Forum dyskusyjne

pustynia - camel safari Jasalmer

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

Kaszic dołączył
24.09.2009

Kaszic 12:30 | 24.09.2009

Jeśli ktoś z Was ma zamiar wybrać się do Indi i zahaczyć o Jasalmer bardzo gorąco polecam camel safari. Noc na pustyni pod gołym niebem-niezapomniane przeżycie.
Jednak piszę tu żeby uprzedzić Was przed właścicielami hoteli, którzy organizują takie safari. Zgarniają za to mnóstwo kasy siedząc na tyłku, a camel driverzy, którzy ciężko pracują dostają z tego marne grosze z których nie są w stanie utrzymać swoich rodzin mieszkających na wsi-na pustyni.
Wróciłam własnie z Indi i na safari poznalismy Esmajla, który dzięki parze Amerykańców kupił sobie wlasne wielbłądy i chciał stworzyć własne safari. Jednak ludzie z miasta, właściciele hoteli gdy się o tym dowiedzieli zaczęli mu grozić i ogólnie za żadne skarby nie pozwolili mu się rozreklamować. Esmajl nas bardzo wzruszył swoją historią, ponieważ musi spłacić ogromny dług, mieszka na pustyni gdzie z powodu braku deszczu brakuje pracy. Mimo tego, że ma swoje wielbłądy nie ma pracy a ma tylko 7miesięcy na spłate długu. My zapłaciliśmy włascicielom hotelu 3200Rs, a u Esmajla bysmy zapłacili 1000Rs i byłby w siódmym niebie. W związku z tym gdyby ktoś był zainteresowany i chciałby pomóc, oraz zaoszczędzić podaje bezpośredni numer do Esmajla, który zorganizuje Wam safari - na prawdę cudownie spędziliśmy z nim cały dzien i całą noc!
Esmajl-camel driver, nr kom: 9636081512.
Napisałam to w wielkim skrócie, więc jakby ktoś chciał poznać szczegóły tej historii to niech odezwie się do mnie na maila - kaszic55@wp.pl. Pozdrawiam

emski dołączył
13.12.2003

emski 16:41 | 24.09.2009

wiesz takie historie to jak swiat stary egzystuja wszedzie i na tym to polega i nikogo nie powinno wzruszyc. Na Huayhuash treck za ktory zaplacilem $ 800 organizatorowi , mulnicy porterzy i reszta obsugi dostali gdzies moze po $ 50 jak mieli szczescie. Tak ze takie historie lez nie wyciskaja :-((

Kaszic dołączył
24.09.2009

Kaszic 22:21 | 28.09.2009

tak wiem, że takie historie zdarzają się na całym świecie itd. i w sumie nic nie można na to poradzić. Jednak spędziliśmy z tym gościem całą dzień i noc, strasznie mnie to ruszyło i jakoś mi nie dawało spokoju więc postanowiłam o tym napisać. Gdyby zdarzyło się, że ktos wybieralby się na podobne safari i akurat to przeczytał mógłby tym sposobem pomóc i zaoszczędzić:) taki był mój cel :)

hokus6 dołączył
15.08.2009

hokus6 18:20 | 07.10.2009

No to faktycznie dużo zapłaciliście. Ja i moja siostra wybieramy się do Indii w listopadzie, camel safari w Jaisalmerze zarezerwowałam on-line przez adventurecamels.com - 1,250 Rs za osobę za tzw. "overnight safari" czyli z noclegiem na pustyni. Myślę, że można znaleźć tańsze, ale strona internetowa tej agencji zrobiła na mnie pozytywne wrażenie, kontakt mailowy też ok, więc nie szukałam już dalej.
Piszesz, że u Esmajla 1000 Rs, ale co dokładnie wchodzi w tę cenę?? Agencja w cenie 1250 Rs zapewnia wyżywienie i koce do spania.

orzelek dołączył
25.10.2009

orzelek 13:24 | 25.10.2009

Hej, tak sie zlozylo,ze wybralismy sie do Indii i Jaisalmeru, no i oczywiscie camel safari! Udalo nam sie skontaktowac z Esmajlem, o ktorym wspomniala wyzej Kasia i musimy przyznac,ze bylo naprawde super - uczciwy i fajny czlowiek - polecamy go bez dwoch zdan!!!! Impreza kosztowala nas 1300 RS za dwa dni z noca na pustyni od osoby i o nic nie musielismy sie martwic (jedzenie, koce etc zapewnione). Kazda impreza organizowana przez agencje albo hotel bedzie albo drozsza albo bardziej komercyjna. Na pustynie jedzie sie glownie po to,zeby odpoczac od calego turystycznego szalu, a z opowiesci wiemy,ze nie u kazdego tak to wygladalo. My gwarantujemy dzikosc i cisze :) pozdrawiamy i fajowych wrazen z Indii :) m&m

Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 15:22 | 26.10.2009

widzę,że rozrzut cen jest ogromny..ja płaciłem za safari z jedzeniem i noclegiem na pustyni ze startem w Khuri ok 550rs..

sławek66 dołączył
05.07.2005

sławek66 08:11 | 12.11.2009

Witam,
ja płaciłem za safari 800 r. - jedzenie, koce itp., ale rozrzut cen jest dosyć duży od 550 do 1800 rupii.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl