Forum dyskusyjne

co ciekawego na Mykonos

kategoria podróże po świecie

kraj Grecja

filnec dołączył
11.01.2010

filnec 22:12 | 11.01.2010

czyli co można robić przez 9 dni na tej małej greckiej wysepce nie licząc leżenia plackiem?
orientuje się może ktoś, jak tam z cenami ?
pozdrawiam

emilios dołączył
15.01.2010

emilios 18:14 | 15.01.2010

Ceny są wysokie, to dość ekskluzywna wyspa, bawią na niej często greckie gwiazdy Jak ja byłem na Mykonosie w najdroższym hotelu bawili m.in Tom Hanks i Adriano (piłkarz). Z tego co pamiętam, a byłem tam jakieś 5 lat temu, malutki kebab w mieście kosztował bodajże ok 5 euro, piwo w sklepie ok 2 euro. Pamiętam jak grecy bardzo cieszyli się z promocji z okazji przyjazdu Carla Cox-a , w najmodniejszym klubie na wyspie (nazwy nie pomnę) - za 50 euro było wejscie do klubu i 0,7 finlandii. To głównie imprezowa wyspa , taka miniatura Ibizy , jeżdzą tam młodzi ludzie głównie nastawienii na dobrą zabawę. W nocy miasto tętni (kolejki do taksówek to niezapomniany widok) rano wszyscy smażą kaca na plażach. Wszelkie używki są dość łatwo dostepne, praktycznei na każdym kroku ale ceny są mocno zawyżone. I uwaga, Mykonos to umowna, letnia stolica homoseksualizmu. Latem na Mykonosie rezduje największy odsetek gejów na świecie ... poważnie ! Jest tam najstarsza gejowska knajpa na świecie. Homoseksualiści są widoczni na każdym kroku i powszechnie akceptowani. Jak drażni cię widok całujących się meżczyzn to nie będziesz się tam zbyt dobrze bawić Na zwiedzania warto wypożyczyć skuter. To najwygodnieszy srodek transportu na wyspie, powód bardzo wąskie drogi, busy są strasznie drogie - 2,70 euro za kurs na dowolnym odcinku. Warto poszwedać się po starym mieście (przepiekne !) gdzie można natrafic na dzikie pelikany, które można głaskać, chętnie pozują do zdjęc ;) Warto nie ograniczać sie do jednej plazy, każda jest inna, ma inny klimat, warto codziennie leżakować na innej. W środku wysypy jest ciekawe miasteczko, z ładnym klasztorem. Koniecznie trzeba popłynąć na okoliczną wyspe Delos, niezpomniana jednodniowa wycieczka. Są tam jedne z najlpiej zachowanych antycznych zabytków w Grecji. chyba tyle , mam nadzieje , że pomogłem. Moim zdaniem 9 dni to akurat , tam siedziałem dwa miesiące, pracowałem i bawiłem się doskonale !

filnec dołączył
11.01.2010

filnec 19:18 | 15.01.2010

Dzięki za te wiele informacji, ponieważ dokonaliśmy już rezerwacji (lot+namiot)trzeba się z nimi pogodzić. W maju może będzie jakoś spokojniej, i choć muzykę pewnie słychać na całej wyspie to jestem trochę podekscytowany tym że nazwałeś ją małą ibizą. A ceny powiedzmy jak wszędzie, europejskie ... czyli jak np na południu francji czy włoch.
Skuter to ciekawa sprawa ale wyspa nie jest za duża. Może wystarczy rower bo i nie ma gór. Pytanie, czy to nie wyjdzie drożej (2 rowery). Widok całujących się par pewnie wpisany już w miejscową kulturę i krajobraz nie odstrasza ... w jakiś sposób ciekawi czemu taka mała wyspa znana jest wśród wąskiego grona ale na wszystkich kontynentach. Co ty tak długo tam robiłeś ? Tak bardzo ci się tam podobało czy raczej praca sezonowa? pozdrawiam

emilios dołączył
15.01.2010

emilios 21:57 | 15.01.2010

Rower odpada, tam po prostu nikt go nie uzywa ;p chyba , że wodny (nie no żart). Powierzchnia wyspy jest bardzo górzysta, wiec zajedziesz się na śmierć. Dodatkowo Grecy jeżdżą jak idioci ;) Często na podwójnym gazie, jeszcze cię rozjadą. Skuter to naprawdę jedyna słuszna opcja i nie wychodzi nawet jakoś bardzo drogo. Negocjuj cenę w wypożyczalni, popróbuj w paru, porównaj ceny. W maju może być tam bardzo spokojnie, wiesz poza sezonem na pewno nie bedzie tak głośno, parę klubów/wiele barów może być zamkniętych (interesy najczęsciej sezonowe). Campingi to już w sezonie szczyt imprezowego młynu ;) Imprezy nie ma praktycznie tylko w godz 6-7 jak sprzątają ... a potem od nowa. Aczkolwiek można się schować przed muzą , mi sie udało tak rozstawić namiot , że miałem spokój. A wyspa jest bardzo znana ;) szczególnie wśród fanów clubbingu... chociaż w środku wyspy jest i Hard Rock Cafe ;) A ja cóż , napierw dwa tygodnie bawiłem, potem skończyła się kasa i pozostał wybór : Znaleźć robotę albo wracać do domu. Wybrałem pierwszą opcję i kelnerowałem sobie w hotelu ...

emilios dołączył
15.01.2010

emilios 22:01 | 15.01.2010

Trochę pojecia o klimacie mykonosu da ci ten teledysk : www.youtube.com/watch?v=p-Z3YrHJ1sU&feature=related  , pomysl sobie ze juz za chwile bedziesz spacerował tam gdzie ten gość w okularach na poczatku.

filnec dołączył
11.01.2010

filnec 23:31 | 31.01.2010

nie można odmówić mu klimatu, przypadkowo słuchałem tego utworu w radiu będąc wtedy w pracy, od razu pomyślałem o rozpoczętym wątku oraz gejowskiej wysepce :)

koloart dołączył
06.02.2010

koloart 09:34 | 06.02.2010

Generalnie sama wyspa nie jest zbyt piękna ;) . Skały skały skały i troche krzaków .

grecka.oliwka dołączył
07.06.2016

grecka.oliwka 21:11 | 07.06.2016

Mykonos nie jest piękna? Wyspa jest cudna z najpiękniejszymi plażami na Cykladach. Poza tym zachody słońca - niezwykle malownicze - jedynie na wyspie Delos można podziwiać piękniejsze. Santorini lokuje się na trzeciej pozycji.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl