Forum dyskusyjne

Za ile do Indii

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

grek dołączył
29.06.2002

grek 22:15 | 08.09.2006

Witam. Od dawna , moja żona i ja, mamy ochotę wybrać się do Indii. Czy ktoś z Państwa mógłby udzielić nam konkretnej rady, w jakim czasie, jakimi liniami lotniczymi, jakie hotele etc. Mamy po 50 lat i nie za dużo gotówki. Nie jesteśmy wymagający. Pozdrawiamy, Gabriela i Julian.

monikka dołączył
07.10.2005

monikka 09:17 | 15.09.2006

szanowni Panstwo!
prosze zajrzec na strone www.lataj.pl  tam jest bardzo duzo rozmaitych lotow do indii. ja w zeszlym roku lecialam do delhi ukrainskimi liniami aeroswift. bardzo przyzwoite, wbrew obiegowym stereotypom.
w tej chwili na lataj.pl jest np. oferta swiss air za 990 zl + taxy i oplaty lotniskowe do bombaju.
pojawiaja sie tez tansze bilety ale trzeba uwaznie sledzic zmiany. najlepiej codziennie.
www.lataj.pl/pliki/promocje-lotnicze.php?ps=12&pi=0&k=Indie 

dobrze tez zagladac na strony www air  france, lufthansy, alitalia i swiss air oraz aeroflot i aeroswift.
naprawde pojawiaja sie bardzo korzysten ceny. trzeba POLOWAC :-) i najlepiej kupic bilet bezposrednio u przewoznika, unikna Panstwo zbednychkosztow 100-150 zl za wystawienie biletu.

pozdrawiam i zycze wspanialej podrozy,

grek dołączył
29.06.2002

grek 23:07 | 15.09.2006

Dzięki monikka, bardzo przydały nam się Twoje informacje. Miłego weekendu.

geronimo dołączył
22.08.2006

geronimo 22:00 | 19.09.2006

Lece w pazdzierniku. Bilet kupilem w promocji za 2200 (AirFrance z Warszawy przez Paryz do N. Delhi . Trzeba pamietac, ze ceny podawane przez przewoznikow (na bilet polowalem od czerwca), sa najczesniej bez oplat lotniskowych. Czyli do ceny (zwykle 1000-1500 zl) trzeba dodac 1000 zl oplat. Promocje mozna znajezc na www.esky.pl,  www.samoloty.onet.pl,  www.aero.pl,  i wspomnianych przez przedmowce :)

Wydatki na miejscu:
Według znajomych, ktorzy byli w Indiach 10-20 dolarow to dzienne wydatki na spanie i jedzenie/podroz. Oczywiscie jesli jedziecie w 2 osoby, zaoszczedzacie na spaniu. Co do transportu: najtaniej oczywiscie poruszac sie koleja (2 klasa w 9 kuszetkowym przedziale) jest raczej tania. 800 km odcinek z Gorakhpur do Delhi to koszt 460 rupii czyli 30 zl.

Ceny pociągów można sprawdzić tutaj: www.indianrail.gov.in/inet_metro_trns.html 

Pozdrawiam serdecznie. Pewnie coś napisze po powrocie :)

M.

asiady dołączył
21.09.2006

asiady 11:29 | 21.09.2006

Byłam w Indiach 3 tyg w kwietniu tego roku /z kilkudniowym skokiem do Nepalu/. Całość wraz z przelotami wyszła nam na głowę ok. 4.500 - 5.000 zł. Nie rezerwuj wcześniej noclegów. Na miejscu zawsze znajdziesz taniej - różnica w Delhi na tej samej ulicy w PaharGanj to jak 10$ do 9 zł za podobny standard. Za to konieczne jest wcześniejszee kupienie biletów kolejowych.

ala99 dołączył
11.12.2005

ala99 14:13 | 21.09.2006

Jeśli nie stanowi dal was problemu porozumiewanie się w języku angielskim możecie skorzystać z idyjskich biur podróży. Te z którego ja korzystałam zamieściłam na swoich prywatnych stronach o indiach www.indie.sfc.pl  W dziale trasy znajduja sie przykładowe ceny wycieczek. Moze coś znajdziecie interesującego dla siebie. Innych zapraszam do odwiedzenia moich stron o Indiach i zapoznania się z relacją z podróży i fotkami.

matkowka dołączył
30.08.2006

matkowka 17:08 | 21.09.2006

Najlepszy okres to od wrzesnia do kwietnia, zależy to też od regionu w Indiach. Najtańsze bilety na ten sezon oferują egipskie (przez kair) i tureckie (przez istanbuł) linie lotnicze. W necie możecie znależć przykładowe kosztorysy podróży - najświezsze z 2005. Jeśli nie znajdziecie to przeslijcie mi maila a ja wam podeslę. Podstawa to przewodnik Lonely Planet (tłumaczenie na polski:"Indie Północne i Nepal" Pascal) lub południowe angielsku - kuocie go a on dostarczy wam wszelkich praktycznych informacji. My z mężem lecimy na cały styczeń - bilety kosztują nas 2100 PLN od głowy (juz z opłatami) i ok 1000 PLN na osobę na pobyt. Jesli macie jakies pytania to służe pomocą. mail matkowska@ozone.com.pl POZDRAWIAM

grek dołączył
29.06.2002

grek 21:12 | 24.09.2006

Serdecznie dziękujemy wszystkim za tak liczną ilość informacji. Zajmiemy się tym, ocenimy i na pewno coś wybierzemy. Niestety, dopiero później. Moja żona przebywa w chwili obecnej w szpitalu, dostała jekiegoś uczulenia (opuchlizna twarzy i oczu), lekarze walczą, tylko nie wiadomo kiedy to się skończy, bo nie wiadomo jaka jest tego przyczyna. Serdecznie pozdrawiamy.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl