Forum dyskusyjne

KO CHANG I OKOLICE

kategoria podróże po świecie

tula dołączył
02.07.2006

tula 11:56 | 03.10.2009

Witam, wybieramy się do Tajlandii w listopadzie, po Bangkoku i Chiang Mai chcemy udać się na Ko Chang. Mam pytania: czy jest to wyspa bardzo turystyczna (np tak jak Ko Samui czy Phuket)?jakie ceny? jak najlepiej dojechać z Bangkoku?czy jadąc na Ko Chang po tamtej stronie wybrzeża są jakieś ciekawe miejsca (wypoczynkowe, zwiedzanie - spokój, ładne plaże).Będę wdzięczna za info. Pozdrawiam.

kumo dołączył
23.02.2009

kumo 11:06 | 04.10.2009

Witaj,
zeby dostac sie na Ko Chang jedziesz autbusem do Trat. Takie autobusy jezdza np z lotniska w BKK, koszt jesli dobrze pamietam to cos okolo 40 BHT. Jedzie sie 5-7 godzin. Wazne zeby wziac express bedzie szybciej , on nie zatrzymuje sie gdzie popadnie. Na dworcu w trat bierzesz tuk tuka i jedzie sie na przystan. Jesli wiesz kiedy wracasz warto tam od razu kupic bilet powrotny na autobus do BKK jest tam jakas taka promocja laczona na prom i bus. Ja tego nie kupilem i autobus rejsowy mi zwial. JEsli chodzi o sama wyspe spedzilem tak okolo 1,5 tygodnia. Jest miesjcowosc o nazwie White Sand Beach, ktora jest najbardziej turystyczny osrodkiem na calej wyspie, ale to i tak nie to samo co na Phuket. Jest tam kilka ciekawych lepszych osrodkow, ale sa tez domki po 400 Bht, zalezy co kto lubi i jaki jest budzet. Jadac dalej polecam miejscowosc Lonely Beach. Tam jest kilka miejsc noclegowych bardzo fajni miejscowi. JEst taki osrodek Warapura. Piekne miejsce koszt okolo 1200- 1500 BHT. Polecam swietne miejsce kazdy domek w innym stylu. Jadac dalej jest miejscowosc Klong Prao. Doskonale miejsce mozna poczuc klimat wysypy. Ciekawe jest pod tym wzgledem, ze jest tam niewielki posrt, a cale zycie skupia sie wokol pirsa. Mozna tam wynajc domki na palach. Polecam. Jesli chodzi o jedzenie to polecam taka knajpe chyba nastepna lub jeszcze jedna dalej miejscowosc za Lonely jadac w strone White Sand. Po prawej stronie jest cos co ma w nazwie Smile, Happy albo cos w podobie. Dokladnie nie pamietam. W kazdym razie jest prawie na przeciw takiego nowoczesnego osrodka. Tanio i dobrze karmia. Niestety nie moge wypowiadac sie o drugiej stronie wyspy bo juz tam nie dojechalismy.

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 14:39 | 06.10.2009

Najlepsze knajpki są w wiosce rybackiej na południu wyspy Bang Bao. Takich krewetek królewskich jak tam nie jadłem nigdzie nawet ostatnio w Indonezji. My mieszkaliśmy w Ploy Inn po 800 thb za pokój z a/c przy Khlong Prao Beach. Fajna wyspa bo jest co na niej robić poza plażą.

tula dołączył
02.07.2006

tula 11:03 | 10.10.2009

Dziękuję bardzo za odpowiedzi, mam jeszcze pytanie. Słyszałam ostatnio, że wyspa Ko Chang to jedno z niewielu miejsc gdzie występuje malaria (ogromna ilość komarów). Jeśli byliście tam jakie są wasze doświadczenia. Byłąm w Tajlandii już dwa razy (w innych regionach) i absolutnie nie było to problemem. Stosowałam tylko środki przeciw komarom plus moskitiera. Pytam o to występowanie komarów (niby malarycznych)bo tym razem będziemy tam z dziećmi. Będę wdzięczna za jakieś info.

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 23:29 | 10.10.2009

Nie wiem kto napisał, że jest tam wielka ilość komarów, ale z pewnością nie był na tej wyspie. Wystarczy normalna ochrona, czyli repelenty, oczywiście jeżeli nie jesteś przewrażliwiona na tym punkcie. Np. w okolicach Chang Mai, na trekkingu jest ich dużo więcej. Bez przesady.

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 23:31 | 10.10.2009

Aha. Do tej pory nigdy nie stosowałem moskitiery. Jeżeli chodzi o komary w tamtym regionie to najgorzej było w Siem Reap w Kambodży.

1414 dołączył
11.05.2005

1414 14:41 | 11.10.2009

Hej
Bylem tam w zeszlym roku i karczowanie lasu pod budowe nowych resortow trwalo na calego.Im Dalej od przystani tym wiecej spokoju.Sa miejsca gdzie jest naprawde niewielu turystow.na samej wyspie polecam zwiedzenie wodospadow,jest ich chyba z 5.Bajeczne miejsca.Niedaleko od ko Chang lezy tez Ko kut jak dobrze pamietam,mozna tam spedzic kilka nocy za specjalnym pozwoleniem.Nie mozna ominac.Moze wiecie cos na temat przejazdu z Thailandu na Andamany?Ciezko mi cokolwiek znalesc na ten temat w sieci.

kumo dołączył
23.02.2009

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl