Forum dyskusyjne

pociągi w indiach Proszę o info

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

izabella_70 dołączył
25.10.2005

izabella_70 15:17 | 11.09.2006

W listopadzie jadę do Indii.Słyszałam,że poruszanie się koleją to istny koszmar.Proszę o informacje jaką klasą pociągów (w miarę tanio) najlepiej się przemieszczac i ile orientacyjnie kosztuje bilet z Varanasi do Bombaju i jak czasowo pokonuje się taką odległośc.Będę bardzo wdzięczna za każdą wiadomośc .Może ktoś ma jeszcze jakieś ciekawe informacje na temat komunikacji jak najlepiej.Mam tylko miesiąc a chcialabym trochę zobaczyc

magdah dołączył
20.11.2005

magdah 16:11 | 18.09.2006

myśle ze nie masz sie co obawiac indyjskich pociagów. pociagi w indiach tzw slipery z klimatyzacja sa bardzo wygodne i stosunkowo szybkie, jednak ze wzgledu na odległości zazwyczaj trwa to i ta kilka do kilkunastu godzin. Dlatego jeśli masz mozliwość podróżuj raczej nocami ( pilnuj bagazu) co do cen to tez nie sa to zabójcze koszty. zdaje sie że z bombaju na goa bilet w sliperze kosztował koło 80 zł ( bodajże 12 godzin) Raczej martwiłabym się kupowaniem biletów - czasami okazuje sie że najbliższe dostepne bilety sa za kilka dni, dlatego wczesniejsza organizacja trasy jest w miare wskazana 9 oczywiscie bez przesady) jesli chcesz zadzwoń 510-26-30-33 albo napisz maila magda.holak@gmail.com. Na naszej stronie www.jablkohol.net  jest tez troche zdjęc z indii i troche informacji. pozdrawiam i powodzenia

geronimo dołączył
22.08.2006

geronimo 21:50 | 19.09.2006

www.indianrail.gov.in/inet_metro_trns.html 
Na tej trasie:

2 AC - czyli 2 klasa z klimatyzacja to wydatek 2000 rupii, czyli 130 zl.
Popularniejsza 2 klasa z wiatrakiem na suficie (9 kuszetek) to 500 rupii czyli 34 zl.

asiady dołączył
21.09.2006

asiady 11:24 | 21.09.2006

Zdecydowanie nie jedź klasą sleeper. Ale AC2 jest na prawdę na dobrym poziomie. Problem polega jednak na tym, że bilet na lepszą klasę trzeba kupiś ze sporym wyprzedzeniem. Najlepiej zalogować się na stronę kolei indyjskich, spisać sobie połaczenia /najważniejszy jest 4ro cyfrowy numer pociągu - nazwy nigdy sięnie zgadzają:-)/ i zdalnie przez jakieś indyjskie biuro podróży kupić bilety. Biorą niewielką prowizję - ok. 100 RP za 1 bilet ale masz pweność, że nie będziesz koczować kilka dni na dworcu w oczekiwaniu na miejsce w pociągu. Po przylocie do Indii idziesz do biura i odbierasz swoje bilety. A pociąg to w Indiach miejsce odpoczynku i taka ostoja luksusu! Powodzenia

Palma dołączył
17.10.2006

Palma 14:30 | 17.10.2006

Czesc ,
Kiedy lecisz do Indii >? ? My 11/11 lecimy do Delhi ;-).Nie mam jeszcze nawet planu !
Pozdrawiam
Palma !

666oxy dołączył
18.09.2006

666oxy 18:43 | 17.10.2006

hej Palma daj na siebie namiary jak mozesz, ja lece 19.11 do Bombaju:):):):)
pozdrawiam
michal

geronimo dołączył
22.08.2006

geronimo 16:27 | 31.10.2006

Ja własnie wróciłem z 3 tygodniowego wyjazdu po Indiach i Nepalu.
Jeśli masz jakieś pytania (spanie, jedzenie, taksówka z lotniska, etc), to pisz na nemesis@poczta.onet.pl

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl