Forum dyskusyjne

Najtaniej do Tybetu

kategoria podróże po świecie

kraj Tybet

Tashi dołączył
23.09.2008

Tashi 18:17 | 07.10.2009

Czy ktos ostatnio moze podrozowal do Tybetu?
Czy jest koniecznosc wykupienia wycieczki czy tez mozna z sama wiza podrozowac?
Chodzimi o Tybet Centralny.
Pozdrawiam

turystka70 dołączył
25.11.2006

turystka70 09:19 | 22.03.2010

Na wjazd do Tybetu jest potrzebne specjalne zezwolenie, które się uzyskuje dopiero po uzyskaniu wizy chińskiej. Dokumenty trzeba przedstawić, co najmniej na 7 dni przed planowana podróżą do Tybetu. Więcej informacji www.globnet.eu 

Urszula71 dołączył
17.03.2010

Urszula71 17:01 | 23.03.2010

ja wlasnie wrocilam z Tybetu. Tanio to tam nie jest chyba nic. Zezwolenie na wjazd do tybetu uzyskujesz tam na miejscu np w pekinie w dowolnym biurze turystycznym albo najlepiej wyszukujesz takie biuro np. w lhasie i ono ci zalatwia owo zezwolenie. Po tybecie n ie mozesz poruszac sie jak chcesz i gdzie chcesz samemu- potrzebny jest przewodnik. Slyszalam o piratach, ale poruszali sie tylko po lhasie- jak masz szczescie to cie nie skontroluja. Nas sprawdzali w drodze do granicy nelaskiej kilkukrotnie.Zolnierze nie mowia po angielsku ani slowa! nastawiali nam pieczatek na tych papierach, na koniec nam je zabrali. Co do ceny to najtaniej jest wjechac z Nepalu np. lot do Delhi, potem lot do Kathamndu (nie bezposrednio do Kath.)i dalsza podroz np.samochodem do lhasy lub przelot.ale mniej niz 2 tys,dol to raczej malo realne. Jak zalatwiasz wize chinska w Europie to nie mowisz, ze jedzeisz do tybetu. plusem zaltwianie permitu przez biuro turystyczne( wyslasz im scan wizy) jest to, ze ladujesz np. w pekinie i permit na ciebie juz czeka, oszczedzasz czas i kase za hotel.

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 10:18 | 24.03.2010

o przepraszam....w sierpniu 2007 zrobiliśmy kilka trekingów ( w tym EBC) bez permitu - omijając check pointy. Możliwe, że po zamieszkach w Tybecie nie jest to w tej chwili wykonalne - w sumie 2.5 roku to szmat czasu - jeśli masz chęć to napiszę Ci jak się to robi. Pzdr :D

Tashi dołączył
23.09.2008

Tashi 23:26 | 24.03.2010

Jejciu
Strasznie Tobie dziekuje za te informacje!!!
Bede probowac, moze sie uda.
Jedna pani ostatnio powiedziala mi ze Tybet jest od marca zamkniety dla wszystkich.
No coz informacje sa zbierzne.
Nigdy nic nie wiadomo.
Zobaczymy co da sie zrobic
DZIEKUJE!

turystka70 dołączył
25.11.2006

turystka70 12:02 | 09.04.2011

Nie wiem po co kombinować i dostawać się tam bez pozwolenia. Wystarczy załatwić hotele i przejazd przez nasze biuro w Tybecie i załatwiamy pozwolenie, które jest bardzo tanie. Przez takie oszczędności to mój kolega "ugrzązł" w Sikkim ( Indie Wschodnie) na 5 dni bo tyle trwa załatwianie pozwolenia na miejscu - no to nie wiem czy to się opłaca, chyba że ktoś ma na wyprawę miesiąc lub dwa.

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 15:13 | 09.04.2011

Na szczęście nie wszyscy chcą jeździć z biurami podróży, chcą też sami "kombinować" i to forum jest właśnie dla takich ludzi, aby mogli wymienić się informacjami, dlatego kompletnie nie rozumiem celu Twojego wpisu.

turystka70 dołączył
25.11.2006

turystka70 17:33 | 08.08.2011

No przecież jak ktoś chce kombinować to sobie kombinuje, jak to właśnie zrobił mój kolega. Przecież pozwolenie nie jest drogie i można je załatwić drogą mailową to po co takie kombinacje ?
wyczerpujące informacje tutaj www.indienepal.info/klimat-tybet/57-tybet-podroowanie/91-pozwol  enie-na-podroowanie-po-tybecie-czy-wiza

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl