Forum dyskusyjne

Wyjazd na wyspy kanaryjskie POMOCY

kategoria podróże po świecie

Jacek Drozdowski dołączył
09.12.2009

Jacek Drozdowski 14:44 | 09.12.2009

Witam Państwa mam, wielki problem. Chciałbym zrobić niespodziankę mojej dziewczynie czyli coś, czego nigdy by się nie spodziewała, a więc np. wyjechać na Wyspy Kanaryjskie. Nie spodziewać się będzie tego na pewno bo jesteśmy studentami dziennymi i zarabiamy tylko tyle, że w zasadzie stać nas na opłacenie mieszkania, żywność i jakieś konieczne ciuchy - kupione de facto na wyprzedażach + raz do roku ukochane i dzikie Bieszczady (namiot). Od pewnego czasu jednak zacząłem coś odkładać, a teraz trafiają się super oferty tanich linii lotniczych (Ryanair). Moglibyśmy z przesiadką w Bergamo albo Londynie dolecieć na Tenerife South lub na Gran Canaria. Bilety w obydwie strony kosztowałyby nas ok. 700 zł/2os. - niewiele zostanie na wyspy... Chodzi mi o to, czy znają Państwo może jakieś bardzo tanie noclegi na teneryfie, lub czy wiedzą Państwo gdzie mógłbym pytać o takie rzeczy? 30euro/doba od osoby odpada - nie stać mnie - myślałem raczej o jakimś tanim campingu, ale takich chyba na Teneryfie nie ma.. Czy jest sens jechać na 6 dni na Teneryfę mając w portfelu prócz biletów ok. 150 euro? Może dam sobie spokój... Myślałem, że da się zrobić coś odjechanego i w zimny krakowski styczeń zaskoczyć ją i polecieć na teneryfę - zasłużyła, ciężko pracuje i uczy się (ja zresztą też) a mimo to Polska nie ułatwia życia nam, studentom (200 złotych stypendium naukowego ledwie wystarcza na rachunki i ksero...). Proszę o kilka słów. Być może pomagali już Państwo mailowo osobom, które najtaniej chciały spędzić czas na Teneryfie. Na razie nie mogę rezerwować biletów - bo nie wiem czy będzie gdzie spać. Pozdrawiam i czekam na maila na forum lub na maila: jacek.drozdowski(at)gmail.com

martinez027 dołączył
10.08.2007

martinez027 17:41 | 09.12.2009

ze 150 E w kieszeni to w Hiszpanii to bedzie raczej dziadowanie---Z TAKA KASA TO POLECAM UKRAINE I kRYM-dojazd w 1 strone pociagiem z PL ponizej 100zl/osoba(nie bezposrednio tylko do przemysla,potem bud do lwowa i pociag dalej).....
Jesli jednak Kanary to sa 2 opcje--jedna to poszukac najtanszego hotelu---szukaj na www.booking.pl/  --teraz bezproblemu 30E za 2 OSOBY!...Ale mozna i taniej tylko trzeba poszukac --ale mysle ze mniej niz 20E/2 OSOBY to sie nieda.......N aKanarach tanie sa:wina(1-2E butelka --nawet da sie pic),papierosy 0,8E za paczke np.west,i benzyna 0,8E/litr,tanie tez perfumy---RESZTA JEST DROZSZA lub ceny podobne.....Teneryfa(i wogole wszystkie wyspy)dobrze zwiedzac samochodem--koszt na 6 dni to jakies 60-70E(razem z paliwem)--bez samochodu to sie nic nie zobaczy--na stopa tam nikt nie lapie--zabierac tez nie sa chetni(mnie raz niemcy podwiezli jak po gorach chodzilem na Tenie i mialem do przejscia 3-4km po asfalcie).....Rozrywki:piwo w knajpach 3E za 0,33l wiec drogo,te rozne parki rozrywki-jak kto lubi ,mnie to nie interesuje bo wszedzie to samo a wstepy 20-40E---na szczyt Teneryfy mozna wejsc i zejsc pieszo na free--pozwolenie tez daja za free(z Pl przez net-odpowiednio wczesniej).....
OPCJA DRUGA---"na dziadowanie ostre:)"bierzecie namiot i na dziko spicie--pewno nie wolno, ale widzialem fajne miejsca gdzie spokojnie mozna przespac noc z dala od ludzi--lub dogadac sie z jakimis miejscowymi zeby przenocowac na dzialce czy polu jakims....na niektorych plazach sa prysznice wiec mozna sie umyc za free---przy tej opcji oszczedzicie sporo---ja bym wzial wtedy namiot ale wypozyczyl woz--zawsze jest gdzie graty trzymac i codziennie bym zmienial miejsce noclegu....Bo we 2 osoby z tobolami i namiotem i jezdzic autobusami to bez sensu--sie umeczycie i niewiele zobaczycie a koszta beda podobne--autobusy 3-5E za przejazd/osoba-----opcja woz+namiot i spanie na dziko to w 150E sie zmiescicie na 6 dni--starczy jeszcze na troche wina...

jedyna dołączył
17.09.2009

jedyna 11:30 | 14.12.2009

Odpowiedziałam na prv, ale napiszę i tu, www.gran-canaria.com.pl/witamy-942/pokoje-4376/  to zdecydowanie opcja dla tych którzy chcą mieć gdzie spać za jedną z najniższych cen, z opcją korzystania z kuchni jak pisał poprzednik, papierosy, wino, piwo w sklepie w normalnych cenach, paliwo tańsze.
Podróże to oddzielna sprawa, ale spokojnie można zaplanować sobie piesze wędrówki, autobusy faktycznie raczej drogie, ale można zaoszczędzić kupując kartę
15euro to zdecydowanie mało, ale jeśli ktoś potrafi dobrze zarządzać i nie ma wygórowanych potrzeb to może da radę;)
powodzenia

jedyna dołączył
17.09.2009

jedyna 11:32 | 14.12.2009

oczywiście miałam na myśłi 150 euro^^ klawiatura wariuje;P

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl