Forum dyskusyjne

meksyk w dwa tygodnie

kategoria podróże po świecie

kraj Meksyk

iba4 dołączył
06.01.2010

iba4 19:27 | 07.01.2010

Witam wszystkich podróżników i w miarę możliwości prosiłbym o jakiekolwiek wskazówki dotyczące dotarcia do ruin w Tikal,z którego miejsca jest najdogodniej?Czy warto(pomijając zaliczenie obecności w Gwatemali)zwiedzać ten objekt mając w planach Palenque(podobieństwo?).
Ile dni potrzeba przeznaczyć na taką wycieczkę?Czy isntnieją w okolicach granicy Meksykańsko-Gwatemalskiej biura,które organizują takie wypady?
Z góry dzieki

kudlaty dołączył
08.02.2007

kudlaty 14:28 | 14.01.2010

W palenque jest wiele biur, które organizuja takie wyjazdy. Do Tikal na pewno warto, piramidy są większe i stromsze. To prawdziwe wieżowce wśród piramid. Z tych na które można wejść jest przepiękny widok na bezkresną dżunglę. Można też samemu pojechać do Flores (to miejscowość obok Tikal). Polecam, jest taniej i na pewno znacznie ciekawiej, bo granicę przekracza się na rzece a celnicy na widok turystów reagują bardzo spontanicznie. Jakbyś miała ochotę dowiedziec się dokładnie jak to zapraszam na gg.

iba4 dołączył
06.01.2010

iba4 18:06 | 15.01.2010

najśmieszniejsze jest to ,że moja ksywka pochodzi od najszybszej myszy w Meksyku(była kiedyś taka bajka),czyli powinienem być obeznany w temacie,ale z miła chęcią skorzystam z Twoich rad,tylko poprosiłbym o numer gg

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 15:59 | 16.01.2010

Nie wiem czy warto bo ja zrezygnowałem z odwiedzenia ale jest wiele wycieczek z palanque tzn.przewozów do flores,tam cię wyrzucają i potem wracasz sama,masz dwa tygodnie-to bardzo malutko na meksyk i tikal,chyba,że rzeczywiście chcesz się poruszać tylko w chiapas i podjechać do gwatemali.Na sam transfer plus powrót musisz liczyć 3 dni

iba4 dołączył
06.01.2010

iba4 11:34 | 17.01.2010

może jakieś adresy noclegowe (sprawdzone w boju)?moja trasa to Mexico City 2dni-nocnym do Palenque zwiedzanie-nocleg(prawdopodobnie Tikal to zalezy od ilosci dni w Mexico 14 czy 21)powrot nocnym Merida- Uxmal i tu nie wiem czy zdaze rano dojechac do Chichen Itza przed "chmara turystow"jezeli tak to nocleg w Meridzie i podroz do Chichen Itza potem droga wolna

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl