Forum dyskusyjne

INDIA - śpiwór z prześcieradła

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

tygrysek4ever dołączył
29.07.2008

tygrysek4ever 01:57 | 06.01.2010

Moje pytanie jest pewnie lamerskie, ale zycie sklada sie przeciez ze szczegolow: Wszyscy piszą wez śpiwór z prześcieradła. A co to takiego? Rozumiem ze nalezy zszyc przescieradlo w np worek, tak? Napiszcie. Darujcie dociekliwosc,ale nie bedzie zbyt zimno mojej marudnej Blondynce np noca w pociagu z Delhi do Armitsaru? [zart] To bedzie w koncu luty??

mehran dołączył
04.12.2009

mehran 08:05 | 06.01.2010

Ja zszywam ale nie w worek tylko jeden długi bok i jeden krótki taka litera L.

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 09:21 | 06.01.2010

Zszywasz jeden długi i jeden krótki bok,czyli w worek.Nie wiem,jak moznaby inaczej?Przeciez trzeba wejsc do srodka...Acha,zeby nie było wątpliwości,to przed zszyciem składasz przescieradło wzdluz dłuzszego boku:))
W lutym w Indiach,poza górami jest bardzo ciepło....

pysia1976 dołączył
10.11.2008

pysia1976 09:46 | 06.01.2010

Ciepło to i owszem jest, ale jak się jedzie nocą w pociągu to wcale nie jest tak idealnie - szczególnie że wszystkie okna często sa otwarte. Miałam śpiwór z prześcieradła i klasyczny i jadąc teraz wzięłabym tylko klasyczny - taki cieńszy ale jednak śpiwór.

yachoo dołączył
07.09.2009

yachoo 10:32 | 06.01.2010

Ja mialem lekki spiwor 600g, spisal sie wysmienicie, nawet w Joshimath gdzie w nocy bylo okolo 5 stopni.
Jadac pociagiem, klasa AC3 dostajesz koce i przescieradlo, ale i tak warto korzystac ze swojego spiworu, w Indiach nic nie jest do konca czyste :)

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 11:05 | 06.01.2010

W pociagach sypialnych okna nie sa bez szyb.Dostajesz tez koc,a w normalnym pociagu przeciez nie jedziesz z przescieradlem na sobie.Oczywiscie,kazdy ma swoj prog odczuwania zimna>Ja normalny spiwor bralem tylko,gdy mialem w planach gory.

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 11:51 | 06.01.2010

... jeśli masz "marudną" Blondynkę, możesz jeszcze rozważyć troszkę bardziej luksusową opcję prześcieradła tj. mummy liner z jedwabiu. Poszukaj na Allegro, albo w sklepach podróżniczych. Ma tę zaletę, że nie zajmuje miejsca i waży jedynie 125 g (co czasem istotne). Lepiej też "dopasowuje" się do temperatury. Ja zazwyczaj używam sporego bawełnianego pareo, bo w zależności od sytuacji może być prześcieradłem, ręcznikiem, zakryć nogi, głowę lub ramiona a schnie tak szybko jak szybkoschnący ręcznik. Pzdr.

www.atrakcje-na-imprezy.pl dołączył
29.11.2009

www.atrakcje-na-imprezy.pl 21:01 | 09.01.2010

w GoSporcie są takie bawełniane wkłady do śpiworów po 39.90zł - wyglądają jak zszyte prześcieradło, ale mają dodatkowo pokrowiec.

tygrysek4ever dołączył
29.07.2008

tygrysek4ever 12:48 | 10.01.2010

Mam juz dwa nowe, [kolorowe :) ] zszyte wedlug Waszych sugestii przescieradla. Mysle ze dupki nam nie zmarzną. Dzieki za pomoc.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl