Forum dyskusyjne

Hawaje- co trzeba zobaczyc

kategoria podróże po świecie

kraj Usa

mlabieniec dołączył
25.09.2008

mlabieniec 14:33 | 30.12.2009

Witam,
na caly luty wyjezdzam na Hawaje. Z grubsza plan zwiedzenia juz mamy przygotowany ale na polskim rynku bardzo slabo z dobrymi przewodnikami po tym regionie USA. Jesli ktos z Was byl tam i zechce sie podzielic swoimi wrazeniami a przy okazji cos poleci (cos co koniecznie zobaczyc bedac tam) - bede bardzo wdzieczna.

Pozdrawiam, Magda

e-mail: magdalab@biol.uni.lodz.pl

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 20:03 | 01.01.2010

Oahu nalezy przejechać,pozaglądać na plaże,posiedzieć itd:)Zatoka haunama czy jakoś tak jest w porządku:)maui i wulkan haleakala też jest ok,droga do hana-nie jest obłędna jak wszędzie czytałem ale jest ciekawa tak bym to określił,big island niewiele widziałem bo akurat lało i coś się trzęsło więc zamknęli 3/4 parku wulkanów,ale roślinność jest ok,ogólnie hawaje są w porządku,jeśli chodzi o polinezyjskie centrum-show jest ok-reszta badziewie straszliwe,hawaje podobały mi się ale nie umarłem z wrażenia.

mlabieniec dołączył
25.09.2008

mlabieniec 13:52 | 02.01.2010

Dziekuje za informacje. My zamierzamy najwiecej czasu poswiecic wlasnie na Big Island. Chcielismy zanocowac w Volcano House ale akurat renowuja to miejsce i przez caly 2010 bedzie zamkniety dla turystow, szkoda.
Napiszesz mi jeszcze jak tam od strony finansowej? Bardzo dorgo? Latwo mozna znalzez tanie naclegi? Nie chcemy wydawac zbyt duzo pieniedzy na spanie. Ile kosztuje mniej wiecej jedzenie? Bede wdzieczna za takie informacje.
My jestesmy z wyksztalcenia biologami dlatego glownie nastawiamy sie na nature tamtajsza. Mamy nadzieje, ze nas oczaruje :)

Pozdrawiam, Magda

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 11:48 | 03.01.2010

Łeee no natura to Was powali na maksa,paprocie wielkości drzew i inne tego typu rzeczy:)polecam więc jednak Wam drogę do Hana bo jest pełna także takich przyrodniczych wariactw-pracujące drzewa etc,jeśli chodzi o jedzenie to nie różni się ono cenowo w marketach od tych na kontynencie,na big island nie widziałem mcdonalda ani innych takich choć pewnie gdzieś są,big island jest ogólnie zupełnie inna od znanych Hawajów-jest najmniej skomercjalizowana,mało tam jakichś plaż,miejsc wypoczynku itd,miasteczka w stylu przystanek alaska,nazwy kakuaia itd,fajne wodospady-nie mam pojęcia o hotelach na big island bo nie spałem tam,była to 1 dniowa sprawa samolotem z honolulu,mało tam hoteli,na maui ceny są nieco wyższe od kontynentu ale też bez przesady-nie widziałem tam marketów:)za to bardzo przyjemna wyspa z fajnym wygasłym wulkanem na który się wjeżdża autem,hoteli więcej-dużo surferów,spałem na oahu w honolulu skąd jeżdziliśmy i lataliśmy po wyspach,spałem w monarch hotel za ok 70 $ za pokój na 20 stym jakoś tak piętrze z fajnym widokiem,poza tajemniczą windą której mechanizmu działania nie odkrył żadne turysta(po prostu raz działała raz nie ale w sumie jakoś się udawało)to zarzutów brak,parking jest ale płatny osobno-trzeba zwrócićna to uwagę,rezerwowałem przez hostelbookers.
Miłej wyprawy!!!!!

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 12:13 | 03.01.2010

Ogólnie żywność jest droższa w stanach niż u nas,zapomniałem dodać,że jak ja kupowałem swojego dolara po 2,16 zł,także też relatywnie inne spojrzenie mam na te ceny.

maldini dołączył
18.05.2009

maldini 14:19 | 03.01.2010

Witam.
Ja z trzema kumplami jedziemy w 3 lata dookoła świata. 11 lecimy do NY a 13 jesteśmy na Hawajach. Będziemy tam około miesiąca. Więc damy Wam znać co jest godnego polecenia. Nawet można się spotkać i pogawędzić przy piwku.
Na www.kuzyni.eu  są nasze dane więc możecie się kontaktować w każdym momencie.

Pozdrawiam i do zobaczenia na Hawajach!!!
Krzysiek

mlabieniec dołączył
25.09.2008

mlabieniec 17:48 | 03.01.2010

"Arnie" - wielkie dzieki za garsc cennych dla nas wskazowek. Ucieszylam sie, ze Big Island nie jest tak mocno nastawione na komrecje i ze takich tlumow tam nie ma :) Tym bardziej w okresie zimy powinno byc ich mniej.
Powiedzialbys mi jeszcze jak sie ma sprawa przelotow na poszczegolne wyspy? Z tego co sie zorientowalam to nie powinno byc probemow. Chyba samoloty lataja po kilka razy dziennie, codziennie. Czy Twoim zdaniem nalezaloby zarezerwowac bilety wczesniej? A moze pamietasz mniej wiecej ceny tych lotow?
Ach, wszytsko mnie inteteresuje. Zbieram te informacje bo chce sie zorientowac ile mniej wiecej pieniedzy nas ten wyjazd pochlonie.
Jeszcze raz wielkie dzieki za dotychczasowe rady.

PS. Ogladalam dzis program o Alasce i musze przyznac, ze ten region tez mnie bardzo zafascynowal i zaintrygowal. Nie ma co - Stany sa piekne !!! :)))

mlabieniec dołączył
25.09.2008

mlabieniec 18:08 | 03.01.2010

Witam Cie Krzysku,
na wstepie gratuluje pomyslu - podrozy dookola swiata. Odwiedzialm przed chwila Wasza stronke, spojrzalam na plan podrozy - i zazdroszcze bardzo :)
Jak juz bedziecie w Ekwadorze to proponuje zobaczyc Galapagos. Jest wspaniale a w sumie juz blisko. No i narzucilo mi sie cos jeszcze - skoro juz bedziecie w Mongolii to moze warto zajechac nad Bajkal? To przepiekne i niesamowite miejsce. No ale zrobicie jak bedziecie chcieli. Wiadomo, ze nawet majac 3 lata do dyspozycji - nie wszystko da sie zobaczyc. Jestem ciekawa Waszych wrazen w Ameryki Poludniowej :)

Jesli chodzi o Hawaje to my mamy nastepujacy plan pobytu: 1 luty - 8 luty - Oahu; 9 luty-16 luty - Hawai'i; 17 luty-20 luty-Maui; 21-24 luty - Kaua'i; 25 luty - Oahu i wylot do Polski. Jest zatem jakies prawdopodobienstwo, ze uda nam sie spotkac. My jestesmy bardzo chetni i otwarci na Wasza propozycje wspolnego wypicia piwka :)
Macie juz zarezerwowane noclegi, na ktorejs w wysp? Najbardziej mnie intryguje Big Island. Poczatkowo chcielismy zanocowac w Volcano House ale bedzie akurat w remoncie. Poki co nie znalazalm nic taniego, tj. w okolicach 50 dolarow na dobe/osobe. Moze Wy macie jakies namiary na cos w miare taniego? I mozecie sie tymi kontaktami podzielic? Jesli tak bylabym b wdzieczna.
Wielkie dzieki za to, ze sie odezwales. Trzymamy kciuki za Wasze wszelkie poczynania podroznicze.
Pozdrawiam,
Magda

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 18:30 | 03.01.2010

Ja rezerwowałem wszystkie loty dużo wczesniej ale słyszałem,że nie ma problemu żeby rezerwować póżniej,płaciłem ok 100$ za przelot w dwie strony np.oahu-hawaii.Kurczę to bardzo długo będziecie:)A stany są super jeśli chodzi o przyrodę,ja umarłem nad wielkim kanionem,bardzo mi się podobała monument valley,arches,dolina śmierci-mógłbym jeszcze wymieniać:0Latałem pomiędzy wyspami hawai airlines,jakieś aloha airlines własnie padły i 100$ straciłem.Aloha!!!

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 18:54 | 03.01.2010

No i Yellowstone!!!Na Alaskę mieliśmy jechać ale we wrześniu nie ma zbyt dużych szans na dobrą pogodę a jechaliśmy we wrześniu,więc wzięliśmy Hawaje.

mlabieniec dołączył
25.09.2008

mlabieniec 20:46 | 03.01.2010

Waw, to Ty juz sporo zobaczyles. Dla mnie to pierwsza podroz do USA. Mam nadzieje, ze nie ostatnia :) Stany bardzo mnie pociagaja, szczegolnie ich przyroda.
Myslelismy, ze pojawimy sie na lotnisku w Honolulu i ot wylecimy na ktoras z wysp, ale moze nalezaloby sie o to troche wczesniej zatroszczyc :)
Wielkie dzieki za wiele cennych porad i wskazowek :)

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 10:00 | 04.01.2010

Mam sentyment:)Bo jakoś dobrze się tam czuję,niesamowita jest różnorodność.W każdym razie wszystkiego dobrego!tzn jeśli chodzi o hawaje kilka dni na bog island to troche dużo ale każdy indywidualnie do tego podchodzi

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl