Forum dyskusyjne

STYPENDIUM do Chin

kategoria podróże po świecie

kraj Chiny

xiaoxin dołączył
28.10.2009

xiaoxin 21:23 | 28.10.2009

STYPENDIUM DO CHIN??

Witam
W przyszłym roku planuje roczny wyjazd do Chin w celu nauki języka. Czy ktoś się orientuje jakie istnieją stypendia dla studentów na takie wyjazdy? czy ktoś może z nich korzystał??

Bardzo proszę o pomoc, linki i wszelkie inne informacje.
Pozdrawiam

CK dołączył
24.08.2009

CK 07:28 | 04.11.2009

Hi,
sa 3 sposoby na stypendium:
1) wymiany polsko-chinskiej (ok 35 osob na rok)
2) programy europejskie jak zeszloroczne EU window, (100 osob)
3) stypendia finnansowane przez rzad chinski i tu ilosc osob nie jest okreslona i dosc latwo je uzyskac aczkolwiek niezalezy to od twoich umiejetnosc czy wiedzy tylko od szczescia

jak powarznie myslisz o studiach w chinach, to skataktoj sie zemna to moze bede w stanie pomuc z formalnosciami zwiazanymi z stypendium

GG: 10796865
e-mail: sebastiantajl@yahoo.co.uk
( ja obecnie mieszkam i studiuje w Kunming, wiec prosze miej na uwadze roznice czasu :-)))

pozdrawiam
CK

Jerry26 dołączył
05.12.2011

Jerry26 16:36 | 05.12.2011

Wiem, że to archeologia, ale i tak proszę o pomoc, mam to samo pytanie :)
Dzwoniłem po instytucjach "zajmujących się" pośrednictwem w przyznawaniu stypendiów, ale niewiele to dało. Chciałbym pójść na drugi stopień studiów/podyplomowe/naukę języka, ale z tego co widzę, wszystkie opcje wymagają już wcześniejszej znajomości języka chińskiego. Niestety, w swej ignorancji, nie uczyłem się wcześniej tego języka (chyba, że wezmą mnie ze względu na znajomość japońskiego) - dlatego też pytanie.

Czy są jakieś szanse na stypendium, gdzie wystarczy znajomość angielskiego, duża motywacja i wiedza techniczna (skończyłem elektronikę). Ewentualnie, gdzie powinienem szukać jakiś informacji - nawet na stronie ambasady, ostatnie dokumenty w dziale edukacja, są z 2004 :/

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl