Forum dyskusyjne

INDIA - Pytanie do ludzi którzy teraz są w Indiach

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

tygrysek4ever dołączył
29.07.2008

tygrysek4ever 11:40 | 05.01.2010

Czesc,
19-go lutego lecimy na 24 dni do Indii. Duzo fotografuje. Zdarzylo mi sie, niestety w Maroko, ze ukradziono mi aparat. Strate sprzetu przebolalem, jednak zal mi bylo utraconych fotografii. Znajomy Angol podsunął mi taki pomysl: Koipiowac foty na karty pamieci np. micro SD, ladowac do koperty i wysylac na swoj wlasny domowy adres. Daje to ponoc szanse ocalenia wspomnien :) W dwoch przewodnikach wyczytalem ze "poczta indyjska dziala nie najgorzej" Moze to i nie takie glupie?? I tu moja prosba do osob ktore sa teraz / beda w najblizszych dniach w Indiach: Czy daloby rade wsadzic kartke z gazety, czy jakas reklamowke w koperte i wyslac do mnie? Pozwoli mi to przekonac sie czy i jak dlugo taka przesylka dociera do adresata. Oczywiscie kryje koszty. Pozdrawiam

ewe1977 dołączył
07.11.2007

ewe1977 11:54 | 05.01.2010

Po co takie kombinacje? Prosciej trzymac taka karte poza aparatem np razem z dokumentami, prawdzopodobienstwo ze oprocz aparatu wszystko ci ukradna jest duzo mniajsze. Poza tym mozesz wstepowac do kafejek internetowych i wysylac zdjecia do siebie jako zalaczniki do maila albo zrobic upload na jakis serwis ktory slozy do przechowywania danych, jast duzo bezplatnych

tygrysek4ever dołączył
29.07.2008

tygrysek4ever 01:42 | 06.01.2010

Ewe, bylem juz w paru miejscach na Swiecie i wierz mi, kafejki internetowe maja najczesciej bardzo wolne lacza. Lub zbyt wielu uzytkownikow jest podpietych do jednego lacza jednoczesnie - skutek: takie przeslanie fotek z np. dwoch kart po 2GB bedzie trwalo pare ladnych godzin. To strata czasu.
Jednak z tym trzymaniem kart osobno gdzies w bagazu czy np. z dokumentami pewnie masz racje - chyba tak zrobie. Pozdro

rpyszna dołączył
08.10.2008

rpyszna 09:19 | 06.01.2010

Poczta jest bardziej skuteczna od naszej ,kartki pocztowa doszły po 4 dniach do Polski.

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 09:25 | 06.01.2010

Nie chodzi nawet o to,ze list mógłby nie dotrzec na miejsce,tylko o to,ze karta moze ulec uszkodzeniu..Ja na szczescie robie na slajdach i nie mam tego problemu:)Wydaje mi sie,ze prawdopodobienstwo kradziezy kart przechowywanych w innym miejscu niz aparat jest mniejsze niz utrata przesyłki.
Pozdrawiam!K

yachoo dołączył
07.09.2009

yachoo 10:36 | 06.01.2010

Tez proponuje przechowywanie kart w innym miejscu, ogolnie to nie wiem jak w Indiach dziala poczta, listonosze a szczegolnie w Varanasi, gdzie w centrum jest pelno malych, waskich uliczek i domow bez pradu.
Budynki poczty nie rzucaja sie w oczy w Indiach, przynajmniej mi.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl