Forum dyskusyjne

Skandynawia Niemcy

kategoria podróże po świecie

Monitorka dołączył
25.07.2005

Monitorka 13:14 | 17.09.2006

Mam pytanie:
Co warto zwiedzić, zobaczyć (proszę o podanie miast) jadąc do Skandynawii (interesują mnie informacje o wszystkich krajach oprócz Islandii) i do Niemiec?
Acha, interesuje mnie mapka Skandynawii i Niemiec z nazwami miast i miejscowości. Jak ktoś wyszperał w necie, to proszę pisać!

Duerksen dołączył
29.03.2006

Duerksen 21:42 | 14.10.2006

Z atrakcji które najbardziej odbily sie w mojej psychice to chyba Preikestolen( Skalna Kazalnica)- skala ktora mozna zobaczyc na pocztowce w polowie Norwegii (spotkalem podrodze pierwsza i jedyna w Norwegii zmije), Kjeragbolten - popularny tak jak i skala powyzej glaz zaklinowany nad przepascia 1000m. Obie atrakcje w okolicy Stavanger (Lysebotn), dojscie bardzo dobrze oznaczone i lightowe. Jotuenheimen - cudowna kraina lodowcow z ktorej mozna przez wiele dni nie wychodzic i codziennie budzic sie w zachwycie. W parku tym do zaliczenia jest najwyzszy szczyt Skandynawii Galdhopiggen, tracking po lodowcu, najbardziej znany szlak turystyczny Norwegii Besseggen, najwyzszy wodospad Norwegii 297m Latefoss. Delikatna namiastka scenerii Jotunheimen jest droga Sogndal - Lom (najwyzej polozona w Norwegii 1400m) gdzie popruszyl nam snieg 14 lipca.
Z miast to oczywiscie nalezy wymieniac zgodnie z wielkoscia... ale oprocz Oslo wodotryskow spodziewac sie nie nalezy. Tak jak w Bergen jeszcze mozna zdobyc sie na finezje i jest co z soba robic po jednym dniu zwiedzania tak Trondheim (3. miasto) wielce ciekawe nie jest. Warto tam na pewno nie ominac widoku z wiezy telewizyjnej.
Warto zwrocic uwage i pozaliczac pare kosciolkow typu vang. Norwegia ma tak niesamowite warunki naturalne ze atrakcje zwiazane z gorami, lodowcami, fiordami mi przyslaniaja prawie calkowicie reszte.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl