Forum dyskusyjne

Singapur Malezja Tajlandia - praktycznie

kategoria podróże po świecie

krzys321 dołączył
17.07.2006

krzys321 17:10 | 22.09.2006

W związku z planowanym wyjazdem (3 tygodnie w wymienionych w temacie krajach) mam parę pytań:
- czy brac spiwory (jeśli tak to grube czy cienkie)?, jeśli nie, to czy brac cos w rodzaju poszwy na pościel?
- to samo z karimatami?
- czy brac epi-gaz?
- czy przegotowana woda nadaje się do picia czy wyłącznie kupowana w butelkach?
- czy brac kurtki przeciwdeszczowe (gorskie) czy raczej zwykle peleryny bo lżejsze?
- czy brac polary, jeśli tak, to czy grube czy lekkie?
- jaka w tych miesiącach jest pogoda, także w nocy? Chodzi o to, jakie brac ubrania, czy z cieplych rzeczy wystarczy ewentualny polar lub w przypadku jego braku cos z dlugim rekawem, czy w ogole nie trzeba brac nic na chłodniejsze dni?
- czy wymóg posiadania środków finasnowych przy wjezdzie jest sprawdzany (szczególnie do Tajlandii)? Jeśli tak, to ile i czy w gotowce, czy w czekach i w jakiej walucie?
- jaki jest najlepszy (i najtańszy) sposób przemieszczania się: autobusami, pociągami?
- jakie warto mieć ubezpieczenie?
- jaki jest sposób zabezpieczania się przed malarią (raczej nie bedzemy zbliżali sie do najbardziej zagrożonych przygranicznych rejonów Tajlandii)?
- z troche innej beczki - jakie miejsca zrobiły na Was największe wrażenie w tych krajach?

Dzięki ze odpowiedzi, wszelkie inne wskazówki praktyczne też są mile widziane.

pozdrawiam
Krzysiek

ludger dołączył
27.07.2005

ludger 22:43 | 25.09.2006

Cieple rzeczy beda Ci potrzebne tylko na lotnisku w kraju i w samolocie,minimum ciuchow bo wszystko kupisz tanio w Tailandii,peleryne mozesz zabrac.Nigdy nie pytano mnie o srodki finansowe na granicy w Tailandii.Jest tani autobus z Bangkoku do Malezji wiec napewno jest w druga strone.Woda jest tania ,wiec kupuje w butelkach ,nigdy nie gotowalem.Jezeli zamierzasz spac w tanich hotelach,spiwory sa zbedne.Ubezpieczenie zawsze wykupuje.

den dołączył
25.09.2006

den 23:32 | 25.09.2006

Hey,

- Spiworu nie radze brac. Ja wzialem i bardzo zalozwalem, bo nawet w najtanszych i najgorszych hotelach daja jakies koce itp. Karimaty tez bym nie bral chociaz pare razy przydala sie w pociagu, gdzie mozna sie rozlozyc kolo przejscia miedzy wagonami (mam na mysli pociagi w Malezji).
Peleryne najlepiej kupic na miejscu, polary sa zbedne. Autobusy sa zwykle tansze niz pociagi. Co do ubezpieczenia ja mam karte ISIC (ok. 75 zl kosztuje; ubezpieczenie + cala masa znizek). Co do zabezpieczenia sie przed malaria ja bralem codzinnie doxycykline + lacidofil (antybiotyk + oslonka). Mialem tez spreje. Generalnie za duzo jest paniki jesli chodzi i malarie :) Coz, jak jedziesz do Tajlandii to warto zastanowic sie czy nie wybrac sie do Kambodzy. Mi osobiscie Kambodza z calych Indochin podobala sie najbardziej. W Tajlandii przepiekne sa wyspy, bylem na Kosa Mui i naprawde zapiera dech w piersiach. Warto zwiedzic Chang Rai i wybrac sie do Birmy. Nie polecam natomiast Chang Mai. Ahhh no i oczywisie Khao San w Bangkoku.. po prostu niesamowita ulica. Swietna atmosfera, ehh :)

Zycze mielgo wyjazdu !

Kornelia dołączył
11.06.2006

Kornelia 12:38 | 26.09.2006

Cześć Krzysiek. W 100% dgadzam się z pozostałymi osobami. Żadnych ciepłych ubrań, woda tylko z butelki-nie polecam regionalnej (pachnie i smakuje plastikiem). Stanu pieniędzy nie sprawdzają przy wjeździe. Jeśli chodzi o podróżowanie po Tajlandii to polecam STOPA. Nigdy nie czekaliśmy dłużej jak 2 godziny a można dojechać do każdego miejsca. Ciekawym środkiem transportu jest songhatew-ale tylko w mieście lub na krótkich dystansach. Nie zdziw się jeśli poza tobą i innymi podróżnymi będziecie mieli kilka karaluchów na gapę. Można się do nich przyzwyczaić. A raczej trzeba. autokary turystyczne są ok i na wysokim poziomie, ale jeśli nie lubisz szybkiej jazdy to nie polecam :-)Jesli chodzi o ubezpieczenia to też polecam ISIC.
Jakie miejsca: Kanczanaburi-spanie w chatach na rzece! Damnoen Soudak ( ale rano) targ wodny, Mae Hong Song-super miejsce w góach gdzie praktycznie nie ma turystów. Odpoczniesz i pozwiedzasz wioski plemion góskich, skosztujesz świeżo zerwanej herbaty, kawy itd. Umphang-najpieknięjsze wodospady jakie widziałam w życiu-Thi Lo Su. 3 dni trzeba tam wędrować-spływając rzeką, wpinając się po góach i trochę na słoniach. No i po tym wszystkim plaże Ko Phi Phi. REWELACJA.

Pozdrawiam i udanej podróży życzę
Kornelia

krzys321 dołączył
17.07.2006

krzys321 09:10 | 27.09.2006

Odnośnie pogody - jak napisałem bedziemy tam (Malezja, Tajlandia) w listopadzie, z tego co udało mi sie wyczytać w necie na wschodnim wybrzezu trwać bedzie pora deszczowa. Jako że jest ono generalnie bardziej polecane niż zachodnie wybrzeże (chyba mam racje?) zastanawiam się czy jeśli tam sie wybierzemy deszcze nie pokrzyzują nam planów krótkiego odpoczynku. Czy ktos z Was był tam w tym okresie?
pozdrawiam i wielki dzięki za dotychczasowe odpowiedzi
Krzysiek

aj dołączył
27.09.2006

aj 11:36 | 27.09.2006

W listopadzie kończy się pora deszczowa, a na koniec pory deszczowej jest wyznaczone święto Loy Krathong. Jeśli jesteś zainteresowany zobaczeniem egzotyycznego święta to najokazalej wygląda w Sukhothai (choć oczywiście przyciąga tłumy ludzi), w tym roku przypada na 4/5 listopada.
Ja bardziej polecam zachodnie wybrzeże andamańskie niż zatokę, ale to chyba kwestia gustu. Zależnie od budżetu wyprawy polecam wypy np.Ko Surin
Nawet w listopadzie padało ulewnie, codziennie, ale krótko. Nie powinno przeszkadzać ani w zwiedzaniu ani w wypoczynku.

Kornelia dołączył
11.06.2006

Kornelia 12:35 | 27.09.2006

Byłam w Tajlandii cały paćdziernik. Padało średnio co 3-4 dzień i bardzo krótko. Jednak nawet w czasie deszczu cieplejsze ubrania nie są potrzebne. Im mniej tym lepiej-wszystko schnie bardzo wolno.
Pozdrawiam
Kornelia

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl