Forum dyskusyjne

praca w Tajlandii

kategoria podróże po świecie

tutamjez dołączył
11.01.2010

tutamjez 12:44 | 11.01.2010

Macie jakies informacje na temat pracy w tajlandi, zamierzam wyjechac tam na dluzej i szukam sobie sposobu zarobkowania na miejscu, spotkaliscie ludzi ktorzy tak robili i co robili :) ?

daaniello dołączył
08.05.2006

daaniello 18:51 | 11.01.2010

jakis konkretny zawód?
czy po prostu praca
jeśli po prostu jakis zarobek to jako barman dostaniesz prace w kazdym turystycznym miejscu w tajlandi (jesli oczywiscie po angielsku dobrze mówisz)
jeśli chodzi o dobrze płatną prace mozna szukać ale jedynie na wysokich stanowiskach do ludzi z doświadczeniem (menadzerowie inzynierzy)
jeszzcze jedna opcja to nauczyciel angielskiego mozna na miejscu w tajlandii zrobic kurs nauczyciela angielskiego (taki akredytowany w tajlandii) i nie trzeba być do tego native speakerem
swoją drogą tez kiedyś miałem ochotę tam wyjechac na dłużej (w sumie to dalej mam ale nie wiem jak to zrobic )

jesli chcesz jakies dokładniejsze info to pisz na gg (jest w profilu)
pozdrawiam

ChrisKlu dołączył
10.02.2014

ChrisKlu 22:41 | 10.02.2014

witaj, ja w Tajlandii byłem 3 razy, dokładnie w BKK, ten ostatni raz planowałem na stałe ponieważ mam tam swoją ,,tajską,, narzeczona :) niestety po kilku miesiącach musiałem powrócić do Polski, gdyż nie udało mi się z pracą, a oszczędzone pieniądze się kończyły... :( co prawda byłem też w Pattaya (bardzo turystyczne miasto) ale nie myślałem o tym by poszukać tam pracy jako kelner albo barman... :/ czy jesteś pewny, że mógłbym spokojnie znaleźć pracę w jakimś barze lub restauracji ??? prawo pracy jest tam bardzo skomplikowane... znam angielski, ale nie na tyle żebym mógł uczyć... pozostawało by mi otwarcie własnego biznesu, co nie było by tanie...

Pozdrawiam !!!

Chris

turkus dołączył
02.07.2006

turkus 14:14 | 11.02.2014

poruszyłeś temat, który jest swego rodzaju tabu w Tajlandii. Tajowie często "chętnie" pomogą Ci przy realizacji pomysłu na własny biznes, ale uwierz, niewielu prowadzenie takowego przyniosło korzyści. W Tajlandii Tajowie ukuli powiedzenie: dobry farang to nic nie rozumiejący farang. Gdy zaczynsz orientować się za bardzo w ich zamiarach przestają Cię wspierać.
To bardzo dobry kraj by pomieszkać, mając na to fundusze, to bardzo dobry kraj, by znając istniejące okazje, handlować z Europą, ale to nie jest atrakcyjny kraj do podejmowania pracy i jedno z ostatnich miejsc gdzie warto zainwestować własne pieniądze.

fireman dołączył
17.10.2009

fireman 23:28 | 15.02.2014

Wbrew pozorom jest tam spore grono pracujących białasów w tym i Polaków którzy mają nawet swoje biznesy, ale jak to zawsze bywa trzeba mieć jakieś przeszkolenie, w tym wypadku jest to biznes nurkowy, sporo grupa instruktorów i divemasterów pracuje i to nie tylko w Tajlandii ale w tym rejonie Azji.

drmariusz dołączył
17.09.2012

[konto usunięte] dołączył
02.10.2012

[konto usunięte] 10:25 | 16.02.2014

..zalezy z jaka specjalizacja, jak 'medycyna wschodnia' to jak najbardziej !!
peace

MojoW dołączył
28.01.2014

MojoW 13:59 | 19.02.2014

na pewno są jakieś zastrzeżenia i wytyczne które musisz spełniać przenosząc się z Polski do Tajlandii

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl