Forum dyskusyjne

Tydzień w Indiach

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

brux dołączył
26.04.2006

brux 20:00 | 09.12.2009

W styczniu słuzbowo wyjeżdżam do Bombaju. Po załatwieniu spraw służbowych będę miał ok. tygodnia dla siebie. W Indiach jeszcze nie byłem więc bardzo proszę o radę co przez tydzień mogę zobaczyć. Wiem, że to bardzo mało czasu - ale kto o zdrowych zmysłach mając okazję wyjazdu służbowego do Indii (bilet lotniczy za free) nie chciałby zostać tam choć przez ten jeden jedyny tydzień:) Doświadczenie w wyjazdach "niezorganizowanych" jakieś już mam. Co sądzicie o Hampi i Goa, a może Elora, a może jeszcze jakieś inne, lepsze pomysły (z tym, że wylot mam z Bombaju) Z góry wielkie dzięki za wszelkie rady.

sulek3 dołączył
05.10.2008

sulek3 21:03 | 09.12.2009

Chyba Goa. Jest w miarę blisko i tanio komunikacyjnie (bilet Mumbai-Goa Kingfisher ok. 80$). Polecam w Goa Palolem - dostaniesz się taxi za 1000 rp). Więcej szczegółów na www.robert64.geoblog.pl  Mało masz czasu i ta opcja wydaje się najlepsza. Sam tego czasu miałem mało, to wiem. Bombaj - na Colabie Gokul Bar, obok wine shop i żarcie na ulicy (nie wiem z czego, ale dobre) - spróbuj. Miłej podróży!

domi_de dołączył
08.09.2008

domi_de 14:06 | 10.12.2009

popieram Goa i Hampii- dobre polaczenie z Hampii z Panaji -stolicy Goa(duzo nocnych autobusow, gdzie spac nie da rady)

casuelle dołączył
11.12.2009

casuelle 17:44 | 13.12.2009

Wlasnie wrocilam z prawie 2 miesiecznej podrozy po Indiach i Nepalu i zazdroszcze Ci mozliwosci wyjazdu, bo sama bym tam chetnie szybko wrocila:) Nawet na tydzien:) W zaleznosci od tego jak chcialbys spedzic ten czas proponuje Ci 2 opcje:
Opcja "zobaczyc i przezyc jak najwiecej":
W Bombaju udaj sie koniecznie pod hotel taj mahal. Jesli zjawisz sie tam wczesnie rano, masz szanse, ze dostaniesz propozycje statystowania w jakiejs bollywoodzkiej produkcji. To zajecie na caly dzien. Placa ok 300-500 rupii za dzien zdjeciowy, ale pomijajac kase to po prostu fajna przygoda.
Jesli bedziesz troche pozniej pokrec sie troche po placu w okolicy hotelu. Na pewno otrzymasz kilka propozycji zwiedzania bombaju klimatyzowanym samochodem. Mimo,ze nie jestem zwolennikiem korzystania z tego typu ofert, zgodzilam sie i nie zaluje. Za 250 rs (ok 15 zl) widzialam wszystkie warte zobaczenia miejsca w Bombaju: pralnie miejska, port, wiszacee ogrody, dom ghandiego itd Bombaj to najgrozsze w Indiach miasto i do tego wedlug mnie strasznie "nieindyjskie" dlatego radzilabym Ci spedzic tam minimum czasu.
Potem pociagiem lub samolotem jedz na Goa. Samolot drozszy ale leci chwile, natomiast jessli zalezy ci na oszczednosci to za ok 300 rs (mniej niz 20 zl) mozesz jechac nocnym pociagiem. Wyjazd ok 21 przyjazd 7 rano.
Na goa polecam plaze palolem beach i jakies coco huts przy plazy. Za nocleg w 2 osobowej chatce placilam 250 rs za noc (cala chatka 500 rs)
Do Hampi, ktore poleci Ci kazdy kto tam byl mozna dojechac nocnym autobusem z Goa. Nie ma mozliwosci dojazdu pociagiem bezposrednio. Jedzie sie w nocy
Reasumujac proponuje Ci 2 dni w Bombaju, 3 na goa i 2 w hampi
Opcja druga: jesli nie zalezy Ci na poznawaniu Indii tylko chcialbys troche poleniuchowac
GOA jak najszybciej i na caly tydzien:)

Jesli chodzi o zakup billetow to masz nastepujace opcje:
w Bombaju normalnie w okienku na dworcu. Znajdz okienko dla turystow zagranicznych. Jest na 1 pietrze. Pamietaj zeby bilety na Goa zarezerwowac jak najszybciej - z dnia na dzien moze zabraknac.
Na goa mozesz skorzystac z oferty biur podrozy - do dworca z plazy jest kawallek lub najlepiej przez strone www.cleartrip.com 
Pamietaj ze za kazdym razem kiedy znajdziesz sie na dworcu albo lotnisku i bedziesz chcial jechac gdzies dalej szukac stanowiska pre paid taxi. To jedyna w miare úczciwa'opcja przejazdu. Ceny sa z gory ustalone, a nie wymysla je na poczekaniu kierowca. Pozdrawiam i zycze milych wakacji

bravo11 dołączył
07.05.2009

bravo11 23:54 | 13.12.2009

Bilety kup w Polsce, zarówno na kolej jak i samolot (czym szybciej na samolot to może być taniej - Air India jest OK), Wszystko działa perfekcyjnie. Na miejscu szkoda czasu na poszukania biletów.
Link do kolei: www.indianrail.gov.in/ 
Link do lotów: www.indianairlines.in/homepage/index.aspx 
Jak poszukasz hoteli z Polski też zaoszczędzisz trochę czasu, płacąc niewiele więcej. Polecam : www.hostelworld.com/ 
Czasu i tak masz niewiele więc lepiej wszystko zaplanować niż zastanawiać się na miejscu
Baw się dobrze!

brux dołączył
26.04.2006

brux 19:47 | 27.01.2010

Dzięki wszystkim za rady.
Skorzystałem z nich a jakże:)
Ostatecznie byłem w Hampi (jak najbardziej mogę polecić), potem Goa - Palolem Beach, raj na ziemi, jak mówią niektórzy, ale jak dla mnie to w tym raju Bóg mówi po rosyjsku (ponoć 75% turystów to Rosjanie). Polecam raczej obliska Agonda Beach.
A na deser zostały mi zakamarki biednych ulic Mumbaiu, festiwal latawców i bollywódzki przebój w hinduskim kinie.
Było krótko, ale za to intensywnie.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl