Forum dyskusyjne

Ameryka Środkowa 2010

kategoria podróże po świecie

mi__ dołączył
07.12.2009

mi__ 12:07 | 07.12.2009

hejka

z kolezanka wybieramy sie w dluzsza podroz do Ameryki Srodkowej, w planach: Meksyk, Belize, Gwatemala, Honduras, Nikaragua, Kostaryka i Panama a moze i dalej-Kolumbia i Wenezuela :)
start wraz z one-way ticket do Cancun 12.01.2010

opis z wyprawy jak i innych podrozy mozecie zobaczyc na: freetimepassion.wordpress.com

moze ktos chcialby dolaczyc, zawitac, poradzic, zdradzic sugestie?

serdecznie zapraszamy

emski dołączył
13.12.2003

emski 15:56 | 07.12.2009

skoro bylyscie juz na Yucatan i to samochodem trzeba bylo sie kopnac do granicy z Belize w rejonie Chetumal sa przepiekne ruiny gdzie turysci nie zagladaja a bez samochou nie dotrze sie Kohunlich Dzibanche i wieksze niz Tkal riuiny Calakmul przepiekne przy samej granicy z Belize. To moze tym razem z Cancun posuwac sie w strone Chetumal tam wynajmijcie samochod objezdzic caly ten rog 2-3 dni wrocic do Chetumal albo polecam Xcalak przepiekna wioska spokoj cisza bary troche hoteli i stamdad wziac lodz do Ambergise Caye w Belize ok $ 40 pobaraszkowac tam nastepnie Caye Caulker i stamtad do Belize City i oczywiscie w tym miescie nie zatrzymywac sie bo to to miasto horror jedynie wziac samochod w Cristal rental car / jedyny ktore pozycza samochody z mozliwoscia przekroczenia do Guatemali/ W Belize nie ma co robi generalnie jak nie nurkujesz na Caye Caulker i tymze samochodem udac sie w kierunku San Ignacio po drodze dzien spedzic na fajnych ruinkach Caracol troche odludne i pustawe 80 km dzungla ponoc teraz jest asfalt ja jechalem w blocie problem jest ze samochod trzeba oddac w Belize City a wiec musicie wrocic do Belize a skoro macie oplany ruszac dalej to klopot

mi__ dołączył
07.12.2009

mi__ 19:31 | 07.12.2009

dzieki za porady, no wlasnie sie zastanawiam, ale raczej w Meksyku porzucamy samochod i dalej pedzimy chicken busami i autobusami dla oszczednosci
Caracol na pewno zobaczymy, duzo dobrego o nich slyszalam :)
a dalej to sie zobaczy, bedziemy szukac, czytac przewodniki i rozmawiac z ludzmi na biezaco, w koncu to calkiem spory kawalek swiata :)

emski dołączył
13.12.2003

emski 20:12 | 07.12.2009

do Caracol autobusow nie ma :-)) musisz albo wynajetym samochodem albo taxi z San Ignacio albo zorganizowany trip z San Ignacio bo Caracol 80 km od glownej drogi kompletnym odludziem i samochody wpuszczaja tylko do 2PM a nocowac w Caracol oficjalnie nie wolno przed wjazdem masz dwie controle na bramach. Na poludnie Belize nie ma po bo tam totalne dziadostwo zostaje tylko Caye Caulker moja najpiekniejsza wyspa z calych carabbeans i Ambergise

mi__ dołączył
07.12.2009

mi__ 20:26 | 07.12.2009

ok, super porada a propos Caracol, bo znowu bysmy stopa lapaly, albo rowerem probowaly sie dostac :)
co do Belize, to kurna, takie piekne miejsce mi sie wydaje: morze, muzyka, ludzie usmiechnieci, a ciagle slysze ze dziadostwo...
no wiec chyba wybierzemy sie tylko na Caye Caulker, choc jeszcze nie orientowalysmy sie w kosztach dojazdu itd, a to ma byc wyjazd tzw po kosztach....

emski dołączył
13.12.2003

emski 20:47 | 07.12.2009

wierz mi bylem tam tam i jezdze bo nurkuje i Belize to ladnie wyglada na obrazkach Caye Caulker jest piekne spokojna dziuruchna na wyspie jedna droda 1.5 km dluga piaszczysta i same bary po lewo i po prawo :-)) mekka nurasow z calego swiata bo Blue Hole Ambergise Caye juz bardziej amerykanski glosne bary muzyka disco wrzaski mozna wpasc na pol dnia albo przejazdem z Excalak i dalej na Caulker. Bilet z Caulker na watertaxi jedyna droga do Belize City ok $ 7 albo samolocik ktory ja lubie bo nie musze wjedzac do BC kosztuje a przynajmniej kosztowal $ 70 i jestes za 10 min z lotniska a lodzia z poczekalnia w strasznym miescie ok 2 h Generalnie ci powiem ze zzjezdilem ta Cenrtal America i jest nudna wszystko takie samo moze pierwszy raz a potem to wieje nuda oprocz Yucatanu gdzie mozna wloczyc sie po zakamarkach w miare dobre drogi i spedzic grosze Ja czesto spie na plazach kolo Chetumal Excalak ale do tego potrzebny samochod a do tego jest kupe explorowanych Mayas site ze robia takie oczy jak sie tam pojawiasz bo tam tylko grzebia archeolodzy studenci amerykanscy

mi__ dołączył
07.12.2009

mi__ 21:12 | 07.12.2009

kurcze, brzmi zlowieszczo, zwiedziles i nudy...
a w sumie po co tak jezdziles? mi sie to wydaje super zakatkiem swiata, Yukatan mnie nakrecil, egzotyka, hiszpanski, salsa, muzyka
ze wzgledu na koszty pewnie wezmiemy watertaxi a nie samolot
u nas jeszcze duzo wrazen przysparzaja ludzie napotkani, nie tylko przyroda, to jak zyja, inni turysci, skad sa itd
na Yukaan jedziemy drugi raz i fakt, ze jestesmy zauroczone, ale tam bardzo cywilizowanie jest, pod turystow, Akumal boskie, ale caly czas takie ogarniete turystycznie
nie wiem co kogo pociga, ale ja bym z checia poobserwowala zycie miejscowych a nie osiedlonych turystow
a co w Belize City jest takie okropne? podobnie mowia Gwatemala City...

emski dołączył
13.12.2003

emski 21:33 | 07.12.2009

jak jestem na Yucatan cale costa del Maya tak gdzies do tulum to tak jakbym z US nie wyjezdzal a pojedz glebiej w interior albo nizej w strone Belize to jeszcze masz egzotyke ktora sie konczy . Jak bylas w Playa to pomysl jak sie spoznilem na ostatni prom na Cozumel po powrocie z Chichenitza to musialm spac na plazy bo to byla glucha miescina zabita dechami i nic tam nie bylo ale to bylo ponad 20lat temu teraz zeby szukac spokoju uciekam coraz bardziej na poludnie i moja baza jest Excalak ale juz i tam buduja pier dla promow i ta stonka dotrze i tam A jak zobaczylem na moim ostatnim nurkowaniu na Blue Hole jak do Half Moon podplynal prom i setki ludzi dowiezli na ogladanie boobi na wyspie to sie zlamalem a to byla najpiekniejsza wyspa carabbean tutaj pare zdjec
www.pbase.com/jemski/belize&page=all 
i juz nie wiem gdzie uciekac chyba na dno flaszki :-((

mi__ dołączył
07.12.2009

mi__ 21:42 | 07.12.2009

kurcze, Emski, masz mase wiedzy! 20 lat to ja nie spalam na plazy w Playi tylko szlam do podstawowki
mieszkasz tam na stale, z checia bysmy Ciebie poznaly na zywo

emski dołączył
13.12.2003

emski 22:13 | 07.12.2009

to raczej niemozliwe bo jestem za zywy :-)) jeszcze :-)) a generalnie mieszkam w moich Skierolawkach w Texasie na Yucatanie Belize jestem kilka razy do roku glownie nurkowania i szwedanie sie ale cholerny brak czasu nie pozwala mi cokolwiek planowac i z reguly wypadam ze swego mlyna w ostanim momencie jak mi czas pozwala chociaz teraz jest do dupy tutaj i czasu wiecej :-((

monikaszy dołączył
01.09.2007

monikaszy 18:51 | 08.12.2009

jestem w Meksyku i dalej ruszam przez Amerykę Centralną. Informacje i rekomendacje i relacje z podróży możecie znaleźć na mojej stronie:
monika-szyszlowska.com/index.php 

emski dołączył
13.12.2003

emski 01:19 | 09.12.2009

a ja siedze w tej chwili na nocniku i szukam porady jak si od tego nocnika z poradami uwolnic ....zasssssalo mnie :-))))

mi__ dołączył
07.12.2009

mi__ 20:33 | 09.12.2009

emski, no szkoda, ze tak pozno widze, bo bym cos pomogla :)
odessales sie? :D

mi__ dołączył
07.12.2009

mi__ 20:32 | 09.12.2009

hej Monika

widze, ze bedziemy przecierac Twoje szlaki :)
a podrozujesz sama?
moze sie spotkamy po drodze?
kiedy ruszasz na poludnie? my Meksyk pewnie opuszczamy pod koniec stycznia

pzdr
Milena

emski dołączył
13.12.2003

emski 04:21 | 10.12.2009

juz mi ta monikasza przelecila i sie odesssalem znowu moge myslec :-)) dzieki za chec pomocy :-))

monikaszy dołączył
01.09.2007

monikaszy 02:22 | 27.12.2009

Hej dziewczyny, pewnie ze mozemy sie spotkac. Ja na nowy rok jade juz do Flores, gwatemala, dalej livingstone i honduras plaze karaibskie. piszcie do mnie na monikaszy.08@gmail.com

mi__ dołączył
07.12.2009

mi__ 09:55 | 27.12.2009

oo, widze wyrwalas sie z San Cristobal :)
obawiam sie, ze bedziemy po prostu stapac po Twoich sladach, ale na pewno bedziemy w kontakcie
pozdrowka!

Toms dołączył
07.09.2008

Toms 11:32 | 27.12.2009

Dla mnie bardzo przypadła do gustu Antigua w Gwatemali bardziej niż inne kolonialne miasta moze nie tak nowoczesna jak San Cristobal ale brukowane uliczki nadają temu miastu jakis niepowtarzalny klimat,Ometepe wyspa w Nikaragui,Braulio Carrillo Kostaryka, chór i akustyka Kościoła W san miguel nocne wejscie na wolkan Pacaya w Gwatemali.Pozdrawiam tomek

mi__ dołączył
07.12.2009

mi__ 19:10 | 27.12.2009

hej Toms

bardzo fajna odp, na pewno gdzies sobie zapisze, bo poza Gwatemale na razie zbytnio nie wybiegam z planami... powod prosty... im wiecej czytam, tym bardziej mi sie miesza, pierwsze 2 mce w Am Srod zaplanowane, a potem od nowa czytanie, dopytywanie itd. Choc ostatnio poszlam krok dalej: dokopuje sie do Hondurasu bo to kolejne panstwo na naszej liscie, i zastanawiam sie, czy poza Copan i wyspami jest tam jeszcze sporo do obejrzenia i objezdzenia? i jak z sytuacja polityczna???

Toms dołączył
07.09.2008

Toms 23:00 | 27.12.2009

Sytuacja polityczna się zmienia bardzo często,poza stolicą nie ma większych niebezoieczeństw najlepiej pytac na bieząco,ja byłem miesiąc temu wszystko bylo ok pozatym w razie zamieszek turystów raczej zostawiają w spokoju,we wszystkich krajach Polak kojarzy się z Papierzem,a to są bardzo dobre skojarzenia,mi pomogły nie raz bynajmniej,tutaj cięzko mi radzic coś więcej natomiast,raz jeszcze polecam wyspę i Kamp finca Magdalena,na stoku Madeiry,jest drugi wulkan Concepcion super widoki

Toms dołączył
07.09.2008

Toms 18:29 | 28.12.2009

Wszystkie kraje z wyjątkiem Kostaryki wycieczki zorganizowane,te same koszty co organizacja samemu,wyjątek Kostaryka tam naprawdę jest drogo i taniej dużo wychodzi samemu.Godne polecenia palenque i nocleg nie w miescie lecz przed ruinami połączenie busikami z miasta jest bardzo dobre.kanion pewnie to macie w planach,,San Juan Chamula . Pelno jest tanich wycieczek do grot,wulkanów z Antiqua,san cristobal czy Palenque.Ja nie miałem problemów ale spotkani Polacy złapali dengę gdzieś w dzungli wystarczy na wszelki wypadek dobry Srodek przeciwko komarom.Autobusy w Gwatemali Chickeny jazda nimi to przygoda sama w sobie.Atitlan.Więcej nie bede mącił.Zyczę udanej podróży trzymam kciuki Tomek

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl