Forum dyskusyjne

Gap year Co o tym sądzicie

kategoria podróże po świecie

marcel.deszcz dołączył
13.11.2009

marcel.deszcz 11:30 | 13.11.2009

Jak się wam podoba popularny w anglosaskich stronach pomysł z braniem całego roku przerwy, czyli coś jak dziekanka ale niekoniecznie na studiach - też przed i po, albo w trakcie pracy zawodowej, czy przed/po odchowaniu dzieci :)

Co sądzicie o takiej przerwie w karierze? Czy taka przerwa pomaga czy raczej szkodzi i może lepiej zostać przy krótkich wypadach urlopowych? Czytałem kilka artykułów na ten temat i jestem coraz bardziej zachęcony... :)

anag dołączył
14.04.2006

anag 15:08 | 13.11.2009

Taka przerwa na pewno szkodzi troche w tzw. "karierze" (choc to zalezy od tego czym sie zajmujesz), ale moim zdaniem korzysci sa niewymiernie wieksze:) Polecam goraco o ile czas i fundusze pozwola;)) Krotkie wypady urlopowe to zupelnie nie to samo...

Gap year jest popularny nie tylko w krajach anglosaskich - najwiecej podrozuja Izraelici, ktorzy tlumami jada w wielka podroz po odbyciu sluzby wojskowej (obowiazkowa dla wszystkich), Skandynawowie (Szwedzi zwlaszcza), Niemcy i Szwajcarzy, no i potem reszta Europy Zachodniej.

W Polsce to wciaz niezbyt popularne (bo nieznane, nie dlatego ze nikogo nie stac), choc mam nadzieje, ze to sie wkrotce zmieni. Ze swojego i znajomych doswiadczenia, podrozujac w parze mozna zmiescic sie w srednim budzecie ok. €1,000 na miesiac (Azja jest zdecydowanie najtansza do podrozowania, Ameryka Lacinska i Afryka sporo drozsze).

matkowka dołączył
30.08.2006

matkowka 11:47 | 24.11.2009

powiem jedno - bardzo żałuję że tego nie zrobiłam bo teraz juz nie da rady, własna firma itd. JEDŹ!!!!

usunięty/nieznany 12:35 | 24.11.2009

matkowka, grunt to nie bac sie ryzyka. tez mialam wlasna firme kiedys, postawilam pewnego dnia wszystko na jedna karte i dobrze prosperujacy biznes sprzedalam i wyjechalam z kraju zeby rozpoczac studia w zupelnie innym kierunku niz moj pierwszy wybor. okazalo sie najlepsza decyzja zycia... potem dobrze zapowiadajaca sie kariera po studiach, super praca - i tez znowu postawilam wszystko na jedna karte, dalam wypowiedzenie i od wrzesnia szwedam sie po Afryce na czas nieokreslony - to moj kolejny juz Gap Year i wiem ze bedzie niezapomniany :)

polecam wszystkim... praca wam nie ucieknie, zawsze mozna do niej wrocic badz znalezc nowa... a zycie niestety ucieka... to co poznacie i zobaczycie podrozujac jest bezcenne...

pozdrawiam

magdabis dołączył
18.01.2004

magdabis 02:49 | 25.11.2009

Bardzo polecam taką przerwę! Moja trwa już prawie rok, i jeszcze trochę przede mną.
Myślę, że w tzw. karierze taka przerwa nie pomaga, ale osobiście nie znam nikogo kto coś takiego zrobił dla lepszego CV. To jest po prostu realizacja marzenia.
Jeśli najważniejsza dla Ciebie praca i owa kariera właśnie to pewnie się nie zdecydujesz. Osobiście uważam jednak, że w życiu są ważniejsze sprawy niż wysokie stanowisko. Taka przerwa w pracy czy studiach to jest wspaniałe doświadczenie osobiste i w jakimś stopniu lekcja życia.
Przy czym nie musisz takiego roku przeznaczyć tylko na podróż i w ten sposób stworzyć sobię dziurę w życiorysie. Możesz pojechać np na wolontariat albo na praktykę za graniczną.

Pozdrawiam i zapraszam na blog z mojego Gap Year (w zasadzie year and a half)

Magda
www.careerbreak.wordpress.com 

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl