Forum dyskusyjne

Do Admina

kategoria podróże po świecie

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 21:24 | 15.10.2009

Jako, ze ostatnio po raz kolejny pojawila sie wojenka, mam pewien pomysl, ktory powinien oczyscic atmosfere na dosc dlugo. Wprowadzic anonimowe ocenianie, bezimienne. Oczywiscie z mozliwoscia wyboru przez autora, czy fotka bedzie oceniana czy nie. Nie bedzie odwetow, zemsty, znajomkow krolika itd. Bedzie chyba bardziej obiektywnie i sprawiedliwie.

Zdaje sobie sprawe, ze z poczatku moze byc rzez straszna :C Jednak sytuacja szybko powinna sie unormowac. Z utrudniona dzialalnoscia klonow obecnie, pomysl powinien zadzialac. Jednoczesnie chyba nalezy przypomniec stary pomysl Andrzeja B o nowej kategorii - zdjecia reporterskie.

Co o tym myslicie ? Tylko prosze, nie kierujcie watku na tory wojenek, jakosci i ilosci fotek, grzybkow, szrybkow i innych popierdolek. Bo znowu guano z tego bedzie :)

pzdr

hightravel dołączył
24.03.2008

hightravel 21:34 | 15.10.2009

trafna mysl - tak byloby chyba lepeiej , tylko czy wejdzie to w zycie ?

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 21:39 | 15.10.2009

Mysle, ze tak, jesli troche ludzi poprze wniosek i nie znajdzie ewentualnych ciemnych stron tego pomyslu, ktorych nie dostrzegam ja, ani Ty w tej chwili :)
Admin przychyla sie do takich wnioskow, nie jest to rowniez bog wie jak skomplikowane technicznie do przeprowadzenia

pzdr

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 22:02 | 15.10.2009

Witam

Jawne komentowanie zostalo wprowadzone okolo 2 lat temu, aby wlasnie poprawic sytuacje anonimowego zanizania ocen, w szczegolnosci zdjeciom z TOP100.
Mamy wiec obawy ze rezygnacja z tego elemntu tak naprawde spowoduje powrot do gorszej sytuacji.

Wiemy ze wszyscy chcieliby zeby sytuacja na galerii, forum byla idealna, bo jestesmy podroznikami, mamy wspolnote zainteresowan itd.

Pamietajcie jednakze ze serwis odwiedza miesiecznie juz ponad 100.000 uzytkownikow, z czego oczywiscie bardzo sie cieszymy.

Oznacza to jednak wystapienie roznego rodzaju zachowan, podobnych jak w innych miejscach sieci. Takze tych negatywnych.

Zdajemy sobie sprawe ze utrzymanie niejako "sterylnosci" Globtrotera jest niemozliwe, a ponadto nadmierna "regulacja" zasad moglaby spowodowac skutek odwrotny od zamierzonego.

Poszukujemy wiec rozwiazania jak najbardziej korzystego, ale zdajemy sobie sprawe ze moze to byc coraz trudniejsze.

pozdrawiam

GlobAdmin

Bonifacja dołączył
08.10.2008

Bonifacja 22:22 | 15.10.2009

Wiecie co kochani - ja tu czegoś nie rozumiem. Rzeczywiście pojawiają się często zgryźliwe,złośliwe komentarze,odzywki poniżej pasa no i te wojenki o których jest mowa.Tylko nie bardzo wiem PO CO??? Każdy z nas,kto uchwycił w kadrze coś ciekawego,chce się podzielić swoimi wrażeniami z resztą braci - jeden mniej, inny bardziej profesjonalnie.Jednemu się trafi przypadkowo fotka,że klękajcie narody,inny się napracuje i wyjdzie "nie bardzo" - no i co z tego? Czy to jest konkurs o prestiżową nagrodę światowej fotografii i ciężkie pieniądze, czy po prostu zwyczajne, globtroterskie wspólne oglądanie tego co wokół nas i na antypodach.Naprawdę - wystarczy sobie darować uszczypliwości, jak się komuś zdjęcie nie podoba,to niech to zachowa dla siebie i nie robi przykrości autorowi. Wystarczy się tego trzymać, wykazać odrobinę życzliwości i gitara.Atmosfera się od razu oczyści. A poza tym trochę wstyd.Podróżnik z zamiłowania zawsze kojarzy mi się z kimś otwartym i pozytywnie nastawionym do przyrody,zwierząt i ludzi - więc takie "kwiatki" do tego obrazu całkiem nie pasują. Całkiem jak kwiatek do karety - jak mawia niezrównana Viola Kubasińska.
Mocno pozdrawiam.

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 22:59 | 15.10.2009

GlobAdmin, 2 lata temu panoszyly sie klony, dzisiaj klony maja bardzo utrudnione mozliwosci dzialania :) Obecnie jest rowniez mozliwosc zrezygnowania przez autora z ocen .
Moze jednak warto powrocic do anonimowego oceniania. Jak nadmienialem, z poczatku zapewne bedzie Wielka Wojna Odwetowa. Dobre fotki sie obronia, slabsze... pies tracal :)
Faktem jest, ze ogolnie zdjecia sa oceniane zbyt wysoko - powodem zapewne jest lek przed "zemsta", przed urazeniem znajomego , kolesiostwo itd. Oceny 2 i 3 sa nieuzywane. Klikaczom i "mscicielom" powinno sie szybko znudzic, jesli ich dzialalnosc bedzie anonimowa. Szczegolnie upierdliwych zawsze moze wyluskac... Admin, po IP - i obdarowac banem :) Mozna wprowadzic jeszcze funkcej moderatora "spolecznego", ktory bedzie pilnowal porzadku i usuwal osoby "naruszajace przadek publiczny" :) Na pewno znajda sie chetni.
Na wielu forach ocenianie jest anonimowe i sie sprawdza :)

Bonifacja, jestes juz tutaj jakis czas, powinnas zauwazyc, ze tego typu apele jak Twoj nie maja sensu, nie wywoluja zadnej reakcji. Wszyscy sa tylko ludzmi, podroznicy tez :) A nawet aniol tez czasami ma slabszy dzien i robi sie upierdliwy lub niechcacy pusci baka w towarzystwie :)

pzdr

Bonifacja dołączył
08.10.2008

Bonifacja 23:09 | 15.10.2009

tommy - co prawda nie widziałam anioła puszczającego bąka,ale wszystko na tym i tamtym świecie jest możliwe.A to co napisałam to nie jest żaden apel, tylko próba przemówienia do rozsądku.W żadne apele nie wierzę.A to, że jak mówisz wszyscy są ludźmi i mają słabsze dni, niczego nie usprawiedliwia.Tym gorzej dla ludzi.Taki lew rzuca się do gardła innemu stworzeniu, bo chce jeść i przeżyć.Ludzie to robią z głupoty.Zdecydowanie wolę zwierzęta. A swoją drogą,żeby nerwy puszczały z powodu zdjęcia i powodowały puszczanie bąków???Ratunku!
Pozdrawiam -

AndrzejB dołączył
23.04.2009

AndrzejB 00:36 | 16.10.2009

Przepraszam, wtrącę swoje trzy grosze...:

1. Największy problem to BRAK MODERATORA. De facto właśnie to kładzie ten portal. Oceny zdjęć - przecież są śmiechu warte. Całkowicie subiektywne, często zdjęcia przechodzą bez żadnej oceny. Od MODERATORA wszystko zależy!!!

2. Kiedyś zaproponowałem prostą formułę arytmetyczną do nadania każdej ocenie WARTOŚCI/ZNACZENIA w zależności od stażu i wyceny własnych zdjęć. Gwarantowałoby to bardziej wymierną ocenę.

3. Przy takich rozwiązaniach wydaje mi się, że postulat Tommy'ego mógłby być przyjęty. W sytuacji obecnej - realizacja tego pomysłu, moim zdaniem będzie prowadziła do jeszcze większych niesnasek.

AndrzejB dołączył
23.04.2009

AndrzejB 01:22 | 16.10.2009

No i oczywiście pomysł z kategorią Zdjęcia Reporterskie - POPIERAM!!!

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 01:54 | 16.10.2009

Faktycznie, rozna ranga glosu w zaleznosci od stazu, wlasnego dorobku, aktywnosci na forum itd to tez jest niezly pomysl. Andrzej, masz na mysli cos na ksztalt "rekordu" w USA ? :) Na roznych forach sa "rangi" uzytkownikow, i calkiem niezle to dziala :)

pzdr

AndrzejB dołączył
23.04.2009

AndrzejB 02:39 | 16.10.2009

Dokładnie o to mi chodziło. Liczy to wszystko komputer, i można to dostosować do istniejącej punktacji. W ten sposób załatwiamy wszystkich klonów, bo ich głos będzie miał niewielkie znaczenie!!! :-))

Qmoszka dołączył
24.06.2009

Qmoszka 09:43 | 17.10.2009

A ja mam takie pytanko :)) Dlaczego osoba która nie pozwala oceniać swoich fotek,namiętnie ocenia innych ? :( Tak też nie może być ! :(( Lub ma w swojej galerii 5 fotek od roku,nic nie dodaje tylko śmiga po portalu i dym robi :( :))) Wykasowałam swoje fotki bo za dużo tam było danych klonów i chamstwa z ich str.oraz dewiantów niepotrafiących przyjąć krytyki :))) Nie podoba mi się też moja średnia jaką mam za fotki :(( Ale ktoś to postawił :))) Ale czy należy podchodzić do tego poważnie ? :))) W pewnym sensie tak,ale raczej traktować to jako zabawę ! :)) CZY KTOŚ CHCE MOJĄ NAGRODĘ ZA ZESZŁY MIESIĄC ??? :)))) Nie żartuję ! Będzie mi miło przekazać to komuś.

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 12:48 | 17.10.2009

Qumoszko, na upierdliwosc ludzi nic nie poradzisz, charakterow nie zmienisz :) Niektorzy traktuja oceny jak sukces lub zyciowa porazke, a nie jak zabawe, konkurs, czy sugestie itd. Widzialas moje pierwsze zdjecia tutaj ? Jak zchrzanione ? Pozniej jest o wiele lepiej :) Dzieki ludziom z Globtrotera, ich ocenom, komentarzom, sugestiom, prywatnym wskazowkom na maila :)
Kiedys to tak dzialalo tutaj - i nie jest to marudzenie typu a za mojch czasow :))) Dzisiaj wiekszosc tych ludzi sie juz nie udziela :(

Sprawy poruszone przez Ciebie moglby zalatwic system wspomniany przez Andrzeja. Rangi uzytkownikow w zaleznosci od stazu, dorobku, ocen. Obecny system gwiazdek, punktow i nagrod premiuje klikaczy :) Sytuacje znacznie poprawilby rowniez moderator . Wtedy mozna zrobic anonimowe ocenianie, a moderator mialby wglad kto ocenia. Bedzie widzial kto sie msci, kto jest seryjnym klikaczem, itd. Mialby rowniez bron w postaci np. czasowych banow i usuwania ocen postawionych przez osoby zbanowane - pozamiatalby troszke na forum :)

Adminie, moze warto sprobowac ? :)

pzdr

AndrzejB dołączył
23.04.2009

AndrzejB 16:44 | 17.10.2009

Podpisuję się obiema rękami...

ADMINIE - może warto spróbować?!!!!

radek_lew1 dołączył
11.05.2009

grek dołączył
29.06.2002

grek 23:01 | 17.10.2009

Podoba mi się Twoja argumentacja, bo trafiłaś w sedno tych niemądrych rozgrywek. Czytając dalsze posty nie zauważyłem, aby ktoś przytoczył rozsądne kontrargumenty. Pewna grupka ludzi uznała, że zdjęcia mają być takie, jakie ich zdaniem są jedynie słuszne i takie mają być zamieszczane. Proszę bardzo, niech Admin rozpatrzy propozycję działu zdjęć reporterskich, wtedy ta grupka niezadowolonych będzie mogła między sobą rywalizować. A przeciętnym użytkownikom tego serwisu niech dadzą spokój. Jedyna słuszna propozycja, to moderacja, chociażby wyrywkowa, zdjęć. Pozdrawiam.

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 23:18 | 17.10.2009

Witam

Poniewaz temat zdjec reporterskich rzeczywiscie sie powtarza juz po raz kolejny zostala wlasnie dodana taka kategoria. Jak tylko zbierze sie odpowiednia liczba zdjec zostanie uruchomiony dzial, podobnie jak bylo w przypadku dzialu makro.

pozdrawiam

GlobAdmin

grek dołączył
29.06.2002

grek 23:24 | 17.10.2009

Dzięki wielkie Adminowi. Mam nadzieję, że bedzie to koniec bezsensownych dyskusji o "wyższości zdjęć nad fotkami". Pozdrawiam.

AndrzejB dołączył
23.04.2009

AndrzejB 23:51 | 17.10.2009

Grek: Nie myl pojęć Dalej mogą być złe i dobre zdjęcia reporterskie. Zdjęcia z okna autobusu dalej z reguły będą złe!!!! Nieostre krajobrazy z żoną kolegi na pierwszym planie dalej będą złe!!!! :-)))

AndrzejB dołączył
23.04.2009

AndrzejB 01:39 | 18.10.2009

Wielki Adminie a co z MODERATOREM!!!!?? :-))

fruchu dołączył
04.07.2008

fruchu 10:42 | 19.10.2009

Dalej wierzycie ze cos sie tu zmieni? ;-) Jestem na tym portalu troche ponad rok i tu ciagle sa dyskusje nad tym samym - moderator, system ocen itp. Ja kilka razy prosilem o zmiane forum bo na tym troche ciezko jest sie polapac, ale widze ze to i tak nie ma sensu ;-)

Bonifacja dołączył
08.10.2008

Bonifacja 21:50 | 20.10.2009

Andrzeju - moderator stwierdził,że ma to wszystko gdzieś i poszedł na piwo.

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 23:58 | 20.10.2009

Bonifacjo... Ten portal ma Admina, nie ma Moderatora. Może to i lepiej - nie każdy dobrze się czuje w więzieniu. Mnie się czasy cenzury nie marzą - nie można wszystkich traktować jak idiotów - od nas zależy jak tu będzie.
Nie ma co załamywać rąk, bo prawie WSZYSTKIE zakładki Globtrotera działają dobrze - to, że szwankuje Galeria jest winą nie Admina, czy braku Moderatora, ale ułomnością ludzkich charakterów (tu wychodzą najszybciej na wierzch - zawiść i zazdrość). Pzdr.

AndrzejB dołączył
23.04.2009

AndrzejB 00:50 | 21.10.2009

BO1 Nie przesadzaj! Moderator istnieje praktycznie na wszystkich forach dyskusyjnych na Internecie!!! Nie ma to nic wspólnego z więzieniem!! Zwróć uwagę, że bardzo wiele nieporozumień było wywołanych CELOWO przez najrozmaitsze klony, które po prosu bawiły się naszym kosztem, umieszczając obraźliwe teksty, złośliwe oceny czy wspaniałe zdjęcia-plagiaty. To nie my powinniśmy być zmuszani do śledzenia kto jest kto i po co to robi....
Jeszcze jedno: Ci, którzy tu wpadają na chwilę, raz na jakiś czas, tak na prawdę nie zdają sobie z tego sprawy i nie rozumieją tych codziennych problemów....

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 04:04 | 21.10.2009

Witaj Bo :)

...ale moderator nie jako straznik w wiezieniu, lecz jako sprzatacz, zamiatacz, obieralny szeryf :) Jesli by zaczal przeginac np z cenzura - zostanie zwolniony. Policjant jest raczej sluga spoleczenstwa, nie straznikiem - przynajmniej w normalnych krajach :)
serdecznie pozdrawiam

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 21:04 | 21.10.2009

witaj Amerykańcu :D - to wszystko przez moje umiłowanie wolności... a do tego uważam, że człowiek powinien się rozwijać przez samodoskonalenie, a nie przez bat, nawet owinięty, coby mniej bolało. Założyć sobie wędzidło jest łatwo - uwolnić się trudno. My też mamy ręce niczym niezwiązane - możemy mówić jeśli nam się coś podoba, lub nie podoba - co niniejszym czynimy :D

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 20:56 | 21.10.2009

Andrzej - masz rację a propos ludzi wchodzących rzadko - ja, o ile nie wyjeżdżam - jestem tu codziennie i mimo, że nie zależy mi na zdobyciu tych trofeów, wiele widzę. Oni tej możliwości nie mają, to fakt. Nie trzeba być jednak Einsteinem, by widzieć z jakimi intencjami ktoś ocenia - kiedy wynika to z układów, kiedy z zawiści, kiedy z preferencji oceniającego - stąd wnioskowałam o zakrycie autora - wtedy oceniano by walory zdjęcia (po to przecież się je tu wstawia). Pozostanę przy swej niechęci do mechanizmów kontroli... ale rozumiem Twoje stanowisko:D

AndrzejB dołączył
23.04.2009

AndrzejB 23:22 | 21.10.2009

BO1: i....... mogę mieć inne zdanie??? :-)))

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 23:34 | 21.10.2009

byłoby nudno gdybyśmy wszyscy piali jednym chórem....ale zastanów się zawsze zanim Cię poniesie - sama też to stosuję, bo jestem uszkodzonym egzemplarzem.... bez hamulców :D)))))))

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl