Forum dyskusyjne

prośba o radę osób które tam były

kategoria podróże po świecie

kraj Wietnam

matkowka dołączył
30.08.2006

matkowka 16:14 | 10.11.2009

Witam, czy możecie polecić miejsca w wietnamie które warto naprawdę zobaczyć te które warto odpuścić? na paru wyprawach już byłam i wiem że ne ma sensu zawsze jechać "szlakiem lonely planet". Interesują mnie miejsca mniej uczęszczane, ciekawe rejony do zwiedzania motorem, rejony wejskie te bez infrastruktury turystycznej a ciekawe. Czy faktycznie warto zobaczyć Halong Bay pomimo dzikich tłumów czy może lepiej Lan Ha bay albo w ogóle to pominąć? Będę wdzięczna za konkrety,Pozdr

polvietcom dołączył
24.08.2009

polvietcom 06:09 | 12.11.2009

Witam, co do Wietnamu, to niestety Sapę, Ha Long(ciekawsze jest spanie na wyspie) wypadało by zobaczyć. Ha Noi i HCM można zrobić w jeden dzień, pytanie czy chcesz się plażować czy nie... Podobno Hoi An jest bardzo ładne, chociaż nigdy tam nie byłem, ale słyszałem z opowieści. Co do południa, to proponował bym zapuścić się dalej niż Can Tho, np do Rach Gia i dalej do Ca Mau... Można w drodze powrotnej zahaczyć o Ha Tien i tam dalej łódką na Phu Quoc. Ale to zależy ile masz czasu i jaki budżet...:)
Pozdrawiam Krzysiek
info o Wietnamie na www.polviet.com 

usunięty/nieznany 09:35 | 12.11.2009

Halong wg mnie trzeba zobaczyć - robi wrażanie, Hoi An ... jest ciekawe ale też mocno obłożone turystami, jeśli planujesz plażowanie to w okolicy całkiem nawet niezle plaże, Hanoi i/lub Sajgon ... jesli któreś z dużych miast. ... moim zdaniem Sajgon ale pytanie czy tak daleko na południe się wybierzesz... jesli tak to można się trochę pokręcić w Delcie Mekongu... popływac ... nie powala ale zawsze coś nowego

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 08:43 | 14.11.2009

Wczoraj wróciłem z Wietnamu. Wszystko zależy kiedy jedziesz. A Halong Bay należy do repertuaru must see i pomimo tłumów ludzi i wielkiej komercji należy zobaczyć. Po prostu jest piękna jeżeli jest pogoda. To tak jak Angkor, co z tego, że jest dużo ludzi. Hoi An też jest fajny, moim zdaniem można odpuścić My Son. Sapa i okolice to też fajna rzecz (dla mnie najpiękniejsze miejsce w Wietnamie) dla ludzi, którzy lubią trekkingi. A dużo wiejskich terenów jest w Laosie, te w Wietnamie wyglądają tak samo więc nie wiem co w tym ciekawego, podobnie floating markety w Delcie mekongu. Rzecz gustu.

1414 dołączył
11.05.2005

1414 15:33 | 14.11.2009

Hej wam
Ja zamierzamr dotrzec do Wietnamu 1 grudnia i wlasnie mam w planie zwiedzac male nieznane miejsca wzdluz calej lini wybrzeznej od Saigonu po Hanoi.
Bede mogl cos blizej powiedziec na ten temat w styczniu.
Na jednej wyspie w halong sa piekne jaskinie z limestone,polecam.
Pozdrawiam

agcc dołączył
27.12.2008

agcc 20:08 | 23.11.2009

A jak wygląda sprawa z samymi Wietnamczykami czy faktycznie na maksa upierdliwi w naciąganiu za wszystko a każdy turysta to porfel na nogach ? Jest to do zniesienia czy potrafi dać w kość?

daaniello dołączył
08.05.2006

daaniello 20:40 | 23.11.2009

najbardziej upierdliwi w całej azji pd wsch wg mnie, i potrafią dać w kość oczywiscie wszystko zależy jak to odbierasz, trzeba podejsc do tego z dystansem i z usmiechem, ale czasami można oszaleć od ciągłych zaczepek i propozycji...

polvietcom dołączył
24.08.2009

polvietcom 03:21 | 24.11.2009

im dalej na południe, tym są normalniejsi...:D

usunięty/nieznany 09:06 | 24.11.2009

i uwaga na Sajgon - kradną ze skuterow na "wyrywkę" - a że skutery jeżdżą wszędzie w tym i po chodnikach to radzę się pilnować

matkowka dołączył
30.08.2006

matkowka 11:39 | 24.11.2009

Bardzo dziękuję wszystkim za info. Czy ktoś zna tereny na zachód od Thai Hoa do granicy z Laosem (okolice drogi nr 7), sa tam 3 parki narodowe / krajobrazowe a nigdzie nie moge znależć żadnych informacji (w necie szczątkowe). Mam jeszcze pytanie co do rejonów wokół Ninh Binh - co warto?

polvietcom dołączył
24.08.2009

polvietcom 04:25 | 26.11.2009

Wczoraj szefa znajomemu aparat tak skubneli...

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl