzi:) przy okazji zobaczylismy Hoover Dam (potezna tama ktora zasila miedzy innymi Las vegas) z Las vegas do San Francisco przez Sequia NAtiolna PAr przez Death Valley przez piekne wiejskie kowbojskie drogi. Pozniej po 4 dniowym pobycie w Sanfranciso pojehcalismy przepiekna droga wzdluz wybrzeza do Los Angeles ktore mna nie zachwicilo (bevery hills itp) Jedynie co maja fajne to Fun Park Megic Mountain ktore polecam:) istnet szalenstwo. Pzniej kierowalismy sie Floryde do Miami przez New Orealn, Sant Antonio, Przepiekny Park biale piask. NA florydzie polecam zwiedzenie przyladku Canaveral NASA. NA florydzien 5 dni w tym sylwester:) Surfing itp :) Wszystkie zdjecia mozecie zobaczyc na www.picasaweb.google.com/b.tracinski  lub www.picasa.google.com/mirek.zagrodnik 

Pozdrawiam
Mirek

Miron dołączył
22.02.2010

Miron 14:02 | 22.02.2010

Chcialem jeszcze dodac ze wycieczka nie byla kosztowan. Podrozowalo nas 4 osoby. Koszta calej wycieczki wraz z wynajem samochodu RAV 4 w tym benzyna hotele i motele w tym jedzenie, parki itp.. Wycieczka trwala 4 tygodnie czyli caly pelny miesiac. Kosztowalo nas na jedna osoba 1500$
Przed wyprawa bylem w Chicago 6 tyg. zeby zarobic na wycieczke. Bylo to totalny spontan ktorego nie polecam:) Bylo ekstremalnie ze znalezieniem mieszkania i pracy na kilka tyg., ale sie udalo:) Naprwade mozna tanio podrozwac w USA tylko trzeba wiedziec jak. Jesli macie pytania to pytajcie smialo a moze bede wam mogl pomoc:)

matus.7 dołączył
03.09.2009

matus.7 18:07 | 18.03.2010

koszty oceniamy na: bilety lotnicze ( 5 lotów waw-ny-chic-sf-ny-waw) około 3800 na głowę i około 5 tys $ na resztę . kosztowne sa motocykle ponad 1000$ na 9 dni wynajecie.

matus.7 dołączył
03.09.2009

matus.7 13:38 | 27.03.2010

Właśnie chodzi o to aby było zabawniej. Co głowa to nowe pomysły a przy okazji taniej . Koszty są nieprzypadkowe . Jesli jechać to po to aby coś zobaczyć i przeżyć a nie kombinować jak nie być głodnym za 2$ dziennie. pozdrawiam Marcin

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl