Forum dyskusyjne

co warto zwiedzić w Indiach

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

L.Mine dołączył
13.11.2009

L.Mine 23:17 | 15.12.2009

Witam wszystkich! W lutym lecę na ślub do New Delhi. Będę tam 11 dni i chciałabym je jak najlepiej wykorzystać. Para młoda prawdopodobnie będzie miała wiele spraw do załatwienia, dlatego chciałabym we własnym zakresie zorganizować sobie mały tour po Indiach. Będę mieć na to jakieś 7-8 dni biorąc pod uwagę fakt samego ślubu oraz zwiedzanie Delhi.. co waszym zdaniem jest naprawdę warte zobaczenia, pomijając Agrę i Taj Mahal ;-), biorąc pod uwagę mój krótki czas pobytu w Indiach?

casuelle dołączył
11.12.2009

casuelle 10:14 | 16.12.2009

eden lub dwa dni możesz przeznaczyć na zwiedzanie samego Delhi. Możesz skorzystać z pomocy biura India Tourism (Janpath 88, w centrum) www.incredibleindia.com  Możesz dostać tam bezpłatnie plan miasta i otrzymać informację na temat atrakcji turystycznych, wycieczek z przewodnikiem, cen taksówek i riksz itp. Warto wykupić zorganizowane zwiedzanie Delhi, ponieważ przejazdy rikszami lub taksówkami do poszczególnych miejsc mogą Cię wynieść dużo drożej. Będąc w biurze spytaj o możliwość zwiedzania Delhi turystycznym autobusem wraz z innymi turystami.
W Delhi warto zobaczyć:
Red Ford wstęp ok 150 rs
India Gate - lokalny łuk triumfalny
Świątynia lotosu
Grobowiec Humayun's Tomb
Connaught Place - biznesowe i handlowe centrum miasta
Rajpath - najszerszej w mieście aleja
Jasnpath market - bazar, na którym można stracić głowę
Odrody Lodich
Parlament
i wiele innych

Poza Delhi warto zobaczyć oczywiśćie targ wielbłądów w Pushkarze, różowe miasto Jaipur a tam
* Pałac Wiatrów
* Pałac Miejski
* Jantar Mantar
* Nahargarh
Stamtąd jest już niedaleko do Ranthambhaur - parku narodowego, w którym można zobaczyć tygrysy
No i oczywiście Agra i Taj Mahal, najlepiej o wschodzie sło

L.Mine dołączył
13.11.2009

L.Mine 23:38 | 19.12.2009

Właśnie chodziło mi o biura dzięki, którym będę mogła wykupić jakieś wycieczki, tak więc dziękuję, za linka. Wiem, że tydzień to nie wiele ale mam nadzieję, że uda mi się ogarnąć ten temat ;)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl