Forum dyskusyjne

Wyjazd do Moskwy

kategoria podróże po świecie

kraj Rosja

Grendel dołączył
08.01.2010

Grendel 15:29 | 08.01.2010

Witam Was. Dopiero się zarejestrowałem i liczę na pomoc osób doświadczonych w wypadach do Moskwy. Byłem w tym fascynującym mieście w czasie studiów ('95) i chciałbym je teraz pokazać rodzince. proszę pomóżcie. Jak sie teraz załatwia to wszystko? Od czego zacząć? Może ktoś ma namiary na niedrogie noclegi? Pozdr...

ankh82 dołączył
01.07.2008

ankh82 13:02 | 09.01.2010

po pierwsze WIZA. idziesz najlepiej do biura podrózy, które zalatwia wizy- w warszawie znam 2- stud tur (z którego korzystałam) i ruspol. Koszt ok 200 zl- za osobe. ale jesli jedzie rodzinka, to moze sa jakies grupowe. musialbys sie dopytac. Ewentualnie w ambasadzie przy belwederskiej (choc osobiscie odradzam zalatwianie wiz przez ambasade, bo duzo dodatkowych bzdur nalezy wykonac, jak badanie na HIV, np.. W biurze wypelniasz jedynie kwestionariusz, placisz i juz). co do noclegów, to polecałabym www.hostelworld.com  tu znajdziesz i hostele i hotele, apartamenty itd. W hostelach najtaniej, ale jesli jedziesz z rodzina, to moze od razu nie rezygnuj z tej opcji, bo wiele hosteli oferuje pokoje prywatne, lub np. 4 osobowe, jedynie. to narazie tyle co moge ci powiedziec.

Pzdr.
An

Grendel dołączył
08.01.2010

Grendel 14:40 | 09.01.2010

Dzięki wielkie. Już od czegoś można w takim razie zacząć.

Grendel dołączył
08.01.2010

Grendel 15:29 | 09.01.2010

I jeszcze coś: wizę dostaję w biurze po okazaniu kwitu z moskiewskiego hostelu o zapewnionym miejsu pobytu, czy wizę można wcześniej nabyć? Jak jest z meldunkiem na miejscu, nie ma problemów? Dzieki b. z góry!

ankh82 dołączył
01.07.2008

ankh82 19:03 | 09.01.2010

wize możesz dostać wczesniej, bez zadnego kwitu. przynajmniej ze mna tak bylo. juz nie pamietam tak dobrze. W kwestionariuszu napisałam chyba irkuck, ogólnie. Mozesz napisac Moskwa. to powinno wystarczyć. Z meldunkiem to jest tak, ze hotel/hostel ci to powinien zalatwic. ty o nic sie nie martwisz. Nie wieem, czyt cos sie zmienilo w tej materii, ale bez meldunku mozna byc do 3 dni w jednym miejscu.

ankh82 dołączył
01.07.2008

ankh82 19:05 | 09.01.2010

aha, zalatwianiem wiz nalezy sie zajac nieco wczesniej bo czeka sie na nia ok 2- 3 tygodni, no chyba, ze sie chce ekspresowa za dodatkowe dziengi ;)

ankh82 dołączył
01.07.2008

ankh82 19:10 | 09.01.2010

a i jeszcze jedno :) jak bedziesz szukał na hostelworld, to ja nauczona przezornoscia, nie korzystałam z tej strony w znaczeniu nie robilam rezerwacji przez nia wlasnie (bo z tym co slyszalam bywa róznie- jedni mieli rezerwacje w hostelu inni nie). Lepiej skorzystac z tej strony jako "wyszukiwarki" noclegów a potem uderzać do nich "bezposrednio". Bez posredników, najlepiej zalatwiac, tak mysle bo choc hostelworld pokazuje ceny orientacyjne, ale one sa jedynie orientacyjne i czasem ceny za pokoje sie zmieniaja, a na stronie hostelworld, nie.
Jako wyszukiwarka, portal jest ŚWIETNY, jako rezerwacja miejscówki, słyszałam różne opinie.

Grendel dołączył
08.01.2010

Grendel 20:58 | 09.01.2010

Wieeeelkie dzięki za pomoc! bardzo wiele sie dowiedziałem od Ciebie. Skorzystam z tej wyszukiwarki (najtańszy jest hostel Bułhakow na Arbacie) ale i tak zarezerwuję sobie telefonicznie, bo rozumiem, że radzisz mi przedzwonić do Moskwy? Tylko jeszcze te 10 proc. trzeba wpłacić ale to mi pewnie powiedzą.

ankh82 dołączył
01.07.2008

ankh82 21:22 | 09.01.2010

napisz maila ;) po co dzwonić i kase wydawac. wyguglowalam ich strone ;)
www.home-fromhome.com/en/booking.html 

ankh82 dołączył
01.07.2008

ankh82 21:33 | 09.01.2010

robiac rezerwacje przez hostelworld placisz prowizje ilus tam procent, kontaktujac sie z hostelem najczesciej mailowo, prowizji nie placisz. zdarza sie, ze ceny sa identyczne, ale bywa tez i tak, ze sa wyzsze. nie wiem na jakiej zasadzie to dziala. jedni znajomi jak rezerwowali przez tą stronę placili za noc "ze strony", inni natomiast zaplacili, ale hostel nie wiedzial nic o ich rezerwacji. ja zawsze wole uderzac, pisac maila bezposrednio do hostelu.
pzdr

Grendel dołączył
08.01.2010

Grendel 10:31 | 13.01.2010

B. dziękuję za pomoc z Twojej strony. Oczywiście skorzystam i, jeśli coś wyjdzie w praniu, to napiszę. zajrzyj więc tu czasem więc. teraz szykuję się do wyjazdu do rzymu, a za Moskwę zabiorę się w połowie lutego. Pozdr.

gingus dołączył
15.06.2009

gingus 23:09 | 17.01.2010

Hej, w zalatwianiu wizy do Moskwy korzystalam z posrednictwa biura AINA i wszystko bylo ok. Nie wiem, jak to jest z meldunkiem, bo zatrzymywalismy sie u znajomych i po prostu odpuscilismy sobie te procedure (nikt sie nas nie czepial). Moskwe rzeczywiscie warto zobaczyc, choc jest relatywnie droga. Jesli znasz rusyjski, to super (zwlaszcza alfabet), bo ja niestety mialam problemy z komunikacja. Pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Ania321 dołączył
19.01.2010

Ania321 23:50 | 19.01.2010

Ja tez korzystałam z usług Aina nie tylko przy wyjezdzie do Rosji. Zajmują sie wszytskimi innymi wizami oprocz USA. Cena wizy do Rosji ok 300zł na 30 dni. P.S. Stać w kolejce po wize w długiej kolejce naprawde nie ma sensu

Grendel dołączył
08.01.2010

Grendel 09:56 | 08.03.2010

Postanowiłem podbić temat, ponieważ o Rzymie już "zapominam" i teraz zaczynam mysleć o Moskwie. Język rosyjski znam dość dobrze, więc w tej kawestii raczej niczego sie nie boję. Mieszkam w Stargardzie i jestem ciekaw czy ktoś z Was może mi polecić jakieś wiarygodne biuro z rejonu Szczecina, które załatwi nam wizy do Moskwy?

Grendel dołączył
08.01.2010

Grendel 10:25 | 12.03.2010

Witam. Czy ktoś ma namiar na ciekawe i niedrogie mieszkania w Moskwie? Oczywiście nie musi być w centrum - ważniejsze metro.

Grendel dołączył
08.01.2010

Grendel 20:55 | 22.03.2010

Machina ruszyła. Ponieważ jedziemy w troje osób juz nie w akademickim wieku to jednak zdecydowaliśmy się na wynajęcie mieszkania od agencji. czasem lepiej dopłacić. Powrót do Moskwy po 15 latach! Pozdr.

Grendel dołączył
08.01.2010

Grendel 16:47 | 28.06.2010

Witam ponownie. Mam pytanie odnośnie waluty. Dość sporą kwotę będę przewoził przez granicę w dolarach. Trzeba zapłacić za mieszkanie. Ponadto kilka tysięcy rubli tez zabieramy na pierwswze potrzeby. Jak wyglada sprawa z zadeklarowaniem wwożonych pieniedzy? Może ktoś jest w stanie mi poradfzić ile wpisać i czy to prawda, że pogranicznicy oczekują, że przy powrocie zaznaczę, że mam juz dużo mniej waluty?

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 20:12 | 28.06.2010

Generalnie nikt mi waluty nie sprawdzał na granicy, ani w jedną, ani w drugą stronę (tak w praktyce), kilka tysięcy rubli to nie jest kwota, która rzuca na kolana, szczególnie w Moskwie (jest dość drogo)

CamilosSmith dołączył
17.01.2013

CamilosSmith 19:28 | 31.08.2013

Świetna relacja (nie moja) z wypadu do Moskwy zamieszczona jest na www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=209&t=31875&start=60 
Polecam!

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl