Forum dyskusyjne

Podróże z maluchami

kategoria podróże po świecie

piotr4x4 dołączył
18.09.2006

piotr4x4 08:41 | 21.09.2006

Witam!
Może rzucę temat podróży z małymi dziećmi. Mam rocznego tuptusia i chcę podróżować, zastanawiam się czy włóczęga po kraju z tak małym dzieckiem jest dobra dla malucha. Może ktoś ma jakieś doświadczenia. W końcu prawie każdy podróżnik spotkał się z tym problemem. Chodzi mi o podróże samochodem. Czy robiąc to co lubimy nie męczymy malucha i przez to zniechęcimy go do podróżowania w przyszłości? Może ktoś z forum był małym podróżnikiem? Jak to odbierał i czy nie stał się zatwardziałym domownikiem?

agga dołączył
21.10.2002

agga 14:31 | 21.09.2006

Witam

hmm..., podrozowanie z rocznym dzieckiem jest na pewno sporym wyzwaniem :-) chociaz majac teraz do dyspozycji takie wygody jak pampersy, jedzonko w sloiczkach itd to niby zaden problem, tak wiec pod wzgledem organizacyjnym jest to raczej proste, a podroz samochodem to wygodny sposob podrozowania z dzieckiem- trzeba tylko pamietac, ze jesli samochod nie ma klimatyzacji to jazda w upal nie jest wskazana, wtedy lepiej wieksze odleglosci pokonywac noca albo wczesnie rano, warto tez miec sporo zabawek, ksiazeczek pod reka, co jakis czas, np. co 2-3 godz, robic przeystanek, zeby dziecko odpoczelo od fotelika.
Pewnie sa dzieci, ktore juz po tych 2-3 godz jazdy w foteliku za nic do niego nie wsiada ;-) Moja corecza (2 latka) wystrzymuje w samochodzie jazde ok. 5 godz, oczywiscie z przerwa na "rozruszanie sie", a i tak nie przepadam za taka wyprawa, bo naprawde musze sie sporo nagimnastykowac, zeby mala jakos wysiedziala; ta sama trasa pociagiem to juz pestka- dziecko moze sie ruszac, chodzic, przytulic do rodzicow- po 5 godzinach w pociagu nie bylam ostatnio wcale zmeczona, ale po 5 godz w samochodzie baardzo! ;-)
Kiedy moje dziecko mialo ok. roku bylismy nad morzem, trasa z Wrocławia jakos minela, wyjechalismy nad ranem, samochod mial klime, robilismy chyba z 2-3 przerwy. Kiedy mala miala 1,5 roku bylismy samolotem na Teneryfie-oo, to juz byla wyprawa :-) (pierwszy dzien od razu wizyta w szpitaklu- biegunka i wymioty, ale skonczylo sie dobrze i wyjazd byl naprawde udany) ale nie pytasz o podrozwanie samolotem, wiec nie bede sie rozpisywala na ten temat.

Planujac wakacje z dzieckiem, trzeba tez wziac pod uwage ... charakter dziecka, sa dzieci, ktore uwielbiaja zmiany, sa takie na ktorych nie robi to wrazenia i takie, ktore kazda zmiana rytmu dnia wyprowadza z rownowagi- staja sie placzliwe, zle spi, zle jedza itd, wtedy trzebna starac sie w miare mozliwosci pilnowac codzienego rytmu jesli chodzi o pory jedzenia, spania itd, zabrac ukochane zabawki dziecka (niech zyja samochody kombi!!! :-) ), moze nawet poduszeczke dziecka pachnaca domem.
Tak, tak, dzieci bywaja wymagajacymi podroznikami :-)
W ostatnim twoim dziecku jest artyjul o ludziach podrozujacych z dziecmi po swiecie, nawet takimi malutkimi, milo poczytac, ale ja siebie tutaj nie widze ;-) Tak wiec trzeba zachowac zdrowy rosadek, mozna probowac najpierw w Polsce, potem po swiecie, moze okaze sie ze nasze dziecko jest urodzonym globtroterem :-) czego zycze wszystkim rodzicom!!!

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl