Forum dyskusyjne

dolary czy euro

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

orbi dołączył
08.06.2009

orbi 10:42 | 28.10.2009

tak jak w temacie, jaka waluta jest bardziej oplacalna do wziecia na wyjazd do Indii.
Dziekuje za odpowiedzi.

FoxSzczecin dołączył
30.06.2009

FoxSzczecin 17:24 | 28.10.2009

Ja bym polecał dolary.Za dolary wszystko i wszędzie kupisz...a euro...niby wszyscy wiedzą co to jest ale nie zawsze akceptują.Dolce to dolce i zawsze robią wrażenie,a tym bardziej w zacofanych jeszcze krajach.

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 18:36 | 28.10.2009

Bez znaczenia.Jezeli masz euro,to zabierz je ze soba,a jezeli musisz kupic,to chyba lepiej dolary.K

sławek66 dołączył
05.07.2005

sławek66 09:56 | 14.11.2009

W indiach jest to obojętne - wymienisz wszystko bez problemu,
dolar był ostatnio około 47 rupi
euro około 61 rupii ( ceny październik2009),
różnice w kursie w zależności od regionu ( najlepszy był w Delhi, najgorszy w Radżastanie)

casuelle dołączył
11.12.2009

casuelle 18:41 | 13.12.2009

A ja polecam Ci zabrac troche dolarów i karte platnicza. Uwazam,ze w dzisiejszych czasach to glupota i niepotrzebne ryzyko wozic ze soba gotowke w duzej ilosci. Sama nawet nie wyobrazam sobide ile mialabym jej wozic zeby czuc sie wystarczajaco bezpiecznie, czyli nie martwic sie o to czy starczy mi na biezace potrzeby i w razie nieprzewidzianych okolicznosci.
Niektore banki oferuja konta z karta bez oplat za korzystanie z bankomatow na calym swiecie. Ja korzystalam z mbanku i nigdy nie bylo problemow z wyplata, natomiast kolezanka miala karte aliora i mogla wyplacac w bankomatach tylko jednego banku w indiach.
Tak wiec zabierz karte. To bezpieczniejsze - wyplacasz tyle ile potrzebujesz i oszczedne - nie interesuja Cie podejrzane kursy w miejscowych kantorach - korzystasz z kursu nbp. Pozdrawiam i zycze udanego wyjazdu

casuelle dołączył
11.12.2009

casuelle 18:41 | 13.12.2009

A ja polecam Ci zabrac troche dolarów i karte platnicza. Uwazam,ze w dzisiejszych czasach to glupota i niepotrzebne ryzyko wozic ze soba gotowke w duzej ilosci. Sama nawet nie wyobrazam sobide ile mialabym jej wozic zeby czuc sie wystarczajaco bezpiecznie, czyli nie martwic sie o to czy starczy mi na biezace potrzeby i w razie nieprzewidzianych okolicznosci.
Niektore banki oferuja konta z karta bez oplat za korzystanie z bankomatow na calym swiecie. Ja korzystalam z mbanku i nigdy nie bylo problemow z wyplata, natomiast kolezanka miala karte aliora i mogla wyplacac w bankomatach tylko jednego banku w indiach.
Tak wiec zabierz karte. To bezpieczniejsze - wyplacasz tyle ile potrzebujesz i oszczedne - nie interesuja Cie podejrzane kursy w miejscowych kantorach - korzystasz z kursu nbp. Pozdrawiam i zycze udanego wyjazdu

Linkus dołączył
12.07.2009

Linkus 18:24 | 03.01.2010

1 Dollar to 45 - 50 Rupi, natomiast 1 Euro to 60 - 70 Rupi zależnie oczywiście od miejsca.

ludwik sutryk dołączył
28.12.2009

ludwik sutryk 23:28 | 11.01.2010

Daleki wschód jest strefą dolarową, choć i tu rykszarz w mniejszej mieścinie będzie mógł nie wiedzieć jak wygląda dolar i jeki jest jego kurs. W takich miejscowościach czesto nie ma możliwości wymiany dolarów, więc zawsze trzeba miec przy sobie trochę wymienionej waluty. Pozdrawiam i życzę fajnego wyjazdu!!

furyman dołączył
13.09.2009

furyman 19:09 | 19.01.2010

Ja zdecydowanie polecam wybrac bank z karta platnicza z wyplatami za darmo na calym swiecie! Przed wyjazdem zalozylem konto, przec caly wyjazd wyplacalismy okolo 20 razy, za kazdym razem bez klopotow, a dzis zlozylem wypowiedzenie umowy rachunku bankowego! Cala operacja nie kosztowala mnie nic tzn. bank nie zarobil na mnie ani grosza (prowizje, marze, oplaty za wydanie kart itd.), a pierwszy raz czulem sie na wycieczce komfortowo pod tym wzgledem, ze nie mialem ze soba absurdalnie duzych kwot pieniedzy i nie musialem martwic sie kursem wymiany i wymiana pln na euro lub dolary juz w Polsce.
pozdro

sagnes dołączył
18.11.2007

sagnes 19:43 | 19.01.2010

zdecydowanie dolary :) pozdrawiam!

black.jack dołączył
20.01.2010

black.jack 21:26 | 20.01.2010

Zarówno dolary jak i euro mozesz w kazdym kantorze i u kazdego cinkciarza wymienic. NIe bedzie z tym problemów.
Dolarami mozesz płacić bez wymiany, natomiast co do euro różnie bywa.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl