Forum dyskusyjne

Co polecacie

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

emancypantka dołączył
16.05.2008

emancypantka 17:03 | 01.11.2009

Hej. Wybieram się do Indii na przełomie grudnia i stycznia na około 3 tygodnie (wiem, że krótko) co polecacie zobaczyć w pierwszej kolejności?

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 18:11 | 01.11.2009

Na pierwszy raz polecam Delhi i Rajasthan.Trzy tyg. bedzie w sam raz.

domi_de dołączył
08.09.2008

domi_de 19:06 | 01.11.2009

ja nie polecam Delhi, ani Agry ale za to Rajasthan i Varanasi -jesli planujsz północ i ladujesz w Delhi;) w gory niestey bedzie za zimno, choc blisko.

emancypantka dołączył
16.05.2008

kzgola dołączył
25.11.2009

kzgola 20:08 | 19.12.2009

uciekaj z delhi i od razu jedz do PUSHKARU( blisko agry).to wspaniale miejsce na zaklimatyzowanie sie,wspanialy wegetarianski klimat,atmosfera.naprawde polcem sie tam uduchowic! kolejna to wspaniala atmosfera ludzi i miejsca Kalkuta. Varanasi zostaw lepiej na koniec podrozy ,zeby cie ten tlok nie dobil na poczatek!!! powodzaenia!

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 23:40 | 19.12.2009

Hmmm..Pushkar nie jest blisko Agry/nawet jak na Indie:)/.Nie wiem za bardzo, co to wegetarianski klimat,ale zgadzam sie,ze jest ok,zwlaszcza,ze bez riksz na ulicach.Uduchowic sie tam??No nie wiem,przeciez to jedno z najbardziej skomercjalizowanych miejsc.Turystow wiecej niz tubylcow...Kalkuta chyba za daleko,nie uwazasz?Przejechac tyle tys.kilometrow,zeby zobaczyc olbrzymi moloch,niewiele majacy wspolnego z prawdziwymi Indiami?Mz na trzy tyg.to tylko Rajasthan,Delhi i moze Agra.Wrazen nie zabraknie:).K

emancypantka dołączył
16.05.2008

emancypantka 10:54 | 20.12.2009

A co sądzicie o parkach narodowych? Mamy zamiar wybrać się do Parku Narodowego Panna przy Khadżuraho. Wyczytałam, że w okolicy wodospadu Pandawa można wypatrzeć tygrysy, pantery, lamparty, krokodyle błotne. Czy ktoś był w jakim parku? Jak to jest w styczniu?

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 12:21 | 20.12.2009

Mz tygrysa, raczej nie zobaczycie..Te ''kotki'' zeruja glownie w nocy,poza tym park,to olbrzymi teren a nim zyje kilka tygrysow zapewne.Zeby go zobaczyc trzeba by wynajac kilku przewodnikow i wybrac sie gleboko wglab parku.To wyprawa na kilka dni i niekoniecznie zakonczona sukcesem..Pewnie wezma Was na autko obwioza po okolicy/ewentualnie na sloniu/ i pokaza troche prawie,ze oswojonych zwierzakow..Niech mnie ktos poprawi,jesli sie myle:)Ja raczej nie wybralbym sie na takie ''safari''

sławek66 dołączył
05.07.2005

sławek66 12:39 | 20.12.2009

Varanasi, Kajuraho , Radżastan , Delhi na jeden dzień, ewentualnie do Amiritsar, w Radżastanie wypad na pustynie Thar

Jakub Hołysz dołączył
17.01.2008

Jakub Hołysz 12:27 | 22.12.2009

Mamy podobny problem - Ja wybieram taką traskę ...Przedstawiam Wam mój plan podróży do Indii. Bardzo Was proszę o ocenę oraz praktyczne wskazówki na które powinniśmy zwrócić uwagę.

03 marca – Przylatujemy o 4.00 do Jaipuru Zwiedzamy miasto oraz fort na który wjeżdża się słoniami.
04 marca – Rano jedziemy na całodzienną wycieczkę do rezerwatu tygrysów bengalskich www.ranthambhore.com/parktigers.html  Tego samego dnia wracamy do Jaipuru.
05 marca – Rano jedziemy pociągiem do Agry – całodzienne zwiedzanie by w noc wyruszyc pociągiem do miejscowości Varanasi
06 marca – zwiedzamy miasto
07 marca – zwiedzamy miasto i w nocy jedziemy do miejscowości Dardżyling www.wgorach.com/index.html?id=42385&location=f&msg=1&lang_id=PL 
08 marca – podróż kolejką wąskotorową (zwiedzanie okolicznych atrakcji)
09 marca – wycieczka w górach (zwiedzanie klasztorów, pola herbaciane itp.)
10 marca – zwiedzanie okolicy powrót do Darżylingu W nocy wyruszamy w drogę powrotną z tym, że nie wiemy w jakim miejscu się zatrzymać? Czy możecie nam podpowiedzieć co warto zobaczyć w drodze powrotnej do Jaipuru? Koleją to 36h jazdy dlatego warto rozłożyć podróż na dwie noce?
11 marca - ?????????????? WASZE PROPOZYCJE ??????????????? W nocy musimy wrócić do JAIPURU
12 marca Musimy być koło południa w Jaipurze, bo wylot mamy kolejnego dnia o 2 rano.
13 marca rano odlot z Jaipur

Proszę Was bardzo przekażcie mi swoje opinie co do miejsc, które chcemy zobaczyć, praktycznych uwag oraz sposobów przemieszczania się. Głównie wybierzemy kolej dlatego proszę o informację jaką klasę wybrać, by wypocząć w nocy, gdyż wiele takowych sposobności będzie?

LeMoniada dołączył
04.08.2008

LeMoniada 23:20 | 22.12.2009

Jesli nastawiasz sie na zobaczenie tygrysa to Panna Park zdecydowanie odradzam. Nie wiem dlaczego nazywaja ten park parkiem tygrysa, bo na ponad 600 km kwadratowych terenu jest ich cale (wg opowiesci przewodnika) 3 szt ! Powinni go przemianowac na park jelenia kropkowatego - tego mozna spotkac prawie za kazdym krzakiem ;) Widzialam tez jedna antylope i klika sztuk czegos co wygladem do zludzenia przypomina naszego dzika. Do tego kilka kolorowych zuczkow i pajakow - ot cala dzika fauna. Liczylam, ze brak tygrysow, lampartow i krokodyli zrekompensujemy jazda na sloniu, ale sie okazalo, ze przejazdzki sa odwolane bo slonica jest przy nadziei. O ile znam sie na ciazy u sloni nie ma szansy na ich wznowienie do stycznia. W parku bylam w listopadzie. Zatem jesli wybierasz sie do Khajuraho (a warto) sugeruje zrezygnowac z wizyty w parku.

LeMoniada dołączył
04.08.2008

LeMoniada 00:41 | 23.12.2009

Jesli chodzi o podrozowanie koleja to noca jezdzilam glownie klasa 'sleeper' (wagon z kuszetkami, otwarte przedzialy, 3 kuszetki jedna nad druga, bez klimatyzacji, nie daja poscieli / kocy). Opcja bardzo tania i wygodna. Proponuje brac gorne kuszetki, bo dolne i srodkowe zanim sie je rozlozy sluza wszystkim za siedzenia. Na gorze jest tez bezpieczniej - np. trudniej sie dostac do bagazu, ktory proponuje trzymac pod glowa ....razem z butami ;)
Korzystalam takze dosc czesto z samolotow. W Indiach jest wiele lokalnych tanich przewoznikow lotniczych, a bilety rezerwowane z wyprzedzeniem odpowiadaja cenom naszych biletow kolejowych. Przy napietym harmonogramie podrozy i dystansom jakie sie pokonuje w Indiach to bywa najlepszy sposob na zaoszczedzenie czasu.

LeMoniada dołączył
04.08.2008

LeMoniada 23:57 | 22.12.2009

Ze swojej strony na polnocy polecam: Varanasi, Khajuraho, Orccha, Agra i Fatehpur Sikri, Jaipur, Udaipur, Jodhpur, Jaisalmer i noc na pustyni Thar, Amritsar - tak wygladala moja trasa w listopadzie, tez 3 tyg w tym ostatnie 4 dni spedzilam na Goa (Arambol).
Na poludniu natomiast polecam: Mamallapuram, Trichy, Pondicherry, Madurai, Kanniyakumari, Varkala, rozlewiska Kerali, Kochi, Ooty, Mysore, Hampi - trasa z ubieglego roku - tez 3 tyg.

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 00:16 | 23.12.2009

Czyli potwierdzaja sie moje pzrypuszczenia:)

emancypantka dołączył
16.05.2008

emancypantka 15:38 | 25.12.2009

Dobra, ja park sobie daruje. Przekonaliście mnie :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl