Forum dyskusyjne

zasady korzystania z forum i nie tylko

kategoria uwagi do forum i serwisu

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 22:07 | 22.10.2009

Witam

w zwiazku z coraz liczniejszymi zgloszeniami dotyczacymi lamania zasad obowiazujacych na wszystkich forach, czyli przede wszystkim kultura slowa, uprzedzamy, ze bedziemy zmuszeni uzytkownikow, ktorzy posluguja sie wulgaryzmami lub tez w inny sposob obrazaja pozostalych, zbanować.

Doceniamy uzytkownikow, ktorzy sa obecni na globtroterze od dluzszego czasu, cenimy ich zdjecia czy tez artykuly, mamy nadzieje, ze ich komentarze odnosnie zdjec moga byc dla autorow cenne, ale istnieje pewna granica ...

Zakladajac, ze uzytkownicy Globtrotera sa ludzmi, ktorych mozna potocznbie okreslic "na poziomie", oczekujemy , ze nie tylko nie beda stosowac prymitywnych praktyk w celu zdobyc punktow i przewodnikow czy kursow, ale takze, ze wykaza sie pewnym wyczuciem i rady typu " ...zalecalem masturbacje jako srodek relaksu :-)) a teraz to oboje moga sobie pupcie waselina posmarowac i do roboty klony jedne :-)) " beda kierowane do tych uzytkownikow, ktorzy maja poczucie humoru i docenia "pewna wirtuozje slowa" autorow takich wypowiedzi. Wtedy moze bedzie to i zabawne, a nikogo nie obrazi...

pozdrawiam
GlobAdmin

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 22:15 | 22.10.2009

Emski,żółta kartka.W razie bana to petycję o ułaskawienie napiszę,albo Admina na spotkanie zaproszę i jakoś to załatwimy.

Qmoszka dołączył
24.06.2009

Qmoszka 22:40 | 22.10.2009

Miluś przestań !!! Admin to tylko kultura ? Jak tak to pod każdym względem !!! I wcale nie mam zamiaru żartować !! Za każde obraźliwe słowo pod moim adresem !! Klony niech zaczną myśleć co robią !! Dlaczego non stop są za parawanem !! ? Możemy problemów tutaj dodać !! Gdzie komentowanie fotek i adekwatne ich ocenianie ? :((( A do wulgaryzmów ktoś jest prowokowany ,tylko szkoda że na gorąco nie jest to "wyprowadzane na prostą " Sama nie wiem czy mogę faktyczny komentarz dodać,czy nie ,miałam miesiąc temu dwóch dupków !! I co skarżyłam się ? Sami się wysiudali ,znaczy drugi jest i co jakiś czas kugluje ? A to były faktycznie komentarze !!! Dość !~!! No to PA PA PA !!! Bez składania skargi !!! :))))

beakal dołączył
15.04.2008

beakal 22:35 | 22.10.2009

Brawo O.Adminie;))) masz poczucie humoru i jesteś pełen wyrozumiałości,pozdrawiam ;)))))

Qmoszka dołączył
24.06.2009

Qmoszka 22:47 | 22.10.2009

Przepraszam za pomyłkę :)) Było 3 DUPKÓW jeden został ZBANOWANY jak mi chłopa chciał ... :(((( TO NA TYLE :(((

Qmoszka dołączył
24.06.2009

Qmoszka 23:01 | 22.10.2009

A ten co skargę napisał to jest w 100% CIOTĄ !! Teraz już będę zbanowana ? Czy mam napisać jeszcze kto tutaj jest porąbany ? :))))

radek_lew1 dołączył
11.05.2009

radek_lew1 23:08 | 22.10.2009

Z reguły to klony i klikacze obrażają normalnych użytkowników którzy coś wnoszą do globa ja byłem obrażony parę razy przez to że komuś grzecznie zwróciłem uwagę a i bez powodu też zdarzyło się że ten którego nazywa emski "masturbatorem" nazwał mnie pajacem:((

radek_lew1 dołączył
11.05.2009

radek_lew1 23:10 | 22.10.2009

Dla mnie bycie na globie to przyjemność i tak powinno być ale dla niektórych to miejsce wyładowywania swych frustracji i robienia innym na złość i TO powinno się tępić !

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 23:25 | 22.10.2009

Z dwojga złego to wolałbym być pajacem...Na mastrub...ra to trzeba sobie zasłużyć.

Qmoszka dołączył
24.06.2009

Qmoszka 23:24 | 22.10.2009

Jeszcze jedno raczej wszystkie słowa są tutaj cenzuralne,no cóż żyjemy w takim kraju w którym z pedofila robi się poszkodowanego ,bo jest ARTYSTĄ ? :))) Tak samo i tutaj,pisałam kilkakrotnie o tym że nie ocenie fotki niżej nie dając komentarza lub nie mając lepszej w swojej galerii.A GNIOTY,ZŁOŚLIWCY I FRUSTRACI robią to bezkarnie. Przykład -Kasy jego fotki i oceny pod nimi ,nie wszystkie,może te gnioty jeszcze nie zdążyły ? Nie mogę pod nimi napisać nic co bym chciała :(( Bo pieprzone kloniska automatycznie będą zaniżać oceny !! :((( I to jest powód do starć !! Dlaczego niektóre osoby nie potrafią przejść bez śmierdzącego KLIKA ? :(((

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 23:28 | 22.10.2009

Barbi,pora spać a Ty sobie ciśnienie podnosisz.Nie mieszaj w nasze sprawy Romka.

Qmoszka dołączył
24.06.2009

Qmoszka 23:52 | 22.10.2009

Miluś jeszcze daleko żebym ciśnienie sobie podniosła :)))) Czy coś nie tak napisałam ? Ale dobrze że mnie obudziłeś :))) ADMIN co z ostatnim tygodniem na forum ? Śledziłeś? Czy wyciągnąłeś jakieś wnioski ? :((( :))))

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 00:04 | 23.10.2009

Wszystko OK,tylko myślałem,że się niepotrzebnie wkurzasz,wszystko zostanie po staremu.Dobranoc

emski dołączył
13.12.2003

emski 01:34 | 23.10.2009

wiesz co O Admin gdyby nie te pare osob z ktorymi sie mozna tutaj wesolo pobawic posmiac i pozartowac to juz bym dawno stad odfrunal i odbylo by to sie zapewne bez zadnej szkody dla reszty cichych nikosow tudziez spadochraniarzy zasypujacych ta strone tonami smiecia nawet nie usmiechajac sie przy tym. Juz mi dawno przeszla ochota zeby cokolwiek tu robic niech masturbanci przejma w swoje rece ten show moze nie bedzie gorzej jak bylo co wielu a przynajmniej ja pamietam i dzieki chamow emskiemu i grupie fajnych ludzi ktorzy tu jeszcze chca sie pokazywac O Adminie jestes tu gdzie jestes a gdzie zakonczysz czas pokaze szczesc Boze tobie Ojcze Adminie i wszystkim beretom :-)) a ostatni niech zgasi swiece a wlasciwie zabierze zeby nikos i cichy a moze jakis inny jeszcze w trojcy nie zrobili z niej pozytku :-))

AndrzejB dołączył
23.04.2009

AndrzejB 02:05 | 23.10.2009

Drogi GlobAdminie!
Wydaje mi się, że wystąpienie z tego typu apelem jest raz jeszcze dowodem braku na tym forum MODERATORA, który byłby lepiej zorientowany, gdzie leży problem.
Nie sądzę, że mamy tutaj problem z używaniem wulgarnego języka. Przypadki takie są bardzo rzadkie i nie wymagają interwencji. Jesteśmy wszyscy tu dorośli i jeżeli nawet zdarzy się, że ktoś posunie się w stronę wulgaryzmu to raczej dlatego, że jest w sposób złośliwy i ordynarny do tego prowokowany.....

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 11:08 | 23.10.2009

Adminie podpisuje się tym razem pod opinia prezesa:) i oczywiście beakal!!! :))) b. podoba mi się to, ze nie wziąłeś sobie całkiem do serca skarg na naszego emskiego, bo tak jak Ty zgadzam się z opinia, ze jest to b. ważna postać na tym forum, nie dość, ze to prawdziwy globtroter, to niezwykle przyjacielski, ale niestety pozbawiony hamulców językowych, co jak słusznie zauważasz dla jednych może być zabawne, dla innych obraźliwe. Mam jednak nadzieję, że nie dojdzie do sytuacji, w której skład tego forum zostałby pozbawiony takiej osobowości;) w każdym bądź razie ja chce powiedzieć , ze jestem przeciw! Tym bardziej jeśli rozpatrujesz tego typu skargi weź pod uwagę, czy osoby sugerujące takie przewinienia same nie maja podobnych na swym sumieniu:((( bo to wg mnie pozbawia ich prawa do zarzucana czegoś innym. Pozdrawiam wszystkich użytkowników i życze dystansu, luzu i poczucia humoru (sobie równiez;)))

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 12:03 | 23.10.2009

Widzicie Adminie, jak mocno jesteśmy z Wami związani, Wy cytacik, my od razu wiemy o kogo chodzi, znamy genezę sporu - toż to piękny wynik :D - wiemy, że Emski ma niewyparzoną gębę...., ale potyczek tu było już sporo. Jakoś staramy się sobie wybaczać (czasem to musi trochę potrwać), tonować zbyt "gorące" dyskusje.
Odkąd tu jestem był Emski, Kasy, Bratea, Markoo, Kos i wielu innych wspaniałych użytkowników i autentycznie jest mi bardzo przykro gdy odchodzą, bo zabierają ze sobą po kilka puzzli. To niezupełnie jest tak, że każdego można zastąpić :D - tak, że łaski Adminie :D)))

usunięty/nieznany 14:07 | 23.10.2009

Emski jako dinozaur portalowy (i do tego ciągle żywy) powienien dostać immunitet :):) Poza tym myśle że jest w kolejce do banowania przed Emskim kilku innych portalowych krzykaczy, którzy nie mogą się dorobkiem porównywalnym do Emskiego pochwalić....

emski dołączył
13.12.2003

emski 14:58 | 23.10.2009

ja sie tylko domagam immunitetu od takich mast...odontow / bo mi prezes zabronil uzywac tego fajnego slowa / co uzywaja tylko keyboard do fotografii, a reszta jest cacy :-))

AndrzejB dołączył
23.04.2009

AndrzejB 15:16 | 23.10.2009

Emski: To się nazywa Restraining Order, ale działa w... obie strony!! :-))). Ponieważ, jako mastodont, przebywasz poza granicą Kraju Nad Wisłą dosyć długo, bo chyba wyjechałeś przed epoką lodowcową stąd i próba przypomnienia znaczenia słów :-))))).

emski dołączył
13.12.2003

emski 15:29 | 23.10.2009

nieee, ja wyjechalem w epoce lodowcowej chlodno glodno ale wesolo bylo a teraz to tam tropik wszyscy sie rozgrzewaja skacza sobie do oczu tylko adrenalina same gorne polki musza byc cala ta sytuacje to moze moze mario pamieta jak ida dwie kury /ale nie nasze kury kurnikowe/ ulica a na wystawie leza jajka jedne po 15 groszy a drugie po 12 groszy i jedna kura mowi do drugiej widzisz to po 15cie ...to moje !! a druga mowi ..ja tam za 3 grosze sobie dupy nie bede rozpychala.. i to jest wlasciwe podejscie do zycia :-)))

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 17:40 | 23.10.2009

Popieram apel o immunitet dla emskiego!:)
Jestem tez zdecydowanie za pomysłem z moderatorem na portalu.Nie dajmy sie zwariowac..
K

Qmoszka dołączył
24.06.2009

Qmoszka 19:04 | 23.10.2009

Dlaczego my musimy coś Adminowi udowadniać,prosić? :(( Na razie to ten co skargę złożył powinien czymś błysnąć,oprócz pieniactwa jak na razie niewiele wniósł i wnosi. Zamiast komentarzy na fotkach można znaleźć jego uwagi do autorów,czy są grzeczne? Raczej prowokacyjne a gdzie drwa rąbią tam.... :(( Emski powiedział mu tak jak na to zasługiwał,bo tutaj nie wiadomo jak,jakim tonem i w jakiej formie można się do ktosia zwracać(coś wiem o tym). Ja nie potrafię w ten sposób,ale też miałam na to ochotę,całkiem nie tak dawno,jak stwierdził że się czegoś obawiam,czy to zrozumiał ? Chyba nie,bo dalej kliki stawiał :((( Moderator jest potrzebny,bo takie sytuacje będą tutaj non stop !! Tylko szkoda że tak dużo jest tutaj fajnych ludzi a tak mało się udzielają :((( Bo tych innych jest niewielu,ale potrafią namieszać i odwrócić kota ogonem lub wielkie haj waj z pierdoły zrobić :))) A Emski ostatnio muchy łapie ,tylko że na szerszenia trafił ! :))))))

beakal dołączył
15.04.2008

beakal 20:09 | 23.10.2009

SKARŻYPYTOM MÓWIMY NIE !!!! Ja trzymam stronę emdkiego i uważam,że miał dużo racji udzielająć Niko takiej właśnie rady.A jeżeli ten się obraził to znaczy,że ma chłopak problem bo nie ma jaj o czym świadczy również jego skarga,to takie niemęskie.;))))) WSPÓŁCZUJE

20:56 | 23.10.2009

Drogi GlobAdminie, jedno jest pewne - spoleczność globtroterska stoi murem za Emskim! Boję się myśleć co by było gdyby.... Myślę, że z wulgaryzmami poradzimy sobie sami, problem natomiast stanowią jątrzyciele, złośliwcy i flustraci ( czasami w jednej osobie), i to z nimi trzeba zrobić porządek a wtedy o wulgaryzmach nie będzie mowy.

emski dołączył
13.12.2003

emski 20:55 | 23.10.2009

zamiast biadolic tutaj zacznijmy zbierac na mastodonta zeby mu jaks ciepla zafundowac niech se ulzy chlopisko:-)) beakal a skad ty tak zycie znasz od podszewki ? :-))

beakal dołączył
15.04.2008

beakal 21:04 | 23.10.2009

No jak to skąd??? stąd ;))))

usunięty/nieznany 21:11 | 23.10.2009

Globtroter jako szkoła zycia,....???? Raczej to tylko blady refleks reala

beakal dołączył
15.04.2008

beakal 21:20 | 23.10.2009

Mike,troche tak ;))) w całym swoim zyciu nie przeżyłam tylu awantur co tutaj ;))) a te wyzwiska takie wyszukane i oryginalne,może kiedyś je wykorzystam ;)))

AndrzejB dołączył
23.04.2009

AndrzejB 21:26 | 23.10.2009

Beaka - masz 5 ode mnie, przy okazji: Nasz kolega nazywa sie EMSKI nie EMDKI... :-)))

beakal dołączył
15.04.2008

beakal 21:30 | 23.10.2009

To z emocji Andrzeju ;)))) czego nie robi się dla rodziny ;)))

Amaranta dołączył
22.01.2008

Amaranta 21:54 | 23.10.2009

Popieram immunitet dla Pana emskiego od mast...odontow, klonów i innych frustratów. Trzeba odróżnić cięty język emskiego, zarozumialstwo AndrzejaB :-)), gadulstwo Qmoszki - kwiatki, grzybki etc. od użytkowników jedynie siejących ferment. POPIERAM EMSKIEGO!!!

Qmoszka dołączył
24.06.2009

Qmoszka 22:10 | 23.10.2009

Ja mogę się wyciszyć :((( Co mi tam ,mniej paznokci połamanych ,ale z kwiatków i grzybków to nie zrezygnuję !~! :)))))))))))))))))))))))))))))))

Amaranta dołączył
22.01.2008

Amaranta 22:12 | 23.10.2009

Bez urazy. Chodziło mi o to, że to można przeżyć :-)))) Paznokcie odrosną!!! Gorzej byłoby z zębami.

AndrzejB dołączył
23.04.2009

AndrzejB 02:52 | 24.10.2009

Amaranto, ponieważ określiłaś mnie mało sympatycznie, więc może na swoją obronę dodam: Nie myl tak jak zazdrości i zawiści również i zarozumialstwa i pewności siebie.... To nie to samo.... :-))

Amaranta dołączył
22.01.2008

Amaranta 10:46 | 24.10.2009

Podobnie jak do Qmoszki - bez urazy. Nie miało być niesympatycznie. Chyba nie muszę Ci tłumaczyć intencji mojego postu. Mamy chyba podobne zdanie akurat na ten temat (dot. tego wątku). Napisałam dosadnie.

usunięty/nieznany 09:06 | 25.10.2009

znowu mnie coś ominęło??? i znowu emski w roli głównej??? ech, widzę nic się nie zmieni≥ło :)))))))) że też są tacy co tak totalnie poważnie do wszystkiego podchodzą, a zwłaszcza do językowych potyczek z emskim ;)))))))) hahaha

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 12:06 | 25.10.2009

Paulinqa,co nowego w Afryce,już przedzieracie się motorem przez Czarny Ląd??

emski dołączył
13.12.2003

emski 16:27 | 25.10.2009

ohhh miss P to ty zyjesz !!! a mowili ze cie krokodyl skonsumowal w rzece Lilpopo :-))

AndrzejB dołączył
23.04.2009

AndrzejB 16:57 | 25.10.2009

U nas w sklepach już nie ma wina z Południowej Afryki ze Stellenbosch (Najlepsze Wino!!!) bo podobno jakaś banda pijusów w Cape wszystko wychlała i przestali eksportować... Coś wiesz na ten temat Paula??? :-)))

usunięty/nieznany 12:50 | 26.10.2009

hahaha, żyję, żyję :))))
Andrzej - nie wiem o czym mówisz??? u nas wina pod dostatkiem, zwłaszcza tego ze Stellenbosch :)))) może ci podesłać :))))
Mario - póki co chill-out w Cape Town i okolicach. mamy wize do końca stycznia na RPA więc póki co na RPA się skupiamy, a potem w drogę dalej... jeszcze nie bardzo wiem co i jak, ale plan się z czasem ukształtuje :)))
no i nie jest tak prosto z zakupem auta czy motoru jak mysleliśmy, kurcze tutaj żeby karte sim kupić trzeba teraz pokazać rachunek z adresem zameldowania... więc wykorzystujemy znajomych jak tylko możemy i póki co też mamy auto od nich bo mają jedno za dużo :)))) ale to nie jest żadne 4x4 więc na RPA póki co OK, ale dalej będziemy musieli się jakoś ogarnąć i coś znależć... jeszcze czas :)))
to ja wracam do leżakowania przy basenie i buziaki ślę wszystkim słoneczne :))))

AndrzejB dołączył
23.04.2009

AndrzejB 17:45 | 26.10.2009

A może byś przerwała tak na chwilę leżakowanie i wzięła w rękę aparat (To takie coś z wizjerem i przyciskiem...) i pojechała w kierunku Signal Hill. Tam, przy ulicy Strand (przedłużenie High Level Rd) jest pomnik mojego afrykańskiego Hero - Cecila Rhodesa (pomiędzy Signal Hill Rd a Waterfront) i cyknęła parę fotek??? Daj się namówić please? :-))).

AndrzejB dołączył
23.04.2009

AndrzejB 17:50 | 26.10.2009

Patrząc na mapę to trzeba skręcić w Vos Str do Loader... :-))

Qmoszka dołączył
24.06.2009

Qmoszka 18:06 | 26.10.2009

Paula !! MELDUJ SIĘ częściej :((( :)))) Czasem trzeba coś posprzątać :(( Choćby i słoiczki pod stołem :(( :)))

emski dołączył
13.12.2003

emski 18:24 | 26.10.2009

ciekawe czy moj poludniowo afrykanski bohater ma pomnik w Rodezji :-)) nasz Walus ze Slaska co osobiscie odstrzelil przywodce parti communistycznej :-)) Jak ma pomnie to zloz kwiaty odemnie :-))

AndrzejB dołączył
23.04.2009

AndrzejB 18:46 | 26.10.2009

Tego nie znam... Jak sie nazywal??? Cecyla podrywała kiedyś nasz Radziwiłłówna i nawet za oszczerstwa i oszustwa (wiesz, jak to baby) poszła siedzieć... W ogóle historia RPA jest pyszna i niestety czasami tragiczna....

emski dołączył
13.12.2003

emski 19:33 | 26.10.2009

znan historia z przed lat ajkis Walus ze Slaska emigrant zastrzelil szefa parti communistycznej i dostal dozywocie ...to dopiero bohater

AndrzejB dołączył
23.04.2009

AndrzejB 20:00 | 26.10.2009

Już sobie przypomniałem i przeczytałem. Nazywał się Janusz Waluś i zamordował Chrisa Hani - szefa Partii Komunistycznej w 1993 roku co prawie wywołało wojnę domową w RPA.... Coś dziwnie mi się wydaje, że pomnika nie ma i wiem że siedzi w więzieniu do dzisiaj....mimo, że należała mu się amnestia.... Smutna historia :-(((

emski dołączył
13.12.2003

emski 20:44 | 26.10.2009

no wlasnie pamietam ze Walus bohater moze go miss P odwiedzi z jakim sloikiem smalcu domowego :-))

hightravel dołączył
24.03.2008

hightravel 21:14 | 26.10.2009

popieram generalnie opinie moich zacnych przedmowcow :))) Emski wyroznia sie zdecydowanie w srodowisku B&W ekspresja ,barwnym jezykiem ,oraz zdjeciami ktore prezentuje .Moim skromnym zdaniem dobrym pomyslem jest miec dystans do komentarzy ktore sie tu pojawiaja z kazdej strony , oraz dajac sobie czasami pauze od globa (w moim przypadku )dawkuje sobie przyjemnosc spedzenia czasu w mily gronie , (wiadomo nawet kawior z szampanem w nadmiarze przestaje smakowac ) wiec..... :))))) przyznaje rowniez racje dla Admina trzymajmy fason bo jesli nie MY to kto ? :)))) pozdrawiam cala spolecznosc !!! :)))

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 21:42 | 26.10.2009

Hajek,jak Ty pięknie pisać potrafisz.Jak już tu jesteś to proszę piąteczkę pod następującą fotką www.globtroter.pl/zdjecia/64743,turcja,gory,w,turcji,pokryte,sn  ieznobiala,warstwa,,pamukkale,na,snieznobialy.html

usunięty/nieznany 09:16 | 27.10.2009

jasne że cykne fotke jak tylko tam będę, wiem gdzie to jest więc spoko... póki co u nas kolejny dzień szaleńczych wichur, w nocy nie mogłam spać, bo z przewrażliwienia miałam wrażenie że ktoś sę po ogrodzie kręci, a to wiatr tak szalał...

barbi,ja bym się częściej meldowała ale jak mnie nie ma chwile to okropecznie dużo do nadrabiania a internet mam strasznie powolny tutaj (wiesz, elektryczność napędzana na rowerku i te sprawy ;)

czas na sniadanko a potem obczaic co to za cholerne stukanie w ogrodzie mnie tak budziło w nocy... buzia

beakal dołączył
15.04.2008

beakal 15:52 | 08.03.2010

A BARBI WYLECIAŁA ZA WYRAZ GÓWNO ;((((

ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 15:54 | 08.03.2010

I jak znam Globa to jak go użyła to się nie dowiemy bo.....znikło...

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl