Forum dyskusyjne


Prośba o info dot podróży Wietnam - Laos - Tajlandia - Kambodża

kategoria podróże po świecie

kraj Wietnam

deerrr dołączył
25.10.2006

deerrr 20:59 | 18.10.2009

Witamy wszystkich!

W grudniu wybieramy się na miesiąc do Indochin. Zdecydowanie wolimy aktywnie spędzać czas stąd przebieg zaplanowanej trasy - zamieszczamy link do naszego planu podróży
przygotowanego w google maps:

maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... 9f430617f1

widzimy że wiele osób na forum odwiedziło już te rejony, być może ktoś z Was był w tych samych miejscach i ma jakieś wskazówki....

podróż rozpoczynamy w Guangzhou w Chinach i udajemy się samolotem do Hanoi (biletów jeszcze nie mamy-może ktos ma namiary na tanie linie lotnicze obsługujace trase Guangzhou-Hanoi)

następnie pociągiem do Lao Cai i Sa Pa - zwiedzamy północny Wietnam i udajemy sie przez Laos (po drodze Luang Prabang) do Tajlandii w rejony "złotego trójkąta" do Chaing Rai i dalej okolice wynajętymi motocyklami - czy ktoś ma jakies doswiaczenia w wynajmie motocykli w Tajlandii ?

potem kilka dni w Bangkoku a w Kambodży ograniczymy się do Angkor Wat i do południowego Wietnamu (gdzie mamy zamiar spędzić kilka dni)

na koniec zamierzamy zwiedzić okolice Ha Noi i Ha Long oraz 1 dzień w Guangzhou. Jak widać na mapie dużą część naszej podróży chcemy zrealizować przelotami lotniczymi

zastanawiamy się nad poruszaną już tutaj kwestią malarii - czy w okresie od 15 grudnia do 15 stycznia w naszych regionach istnieje konieczność ochrony?
czy macie jakieś sugestie (negatywne jak i pozytywne) odnośnie naszego planu, obszarów które chcemy zwiedzić ?
czy macie jakieś aktualne informacje na temat przejść granicznych zaznaczonych na naszej trasie (żółte baloniki) ? -
jesteśmy na etapie załatwiania wiz - w formularzu należy wpisać adres noclegów - czy ktoś wie co wpisać jesli nie bookujemy wcześniej żadnych noclegów?
jak wypełnia się formularze wizowe w przypadku gdy przekraczamy granice na własną rękę (nie mamy nr lotu-czy ambasady sie tego czepiają) ?
Jakie szczepienia wg Was były by sensowne?

będziemy wdzięczni za jakąkolwiek pomoc, wskazówki i opinie.

pozdrawiamy

Tomek i Ewa


deerrr dołączył
25.10.2006

deerrr 21:24 | 18.10.2009

Przesyłam działającego linka:

maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&msa=0&msid=101188484458487348405  .00047631b619f430617f1Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl