Forum dyskusyjne

oceny na forum- 5

kategoria uwagi do forum i serwisu

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 20:51 | 14.12.2009

witam wszystkich
prosze o pomoc użytkowników galerii, ponieważ nie bardzo potrafię się odnaleźć w tym co teraz dzieje się w galerii. chciałbym się zorientowac co to za nowy trend. widzę, ze teraz za cokolwiek daje się tylko jedną ocenę- 5. nie zaleznie od wartości merytorycznej i jakościowej- ostre czy nie, proste, czy nie, dobrze czy źle naświetlone, nie musi byc poprawne, wystarczy że jest. 5 jest jak pieczatka, byłem tu, widziałem to foto. ocena ta przestaje mieć jakąkolwiek wartość. nie uważacie?? Rankingi nie sa juz więc potrzebne, bo każde zdjęcie zasługuje na 5. Po co więc ta cała skala ocen?? Ja najcześciej używam skali 3 do 5, ale widze, ze to nie popularne i nawet 4 jest teraz źle widziane. nie bardzo potrafię odnaleźć się w nowym systemie.. co i kiedy się zmieniło i o co tu teraz chodzi z tymi ocenami??? top miesiąca stał się zbiorem fotek o bardzo duzej rozpiętości wartościowej. Jesli poprawne politycznie ma być tylko 5, to po co reszta ocen i po co te wszystkie rankingi??? chyba pora apelować do admina o jakies zmiany... albo zastanowienie sie nad zasadami oceniania....

emski dołączył
13.12.2003

emski 21:17 | 14.12.2009

jednym slowem blady strach padl !!!! :-))) a tak powaznie to zywy dowod ze tutaj zadne czworki piatki i jedynki to psu na bude tylko jedno moze zapracowac .... + plusik malutki jeden plusik ...podoba sie + nie podoba sie otowrz pape jedno z drugim i napisac troche zycia zeby tu wrocilo a nie miliony spadochroniarzy rozwija ten papier toaletowy bez slowa bez znaku zycia ....macie i podziwiajcie

usunięty/nieznany 21:27 | 14.12.2009

well, ocenianie nigdy moim zdaniem sensu tutaj nie miało bo albo klony dołowały dobre zdjecie albo ktoś ci stawiał piątki w strachu żeby jego fotek przypadkiem nie obciąć... jak dla mnie najważniejsze nadal są komentarze więc sama wstawiam fotki nie do oceny, a zależy mi na tym co ludzie pod nimi napiszą bardziej niz nad nie-szczerymi ocenami...

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 21:39 | 14.12.2009

Akurat dziwne, ze to ty poruszasz ten temat, bo wlasnie gdy dostalas ode mnie 4 za walacy daszek, to wyszukiwalas moje fotki na ktorych nie bylo pionow i w jakby odwecie oprocz slabych ocen dodawalaś ironiczne komentarze, ktore suma sumarum skoczyly sie na steku wyzwisk pod moim adresem. Po kilku dniach spokoju chcesz do tego wracac i nadal mącić na tym portalu? Może skupiłabys się raczej na dodawaniu swoich fotek i relacji z wypraw, a nie na podgrzewaniu niepotrzebnie emocji? Chyba nie musisz sugerowac 17 tys. uzytkownikom co maja robic na tym portalu i jak maja oceniac, to ich sprawa...

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 21:44 | 14.12.2009

emski, niestety nie opijam sie jak czegoś nie rozumeim... i w czym by mi to pomogło??:)) zresztą Waszą opinie znam, odezwała się dwójka co blokuje fotki do oceniania:)))
ale ok, jednak co wobec tego ze wszystkimi rankingami?? po co lista najlepszych zdjeć z.. jakiegos kraju, top wszechczasów, top portretu, top miesiąca??? po co średnie ocen użytkowników? jak ktos kto chce zobaczyć ładne miejsca np. z Chin ma sie przebic przez 163 strony?? Paula, Twoje bardzo wartościowe prace z RPA sa teraz na końcu tego rankingu, a chyba szkoda?? ja wiem, ze tam jesteś, ale ktos z poza globa wchodzi i co widzi?? chaos, jakby chciał znaleźć dobrą fotkę, to tzw. krzyżyk na droge, bo 5 zdewaluowała się, a dobre prace mają albo n/d albo zostały dawno zbite przez klony i ze średnią raczej srednią wylądowały gdzieś w tłumie

emski dołączył
13.12.2003

emski 21:35 | 14.12.2009

oczywiscie ze nie mailo sensu w tej formie ale pozostawic opcje + plusa nie zmusza mnie to do wylaczania opcji glosowania jka sie komus podoba daje plusa jak nie daje mi buzi :-)) nie ma zadnych klonow animozji atakow asow i dasow ale wiwsz co miss P ten temat to juz tak tutj byl przerobiony ze dziwie sie mariance jakby byla dzisiejsza i nie wie co tu jest grane lepiej sie opic pod jaks palma :-))

usunięty/nieznany 21:55 | 14.12.2009

marianna, ale pod tym kątem zgadzam sie z emskim. plusy wyeliminowały by głupie klonowanie i zawistne zaniżanie ocen. po prostu zdjęcie z największą ilością plusów byłoby najlepszym zdjęciem danej kategorii a dodawane by było do ogólnego rankingu w miesięcznych odstępach żeby dać mu szansę zdobycia głosów w ciągu tego m-ca w którym zostało dodane... z taką opcja mogłabym żyć.... a tak to przyjkro mi, wolę żeby moje prace były na szarym końcu niż borykać się z zawistnymi klonami którzy i tak by je obcięli na tyle że w czołówce nadal byłyby te kiepskie prace nad którymi klony ciężko pracują... takie życie... chyba dopóty dopóki Admin nie zmieni całkowicie systemu oceniania to sie niestety nie zmieni...

i jak zobaczysz teraz to wszyscy najlepsi fotograferzy jak viajero czy emski przestali wrzucać fotki do oceny... Admin powinien wziąść to pod uwagę i sklasyfikować jakoś te dobre fotki w czołówce, nie wiem tylko jakimi kryteriami miałoby to być żeby nie obruszyć właścicieli całej tony kiepskich zdjęć także w konkurach do czołówki...

widzisz, mi jest przyjemnie że mogę się chociaż z wami, moimi znajomymi globtroterskimi, podzielić moimi fotkami z podróży, czy będą w czołówce to mi wisi, bo po co mam się stresować czymś co ewidentnie Adminowi też wisi... jak Admin miałby żyłkę biznesmena w sobie to już dawno mógłby tą stronkę obrócić w prawdziwą żyłkę złota, ale na pewno nie w ten sposób...

Bonifacja dołączył
08.10.2008

Bonifacja 01:02 | 18.12.2009

Paulinqa - podpisuję się pod Twoją wypowiedzią wszystkimi "rencami'.Też mam tak,że chciałabym się podzielić swoimi "fotograficznymi" wspomnieniami z Wami wszystkimi, bo wydaje mi się,że zdjęcia umieszczane tutaj powinny "mieć w sobie" atmosferę przeżyć, które chcemy przekazać.Zresztą umówmy się i powiedzmy sobie szczerze - jak takie malutkie foteczki mogą być oceniane pod względem artystycznym.Jak ktoś ma takie aspiracje - to niech się pofatyguje i wyśle zdjęcia na profesjonalny konkurs, pomęczy się trochę - bo tam przyjmują fotki na papierowym A-4 i dopiero wtedy widać wszystkie mankamenty - jeżeli są. A tu - ja to tak przynajmniej traktuję - pokazujemy, gdzie byliśmy, co widzieliśmy, zaciekawiamy kolegów kolejnymi dziwami świata - a oceny dajemy (przynajmniej ja) - za uchwycenie tego czegoś, za czym gnamy po świecie. Paulinqa - Twoje zdjęcia oglądałam z wielką przyjemnością i - wybacz - nie patrzyłam ani na linię horyzontu, ani na ostrość ani na to, czy roślinka ma jedną łodyżkę bardziej - byłam tam po prostu razem z Tobą.Jeśli mnie pogna np.do RPA, to z przyjemnością będę odnajdywać znajome widoki z Twoich zdjęć.
Pozdrawiam

radek_lew1 dołączył
11.05.2009

radek_lew1 21:50 | 14.12.2009

propozycja emskiego nie jest najgorsza choć mi nie przeszkadza obecny system ocen jak coś mi się podoba do daje 5 ewentualnie 4 jak coć mi nie pasi to walę 1 ewentualnie 2! no a marianka też ma trochę racji bo rzeczywiście dużo tu teraz piatek

Qmoszka dołączył
24.06.2009

Qmoszka 21:55 | 14.12.2009

Tkos !! Tak tak ,dawaj te 17.000 do roboty :))) No tak się składa ,ale nie obraź się że to co napisałeś to swiadczy o tym ze nie wiesz co się dzieje i chyba w podświadomości zależy Tobie na ocenach :)

radek_lew1 dołączył
11.05.2009

radek_lew1 21:52 | 14.12.2009

ale w sumie czy warto rozdmuchiwać temat należałoby tylko zaapelować : OCENIAJCIE W ZGODZIE ZE SWOIM SUMIENIEM I TO CO MÓWIŁEM JUŻ KIEDYŚ NIE BÓJCIE SIĘ NISKICH OCEN TYPU 1 BO NIEKTÓRE ZDJĘCIA TEŻ NA TAKIE ZASŁUGUJĄ A SKALA OCEN JEST OD 1-5 A NIE OD 4-5

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 22:00 | 14.12.2009

Radku teraz to nawet skala jest wlasciwie 5 do5;)))
a co do propozycji z plusami jestem za, tez byby to jakiś ranking, który by klasyfikowował zdjecia na lepsze i gorsze, ażadnego podciannaia i złośliwości by nie bylo. chyba jest to propozycja na zdrowy system:))

emski dołączył
13.12.2003

emski 22:18 | 14.12.2009

radek o czym ty mowisz ..tutaj zwrocic komus uwade na temat poziomu horyzontu zdjecia wywoluje burze w szkalance wody a co dopiero dac 1ke malo tego sie naogladales ? bo ja po pachy a tak plusik i czesc a jak jak nie to (_i_) .
Miss P sam nie wiem jak ci sie odwdzieczyc za takie buzi jakie mi dalas swoim comments ...chyba na burning man jak kiedys dojedziesz :-))

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 22:55 | 14.12.2009

pomysł z plusami nie jest zły, bo na szczere oceny nawet jak na mój krótki staż, to nie bardzo na tym portalu można liczyć, a chyba najbardziej widoczny problem z tym ma inicjatorka tego wątku. dlatego pisałem w któryms z moich komentarzy, że trzeba umieć zachować do tych ocen dystans

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 22:23 | 14.12.2009

może nie wiem co się dzieje, ale widzę, że ci co najwięcj piszą o jakichs klonach i zbijaniu ocen na czyichś zdjęciach sami to robią, więc o co tu chodzi? o to, żeby bic pianę, bo sie nie ma nic innego do roboty, czy o to by się dzielić swoimi fotkami, opiniami, relacjami z wypraw z innymi pasjonatami ?

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 22:22 | 14.12.2009

tak naprawdę Paula sama do tych najlepsiejszych się zalicza;) :)) ale odchodzimy od tematu.. ani słowa nie dostałam od tlumu zwolenników piątek....

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 22:44 | 14.12.2009

Kiedyś oceniłem na 3 zdjęcie które przedstawiało jakiś płot . Mało tego zadałem gościowi pytanie co chciał pokazać lub wyrazić tym zdjęciem, bo według mnie nie przedstawiało nic ani twórczości ani jakości po prostu nic . Może się myliłem , pomyślałem że nie znam się na sztuce więc go zapytałem . Skończyło się na tym że usunął swoje zdjęcie, ocenił wszystkie moje fotki jak najniżej się dało, następnie obrażony powiedział że rezygnuje z udziału na tym portalu. Druga sprawa już kiedyś opisałem gdyby była jakaś skala ocen z krótkim opisem np.

5 - zdjęcie według Ciebie rewelacyjne , niesamowite, niepowtarzalne
4 - zdjęcie bardzo dobre technicznie, interesujące godne uwagi
3 - zdjęcie dobre aczkolwiek zawierające według Ciebie małe błędy ( można je wtedy wymienić w komentarzu )
2- zdjęcie mało ciekawe , niepoprawne technicznie - można je śmiało pominąć
1- zdjęcie które z wielu względów nie powinno się tu znaleźć

myślę że to mogło by dać trochę do myślenia przy ocenianiu , lub niezdecydowanym pomóc. A jeśli nie ma pomysłu to ściągnąć go z portali w których ten temat już został przerobiony np www.plfoto.com 
pozdrawiam wszystkich podróżujących z aparatem

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 22:33 | 14.12.2009

jeśli chodzi o oceny to pokazują one przynajmniej jakieś zainteresowanie danym zdjęciem, a na tym chyba każdemu zależy, natomiast wiarygodność niektorych ocen wystawianych przez niektorych uzytkownikow jest co najmniej watpliwa, bo jak piszecie o klonach, sa tutaj tacy co mają chyba satysfakcję z podgrzewania atmosfery dla swoich niecnych celów, specjaliści od pouczania, którzy sami nie wiele mają do pokazania i najwięcej radości mają z krytykowania i oceniania innych. Sam postawilem moze z jedną 2, pare 3 i 4, natomiast od pewnego czasu staram sie stawiac 5 zdjeciom ktore mi sie podobaja, a innych nie oceniac, chyba ze trafi sie cos niebywalego, a wy róbcie jak chcecie...

radek_lew1 dołączył
11.05.2009

radek_lew1 22:58 | 14.12.2009

Ja tam nie boję się używać całej skali ocen bo po to ona jest i życzę więcej odwagi innym. Tkos jak wpadnie mi w ręce jakieś twoje kiepskie zdjęcie to nie zawaham się dać mu 1 a ci co mnie trochę znają wiedzą że tak będzie:) i oczywiście w drugą stronę jak nie podobają ci się moje foty to oceniaj nisko nie obrażę się.

radek_lew1 dołączył
11.05.2009

radek_lew1 22:53 | 14.12.2009

tkos to jest twoja sprawa jak oceniasz to wolny portal ale moim zdaniem skala ocen jest po to aby ją stosować w całości a używając tylko jej części staje się zbędna także absolutnie się z tobą nie zgadzam . Swoim poprzednim komentarzem powiedziałeś TAK dla propozycji emskiego :)))

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 23:03 | 14.12.2009

markoo, bardzo słuszna podpowiedź, bo tak to jedni interpretują te same oceny inaczej niż inni! a takie okreslniki dosć sensownie ograniczają rożne interpretacje i nawet 3 w tym wydaniu nie jest chyba dla nikogo ujmą. byłoby to tez latwiejsze od wprowadzenia.
a pomysł z + byłby zdrowszy, choć po tylu latach działania portalu i tak dużym banku zdjęć plusy są pewnie trudniejsze do wprowadzenia. trzeba by było oceny starych zdjęć wyzerować i czekać aż zosatną powtórnie ocenione...

emski dołączył
13.12.2003

emski 23:05 | 14.12.2009

i wlasnie zycie to udowadnia czworki i tak dalej jakies jedynki sa niepotrzebne albo zdjecie cos ma w sobie albo jest gniotem a jak ma cos w sobie to sie przy nim zatrzymuje popatrze i dam plusa a gniot.. poszly konie i autor gniotasie nie obraz bo nie wie o co nie ma stressu a plusik nawet jeden cieszy oko bo to jest najwyzszy mozliwy i jedyny a z tymi tu ocenami to tak jak milus zaraz jakis kawal o blondynkach walnie ..... podobaja sie ale nie do konca :-))

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 22:56 | 14.12.2009

stary, jak ktos sie obraża za takie rzeczy to go nie żałuj

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 09:08 | 15.12.2009

Jak stawiales 2 i 3 moim zdjeciom to czy ja robilem z twoimi to samo? nie. A pani ktora zaczęła ten wątek tak właśnie robi. Więc wytłumacz mi o co tu chodzi? O odwracanie od siebie uwagi i przerzucaniu na innych odpowiedzialnosci za swoje zawistne ocenianie? Czy o cos innego?

Qmoszka dołączył
24.06.2009

Qmoszka 23:03 | 14.12.2009

Tkos tak na chłopski rozum !! Jest ranking ,są super spece od foto,są zawistne gady,więc jak mam Ciebie ocenić żebyś nie czół się obrażony ????? Piszę pod Twoja fotką co mi się w niej nie podoba ,stawiam 2,3 i co robisz wówczas ???? No tak,stwierdzasz że ktoś toczy pianę lub że szuka zwady i wojna gotowa :(( :))))

emski dołączył
13.12.2003

emski 02:09 | 15.12.2009

geeee ludzie ida swieta czas pokoju a wiec dajmy sobie wszyscy swiety spokoj bo tak jak pisalem wczesniej Admin to beton temat wraca od czasu do czasu i skutek zaden a wiec swiety spokoj :-))

usunięty/nieznany 07:51 | 15.12.2009

hmmm, tak właściwie to ludzie chyba moją zasadfę zaczęli stosować, bo ja piątki właśnie jako te plusy traktuję... jak widzę że fotka gorsza niż 5 to omijam, nie zostawiam zwyczajnie żadnej oceny. no ale chyba rzeczywiście ludzie zaczęli sypać piątkami w tę i we wtę...

apropo komentarza tkosa o mariannie - akurat ja sama uważam mariannę za jedną z nielicznych która bardzo fair ocenia, nigdy nawet "po znajomości" nie ma u niej taryfy ulgowej. i podejrzewam że większość myśli podobnie więc zupełnie nie wiem skąd ten twój komentarz i nie bardzo go rozumiem. nie chcę też żebyś odpisał tłumacząc mi swoje argumenty bo w tym przypadku doprawdy nie ma o czym dyskutować więc proszę nie wysilaj sie bardziej próbując na nowo rozpoczynać ten temat bo nikt go i tak nie poprze. koniec dyskusji...

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 09:16 | 15.12.2009

jesli o mnei chodzi to z nikim nie toczylem i nie tocze wojny za to ze mi posatwil slaba note. jedynie dyskutuje z osoba ktora w odwecie outuje zdjecia. wiec to chyba niezbyt dobry przyklad. komentarze przynajmniej mówią o co oceniajacemu chodzi, ale jak ktos stawia 2 lub 3 i nic nie pisze to skąd mozna wiedzieć dlaczego jest taka ocena. 5 mówi jasno podoba się komuś i temu daje wyraz, równie dobrze mozna wiec je zamienić na plusy

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 09:23 | 15.12.2009

skoro nie ma o czym dyskutowac, to po co ten wątek. Akurat jego autorce chodzi o to by nie stawiac piątek tylko stosowac calą skalę czego paulinqa nie robisz, i ja od pewnego czasu tez raczej tak robie. Brak oceny tez jest oceną. Nie musze z toba dyskutowac na temat marianny bo, ze wzgledu na żle rozumiana lojalność i tak będziesz ślepa na argumenty. Wystarczy dokładnie przejrzeć parę jej komentarzy i wystawione oceny oraz daty i każdy zauważy czy jest tak jak mówisz czy inaczej... A czym jest ten wątek jak nie biciem piany?

usunięty/nieznany 09:19 | 15.12.2009

zmieniając temat - postanowiłam eksperymentalnie wrzucić dzisiaj dziesiątkę zdjęć do oceny i o dziwo załadowanie ich trwało dużo, dużo szybciej niz jak wrzucam je nie do oceny. czy wy też macie takie doświadczenie? czy funkcja nie do oceny tez u was załadowywanie fotek spowalnia na maksa? ja czasami cierpliwości nie mam, dlatego tak rzadko coś dodaję... no cóż, niech bedzie i do oceny tym razem skoro ma to przyspieszyć ładowanie, ale dziwi mnie to bardzo tak czy siak...

kaczma dołączył
09.08.2007

kaczma 01:21 | 16.12.2009

Czy widzieliście na turniejach lub jakichkolwiek zawodach Sędziów biorących udział w nich , sędzia powinien tylko oceniać ,jest mniej kombinacji inaczej ocenianie zawsze będzie problematyczne, dlatego ja oceniam ale moje zdjęcia nie biorą udziału w tej olimpiadzie.Dla mnie sędzią mógłby być ktokolwiek, po udowodnieniu że jest dobrym fotografem np. min 15 zdjęć z 4+.

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 16:08 | 16.12.2009

Skoro nie mozna oceniac twoich zdjec to sam nie spelniasz zakladanego przez siebie kryterium, aby byc sedzią. Troche tu brak konsekwencji, bo skad wiadomo jak by byly ocenione twoje zdjecia i czy mialbys 15 fotek z ocena na 4+? Ja je mógłbym ocenić wysoko, ale jestes pewien, ze tak by ocenili je inni? Wiec na jakiej podstawie oceniasz zdjecia innych, a swoich nie poddajesz ocenie?

emski dołączył
13.12.2003

emski 19:11 | 16.12.2009

wiesz co kolgo tkos tak mi sie wydaje ze mocno ostro probujesz wejsc w spolecznosc globa. Nie neguje twojego dorobku pozdrozniczego fotograficznego cebniechec zaangazowania tutaj co jest mile widziane ale jak na poczatek miej troche respektu dla ludzi ktorzy juz tutaj troche siedza dzialaja i cos zrobili dla tego forum / vide marianka :-)) / i tak se przygladam twoim postom i sadze tak jak wspomnailem powinienes troche dluzej posiedziec popatrzec posluchac poczytac zanim tak ostro zabierzesz sie do oceny innych mniej lub bardziej prawidlowo . Tak ze take it easy ja na ciebie nie napadam ale spokojnie poczytaj co tu sie dzialo tak naprawde przez lata istnienia tego forum kto bral w tym udzial w czyszczeniu od roznego badziewia i you more than welcome do wziecia udzailu w zyciu tutaj ale spokojnie , respect i umiar moze nawet zostaniesz prezydentem :-)) a na koniec wesolych swiat :-)))

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 19:51 | 16.12.2009

dzieki za wyważone słowa z twojej strony emski, masz dużo racji i szacun dla ciebie. moze nie jestem za dlugo na tym globie i nie za bardzo mam chec czytac posty sprzed miesiecy czy lat, aby dowiadywac sie co kto pisal, robil i kogo jak ocenial. patrze i oceniam nie czyjs dorobek tylko obecne komentarze, styl, rzeczowosc i intencje, brak konsekwencji, luz lub zawziętość. uwazam, ze nie mozna byc obojetnym na tępe zachowania bez względu na czyjś dorobek, nie można też pozwalac sobie na wulgarne ataki. Chyba ze dla ciebie i innych "starych" uzytkownikow to norma, choć zauwazyłem, ze raczej nie i wiekszosc osób potrafi ,mimo dość dziwnie rozumianej lojalności z tzw. starymi, zachować dość przyzwoity dystans do tego co się tu dzieje. Nie rozumiem tych niektorych zabaw, ale jeśli jedną z nich jest atakowanie nowych użytkowników, wyzwiska, jakieś odwetowe oceny itp. to jest to po prostu infantylne. Nie mam amicji być prezydentem tego zamieszania, ale wiedz, że jeśli miałbym prawo głosu to wolałbym go oddać na ciebie niż na lady m, ktorej najwyrazniej brakuje odpowiedniego dystansu i umiaru oraz zwykłej wyrozumiałości, czego akurat od tzw. starej o doświadczonej forumowiczki mozna by wymagać, nieprawdaż? Merry Christmas to You, as well

kaczma dołączył
09.08.2007

kaczma 00:14 | 17.12.2009

Dla sprostowania,wystawialem swoje zdjęcia w tamtym roku ńrednią jeżeli pamiętam miałem 4.4,to możesz sprawdzić na moim koncie.Co do systemu stary czy nowy to niema różnicy tak długo jak ktoś miałby średnią większą niż 4,w obecnej sytuacji minimum jest 3 ,i dla mnie jest to śmieszne,ponieważ prawie każdy może to mieć.Dla przypomnienia rok temu nikt nie miał 5, a teraz 70% zdjęć z czołówki ma tę ocenę, dlaczego? ponieważ prawie każdy się boi że jeżeli nie da 5 to dostanie coś mniejszego,więc tyle 5 mamy, dla mnie sędzia nie powinien mieć swoich zdjęć na ocenę, więcej neutralnoćci byśmy tutaj mieli, oczywiście najlepszym rązwiązaniem byłoby mieć zawodowców zaangażowanych przez Admn.Globtrotera, nie myślę żeby do tego jednak szybko doszło ,więc wszystko zależy od nas.

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 20:29 | 16.12.2009

sorry, że zapytam - 4+ wg starych, czy nowych kryteriów :/ ?? Nie wiem, czy widzisz, ale teraz 5 stawia się za takie zdjęcia, które wg starych kryteriów nie przekroczyłyby 3 - wyglądają jak robione telefonem z pędzącego auta... a nasze czołowe osobistości rozpisują bzdury o "fajnym rozmyciu":D))))))))))) - już się nawet gadać nie chce, a o ocenach to nie wspominam - już najwyższy czas, opuścić ten las :D

emski dołączył
13.12.2003

emski 20:28 | 16.12.2009

no widzisz ..czegos sie uczysz bo lady m brzmi ladniej jak manka :-)) a nerwy kazdego moga poniesc

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 00:47 | 17.12.2009

FDlatego tak ważna jest zmiana systemu oceniania. Skasowałam swoją galerię, bo dość miałam bycia ulubienicą klonów (136 zdjęć). Ta maniera jenst chora, dzięki niej znacznie obniżył się poziom prezentowanych zdj ęć - nieważne doświetlone, prześwietlone, poucinane, krzywe, nudne (bo 15 i seria wyszła pt. jak umiesz to znajdż różnicę) - 5 się należy - a jak każdy postawi 5 to wtedy 4 się spauperyzuje i jest baaardzo złą oceną, choć w rzeczywistości znaczy "dobre". + rozwiązuje sprawę - skończyły się klony, skończą się 5 za byle co i wtedy warto wstwić. Nie do oceny nie zdało egzaminu - teraz jak ktoś nie za bardzo pewny jak będzie przyjęty, albo wrzucający gnioty ma tę opcję do wykorzystania (pomijając kilka osób, które nie mają ochoty na wizyty "ekspertów" na ostatnich stronach - nie da się sprawdzić kto na zadzie buszuje) Jestem za wyzerowaniem liczników i wprowadeniem +.

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 10:37 | 17.12.2009

czy ty bys sie obrazal, jak ktos w komentarzu napisal Emek? albo Tomasz obrazałby sie gdyby napisal ktos Tomek? jak ktos nie lubi zdrobnien swojego imienia czy pseudo to wystarczy o tym napisac a nie wytaczac najcieższe działa. A jesli kogos nerwy poniosą to wystarczy przeprosic. Ja to zrobiłem na privie, a czemu innych"nerwowych" na to nie stać?

emski dołączył
13.12.2003

emski 05:07 | 17.12.2009

Bo ba napisz do Mikolaja moze wyslucha bo Admin to beton :-))

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 17:56 | 17.12.2009

... a jak Admin, to też Mikołaj :O?

ewe1977 dołączył
07.11.2007

ewe1977 00:44 | 27.12.2009

Wrocilam po baaaaardzo dlugiej podrozy. To wszystko przezemnie, byl wniosek zeby mnie zbanowac bo dawalam za duzo czworek, to ludziska sie przestraszyli i zaczeli wszystko oceniac na 5. Taki tu juz system.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl