Forum dyskusyjne


Chiny - bagaż podręczny

kategoria podróże po świecie

kraj Chiny

maczkus dołączył
25.09.2009

maczkus 11:17 | 25.09.2009

Witam!

Za tydzień lecę do Chin i będę podróżował wyłącznie z bagażem podręcznym. Wewnątrz będę 4 razy leciał chińskimi liniami Pekin - Chengdu, Chengdu - Guilin, Guilin - Shanghai, Shanghai - Pekin. Czytałem, że limit wagowy jest 5kg, a sam mój aparat + obiektywy waży tyle. Stąd pytanie do ludzi, którzy tam byli - czy na lotniskach ktoś w ogóle waży bagaże podręczne? Jest jakiś problem z tym?

Z góry dzięki!
Krzysiek


viajero.mk dołączył
05.02.2009

viajero.mk 18:19 | 25.09.2009

Bardziej zwracają uwagę na wielkość niż na ciężar. Chyba, że będzie widać po tobie jak się pocisz i uginasz pod ciężarem. Wtedy każą ci zważyć. Gdyby jednak były problemy, zawsze jest wyjście. Wypakuj i ubierz na siebie wszystko co się da. Nawet zimową kurtkę, czapkę i rękawiczki mimo 40 stopniowego upału. Wolno ci. Wszystkie ciężkie rzeczy: książki, zasilacze, baterie itp włóż do kieszeni. Ograniczenie wagi i wymiarów dotyczy bagażu a nie pasażera:) Ja zwykle wchodzę do samolotu z 45-litrowym plecakiem, który nigdy nie waży mniej niż 10kg i nie miałem nigdy problemów. W większości linii aparat fotograficzny nie wlicza się w wagę bagażu podręcznego, ale dotyczy to "małego" aparatu. Możesz jednak powiedzieć, że ten (5kg) jest właśnie mały, bo duży (10kg) zostawiłeś w domu...


Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 20:30 | 25.09.2009

z reguły pilnują podstawowego i ILOSCI wnoszonego bagażu na pokład. Baczną uwagę przywiązują do nie wnoszenia żadnych płynów na pokład (jeśli masz to musisz w zasadniczym, bo nie ma rozmowy, że kupiłeś na wolnocłówce nawet jeśli masz paragon). Co do reszty - do aparatu nigdy się nie przyczepili - ale nie w walizce, ani torbie - ma dyndać na wierzchu. Rady na górze - jeśli będzie "skondensowany" , jeden i nie będzie rzucał się w oczy to nie ważą . W awaryjnych sytuacjach możesz posłużyć się też "nereczką" (na ciężkie rzeczy o małych gabarytach).Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl