Forum dyskusyjne

PLAN NA 10 DNI - WASZA OPINIA I PRAKTYCZNE RADY

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

Jakub Hołysz dołączył
17.01.2008

Jakub Hołysz 12:33 | 22.12.2009

Przedstawiam Wam mój plan podróży do Indii. Bardzo Was proszę o ocenę oraz praktyczne wskazówki na które powinniśmy zwrócić uwagę.

03 marca – Przylatujemy o 4.00 do Jaipuru Zwiedzamy miasto oraz fort na który wjeżdża się słoniami.
04 marca – Rano jedziemy na całodzienną wycieczkę do rezerwatu tygrysów bengalskich www.ranthambhore.com/parktigers.html  Tego samego dnia wracamy do Jaipuru.
05 marca – Rano jedziemy pociągiem do Agry – całodzienne zwiedzanie by w noc wyruszyc pociągiem do miejscowości Varanasi
06 marca – zwiedzamy miasto
07 marca – zwiedzamy miasto i w nocy jedziemy do miejscowości Dardżyling www.wgorach.com/index.html?id=42385&location=f&msg=1&lang_id=PL 
08 marca – podróż kolejką wąskotorową (zwiedzanie okolicznych atrakcji)
09 marca – wycieczka w górach (zwiedzanie klasztorów, pola herbaciane itp.)
10 marca – zwiedzanie okolicy powrót do Darżylingu W nocy wyruszamy w drogę powrotną z tym, że nie wiemy w jakim miejscu się zatrzymać? Czy możecie nam podpowiedzieć co warto zobaczyć w drodze powrotnej do Jaipuru? Koleją to 36h jazdy dlatego warto rozłożyć podróż na dwie noce?
11 marca - ?????????????? WASZE PROPOZYCJE ??????????????? W nocy musimy wrócić do JAIPURU
12 marca Musimy być koło południa w Jaipurze, bo wylot mamy kolejnego dnia o 4 rano.
13 marca rano odlot z Jaipur

Proszę Was bardzo przekażcie mi swoje opinie co do miejsc, które chcemy zobaczyć, praktycznych uwag oraz sposobów przemieszczania się. Głównie wybierzemy kolej dlatego proszę o informację jaką klasę wybrać, by wypocząć w nocy, gdyż wiele takowych sposobności będzie?

mehran dołączył
04.12.2009

mehran 14:05 | 22.12.2009

Rozumiem że jesteś na Darjeeling zdecydowany ? To sporo w bok i co tu dużo mówić sama podróż w tą i z powrotem zajmuje dużo czasu a macie tylko 10 dni.
Moim zdaniem za mało czasu na Agre ja darowałbym sobie Ranthambore i był jeden dzień dłużej w Agrze bo to nie tylko Taj Mahal ale i Fathepur Sikri, fort i mauzoleum Akbara w Sikandrze a i sam Taj Mahal koniecznie trzeba zobaczyć za Yamuny.
Co do pociągów dużo zależy od kasy jaką jesteście w stanie wydać na bilety najkorzystniejszą opcją jest według mnie sleeper class ( SL ) .

casuelle dołączył
11.12.2009

casuelle 14:12 | 27.12.2009

A ja prędzej darowałabym sobie zabytki w Agrze niż Ranthambore. Moi znajomi tam byli i widzieli tygrysy a ja widziałam red fort w Agrze i sorry ale chętnie bym się z nimi zamieniła:) Także co kto lubi... Ważne żeby park zwiedzać bardzo wcześnie, najlepiej żeby być tam jeszcze przed wschodem słońca. W ciągu dnia możecie nie zobaczyć zwierząt.

casuelle dołączył
11.12.2009

casuelle 14:25 | 27.12.2009

Dodam jeszcze, ze podobnie jak mehran odradzałabym Ci Dardzyling ze względu na to,ze w ogóle masz niedużo czasu a to daleko. Chyba,że rozważysz powrót samolotem. Polecam np www.cleartrip.com.  36 godzin to nawet nie 2 co 3 noce, a tyle czasu nie masz
Według mnie lepiej byłoby pokręcic się w okolicy i poza Agra i Jaipurem zobaczyc jeszcze Puszkar, Bhopal, Kajuraho...

ludwik sutryk dołączył
28.12.2009

ludwik sutryk 14:13 | 31.01.2010

tygrysa ogląda wg przewodników przeciętnie jedna z dziesięciu wycieczek, ale i tak polecam.

Jakub Hołysz dołączył
17.01.2008

Jakub Hołysz 20:30 | 27.12.2009

MOŻE I TO DALEKO ALE JESLI BĘDZIEMY PODRÓŻOWAĆ W NOCY TO NIC NIE STRACIMY BILETY KUPIMY WCZEŚNIEJ W NECIE WIEC NIE BEDZIEMY TRACIC CZASU NA STACJACH

MUSIMY WYBIERAC ALE JAK DOBRZE ZAPLANUJEMY TO UDA SIE ZROBIC TEN AMBITNY PLAN

furyman dołączył
13.09.2009

furyman 19:13 | 19.01.2010

A ja bym radzil ograniczyc troche ten plan, musisz miec przynajjmniej jeden dzien luzu w planie, tez mielismy taki napiety plan i nic z tego nie wyszlo, pociagi nie zawsze jezdza punktualnie, autoubusy podobnie, a hindusi maja zdeeecydowanie inne podejscie do czasu i punktualnosci niz my! Jednym slowem, podrozowanie po indiach to zupelnie inna bajka niz planowanie wycieczek po europie! pozdrawiam

sagnes dołączył
18.11.2007

sagnes 19:44 | 19.01.2010

Mam nadzieję, że Wam się uda - powodzenia!!!
Ale proponuję zarezerwować 1 dzień na ewentualne opóźnienia, bo te niestety bywają i zamiast nocy w pociągu spędzisz kilka godzin czekając na stacji i podróż przeciągnie się do południa dnia następnego. pozdrawiam i udanej podróży!

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 20:48 | 19.01.2010

Wybacz,ale to szalony plan,zeby nie uzyc mocniejszego slowa...Cały czas w drodze,wiekszosc noclegow w pociagu.Gwarantowane zmeczenie,zniechecenie i zal,ze nie posluchalo sie innych:)
Nie wiem poco wybieracie sie do parku narodowego.Szansa,ze zobaczycie tygrysa jedna na milion.Raczej bedzie troche ''udomowionych'' ''saren'' i jakies ptaszyska.Pzrejazd kolejka waskotorowa to tez nie jest szczyt marzen,sami zobaczycie.Darjeeling,to baaardzo nieciekawe miasto.Nic tam nie ma.Okolice duzo lepsze,pare malych klasztorow i pola herbaciane,ale duzo ''słabsze'' niz na poł.Indii w Keralii.Jaipur nie jest zły,ale sa ciekawsze miejsca w Rajasthanie.Bedziecie spedzac po kilanascie/kilkadziesiat godzin w pociagu,potem z marszu chcecie zwiedzac.Tak przez 10 dni.Wyjezdzacie rano,potem kilkanascie godzin w pociagu i zwiedzanie.Gdzie czas na kapiel,jedzenie,obserwacje zycia codziennego...
Rozwazcie zwiedzanie samego Rajasthanu plus ewentualnie Agra.
Wiem,ze chłod Darjeelingu,to mila odmiana od upałow marcowych w Indiach,ale czy warto?Co zapamietacie z takiego wyjazdu?przejazdy koleja?Wybacz,ale nie cierpie takiego ''zaliczania'',wszystko w biegu,byle tylko ''zaliczyc'' jakies miejsce.Anyway,zrobisz jak uwazasz..Jezeli nie zalezy wam na luksusach,to 2 secend jest optymalny w pociagach.Powodzenia!K

Jakub Hołysz dołączył
17.01.2008

Jakub Hołysz 22:56 | 19.01.2010

Już wybiłeś nam to z głowy brrrr nie ma szans nawet z samolotem.... Szukamy czegoś nowego ole

Dziwna sprawa tylko z tymi cenami biletów dla obcokrajowców... kurcze czy ktoś zna odpowiedź WHY (poruszałem w jednym z postów)

OLA9 dołączył
31.01.2010

OLA9 12:45 | 31.01.2010

Witam,

Mam wielką prośbę:jak już udoskonalisz swój plan mogłbyś mi go przesłać?
Jedziemy pod koniec marca, i staram się jakoś rozplonawać nasz pobyt, ale.. idzie mi kiepsko. mam podobny czas: dziesięć dni, start z delhi.

Z góry wielkie dzięki za pomoc!!:)

OLA9 dołączył
31.01.2010

OLA9 12:47 | 31.01.2010

a to moj mail: olaratomska@gmail.com

będę wdzięczna za informacje

Jakub Hołysz dołączył
17.01.2008

Jakub Hołysz 15:05 | 31.01.2010

Nasz plan jest następujący.

wczoraj kupiliśmy bilety w necie na pociągi i myślę, że w ciągu tych dni nic ciekawszego już nie zrobimy. Moja rada kup sobie bilety na pociag wcześniej bo na miesiąc przed już było ich niewiele. Z płatnościami też są przejścia ale korzystaj ze strony www.irctc.co.in/  a nie z www.cleartrip.com/ 

My wrócimy 14 tego wiec jak coś to mogę ci pomóc ze szczegółami - nie stracisz czasu.

3 marzec : Jaipur przylot 4 rano . Zwiedzanie fort Amber, słonie, świątynie dookoła miasta , wzgórza

4 marzec: Jaipur zwiedzanie miasta i wyjazd do Varanasi

Marudhar Expres (4854) Jaipur - Varanasi Jn AC 2 Tier (2A) 15:50 09:30 17h 40m 22 stops

5 marzec: Varanasi : relaks + zwiedzanie miasta.

6 marzec: Varanasi rejs po Gangesie + zwiedzanie miasta i wyjazd do Satna- Khajuraho

Dbg Ltt Express (1066) Varanasi Jn - Satna AC 2 Tier (2A) 23:20 06:45

7 marzec: Khajuraho relaks+ zwiedzanie świątyń

8 marzec: Orchha: Rano przejazd busem do Orchha 5h, zwiedzanie

9 marzec: Agra: wyjazd do Agry , zwiedzanie Taj Mahal;

Swarnajayantiex (2803) Jhansi Jn - Agra Cantt Sleeper (SL) 10:40 14:04 3h 24m

10 marzec : Agra zwiedzanie Miasta Duchów i red fort wyjazd do Puszkaru

Jp Gwl Intrcity (2987) Agra Fort - Ajmer Jn Rs. 715 AC 2 Tier (2A) 20:10 03:50 11 Mar 7h 40m 4 stop

11 marzec: Puszkar: wyjazd z Agry do Puszkaru , zwiedzanie miasta

12 marzec : Puszkar wzgórza i wyjazd do Jaipuru, zakupy

Aii Jat Express (2413) Ajmer Jn - Jaipur Rs. 153 Sleeper (SL) 13:55-16:15 2h 20m 2 stops

13 marzec: Jaipur wylot

Pozdrawiam
Kuba

Nerpa dołączył
25.08.2009

Nerpa 14:57 | 22.02.2010

Jeśli chodzi o bilety kolejowe, to wszystkie kupiliśmy po przylocie do Delhi. Od ręki dostaliśmy na każdy pociąg, dla 4 osób (Sleeper) i zawsze wszystkie "leżanki" były koło siebie, więc nie trzeba kombinować i kupować nic wcześniej.

Jakub Hołysz dołączył
17.01.2008

Jakub Hołysz 15:35 | 22.02.2010

Jak widać konkretny przypadek należy rozpatrywać indywidualnie. My kupiliśmy wcześniej i nie żałuję bo mam teraz wszystko. Zraziłem się do cleartrip bo kupić tam coś przez neta to sztuka. Wszystko łatwo i przyjemnie dostaliśmy na stronie kolei indyjskich po zalogowaniu www.irctc.co.in/. 
Największe problemy z rezerwacją na cleartipie to dokonanie płatności – ta strona nie jest dostosowana do naszych warunków brrrrr.
Wyjazd już za tydzień więc już nie mogę się doczekać. Czy może mi ktoś napisać jak mamy odnaleźć na stacji nasz pociąg no i wagon czy też miejsce w pociągu? Podróżujemy sleeperem oraz w lepszą klasą na pewnych odcinkach tj. 3A
Będę wdzięczny za pomoc bo tego nie do końca wiem. Wchodzę na peron i co?
P.
Kuba

qzaj dołączył
28.01.2010

qzaj 17:56 | 22.02.2010

a peron jak w Polsce ;-) duzej roznicy nie ma, na dworcu bywaja tablice elektroniczne gdzie jest wyswietlany numer pociagu i numer peronu, jak nie ma tablicy elektronicznej (albo pradu) to jest zwykla tablica na ktorej kreda lub mazakiem sa opisane pociagi. Jesli jedziesz Sleeperami lub lepsza klasa to na tych wagonach sa duze napisy z nazwa klasy i numerem wagonu. Jak masz szczescie to przy drzwiach wejsciowych do wagonow z miejscowkami sa przyklejone listy pasazerow i tam powinno tez byc Twoje nazwisko:-) Ja bylem w listopadzie i w pociagach w nocy bylo dosyc zimno (moze teraz jest lepiej) wiec warto miec ze soba jakis koc bo okna w pociagu lubia sie nie zamykac .

Sklep.Badura dołączył
05.02.2010

Sklep.Badura 12:15 | 23.02.2010

Jestem zdania,że jezeli kupi się bilety wcześniej to nic złego sie nie stanie,na pewno nie przepadna a będziemy mieli zarezerwowane miejsce. A jak widac z powyzszych wypowiedzi bilet można kupic też na miejscu.

Jakub Hołysz dołączył
17.01.2008

Jakub Hołysz 13:10 | 24.03.2010

No i po wyprawie. Wróciliśmy bezpiecznie do domku a wyprawa spełniła wszystkie nasze oczekiwania. Bardzo polecam tą trasę, którą pokonaliśmy w niespełna dwa tygodnie. Problemów nie mieliśmy żadnych ani razu pociąg się nie spóźnił a tuk tuki i taksówki dowoziły nas wszędzie. Polecam planowanie wyprawy i kupowanie biletów na pociągi przez neta bo jedynie ten element jest trudny do przewidzenia. Reszta hotele transport atrakcje to do załatwienia na miejscu. Każde z tych miejsc które zobaczyliśmy jest suuuuuper. Jaipur i jego forty z murami bajka, Varanasi i Ganges, Orcha najlepsza bo pozwala odkrywac niemalże zapomniane miejsca, Khaiuraho i Kamasutra (tak każdy młodzieniec przeleciał kilka Europejek – tak twierdzą). Agra no i Tadz Machal a na koniec Puskar i jego bezdroża – wypady wielbłądami po pustyni.

Ktoś powie że wszystko w pospiechu – odpowiem nie prawda, bo zobaczyliśmy wiele a czas spędzony w pociągach różnych klas to też bajka.

Polecam i dziękuję wszystkim za rady – dziś to ja mogę wiele podpowiedziec a dwa tygodnie w Indiach za niecałe 2000 pln to dobry wynik (na niczym nie oszczędzałem bo bilet mieliśmy za niecałe 1000 pln)
Pozdrawiam

rafek11 dołączył
06.07.2010

rafek11 16:58 | 06.07.2010

To czym wy lecieliście, że niecałe 1000 pln?

rafek11 dołączył
06.07.2010

rafek11 12:16 | 07.07.2010

Jak możesz to podaj nazwy i ceny hoteli, w których nocowałeś na trasie i które polecasz (chodzi o czystość i brak robali). Parę miejsc w mojej podróży się pokryje z Twoimi, a dobrze mieć kilka pewniaków.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl