Forum dyskusyjne

Wietnam Tajlandia - klika pytań

kategoria podróże po świecie

kraj Wietnam

glexu dołączył
09.12.2009

glexu 22:59 | 12.01.2010

W sobotę lecę do Wietnamu. Ląduję 17.01 wieczorem w Sajgonie a 31.01 rano mam wylot z Hanoi do Bangkoku. W sumie mam 13 pełnych dni na podróż z północy na południe.
Czy tyle dni w Wietnamie wystarczy by bez pośpiechu zobaczyć:

(południe) Sajgon - Delta Mekongu - CuChi - Tay Ninh - DaLat (warto?)

(środek) Hoi An - My Son - Da Nang - Hue

(północ) Ha Noi - Ha Long - Cat Ba (Sapa świadomie odpuszczam z powodu kiepskiej pogody na północy)

W Tajlandii (Bangkok) będę miał pełne 5 dni i chciałbym tam zobaczyć samą stolicę (pałac króla i okolice Khao San Rd. już widziałem) + jakiś wypad na 2-3 dni gdzieś niedaleko, może jakaś plaża? Polećcie coś.

pozdrawiam,
Glexu

glexu dołączył
09.12.2009

glexu 22:59 | 12.01.2010

Przepraszam - z południa na północ miało być ....

usunięty/nieznany 23:08 | 12.01.2010

13 dni spox Ci wystarczą - choć nie wiem jak zamierzasz się przemieszczać z pomiędzy Sajgonem, Da Nang i Hanoi - ale must see wymieniłeś - udanego pobytu
M

glexu dołączył
09.12.2009

glexu 23:36 | 12.01.2010

Sam jeszcze nie wiem jak sie przemieszczać. Czytałem coś o OPEN TICKET na autobusy. Bedzie dobrze?

polvietcom dołączył
24.08.2009

polvietcom 04:11 | 13.01.2010

Witaj, w 13 dni powinno być dobrze, ale zależy ile czasu przeznaczysz na Delte. można w 1 dzień lub z noclegiem. Co do Da Lat, to podróż trwa od 7 do 9 godzin, więc 2 dni na podróż + i ile chcesz spędzić czasu w Da Lat. Cu Chi i Tay Ninh to jeden dzień(bez noclegu). W HCM polecam noclegi na Phan Ngu Lao, gdzie masz dziesiątki hoteli do wyboru i biur turystycznych, gdzie możesz kupić wycieczki do delty, Cu Chi.... Bilety na autobus do Da Lat kup na rogu De Than/Phan Ngu Lao. Nie pamiętam nazwy firmy, mają pomarańczowe logo i wystrój na zewnątrz. Autobusy są nowe, czyste i bez wietnamskiego "hardcore". Bilet kosztuje 110 000 one way. Bilety open ticket kupisz w biurach podróży lub hotelu. Pochodź i popytaj o ceny, różne biura, różne ceny
pozdrawiam Krzysiek

glexu dołączył
09.12.2009

glexu 07:50 | 13.01.2010

A czy warto zobaczyć Da Lat? Może te dni lepiej przeznaczyć na inną miejscowość?

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 10:10 | 13.01.2010

Niezły bajer to sleeping bus, możesz spróbować z Hue do Hanoi, odjeżdża z Hue o 17.00 w Hanoi jesteś na 6 rano. Jak dla mnie My Son można odpuścić.
Pozdrawiam Zbyszek

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 10:46 | 13.01.2010

Wymieniłeś 11 miejsc , dajesz sobie na to 13 dni...Wietnam rozciąga sie na ponad 2 tys. km, więc przemieszczanie się to nie jest 5 minut, musisz to wziąć pod uwagę. Moim zdaniem taka gonitwa nie ma sensu.Moje typy na Wietnam to Delta Mekongu, Hoi An, Hanoi, Halong i Sapa. Reszta może być ale nie musi , zwłaszcza jeśli masz tylko dwa tygodnie. W żadnym razie nie powinieneś pomijać gór - Sapa czy BacHa są warte każdej pogody.

polvietcom dołączył
24.08.2009

polvietcom 06:49 | 14.01.2010

Da Lat jest przepiękne, ale minimum to 3 dni z dojazdem...

matkowka dołączył
30.08.2006

matkowka 11:02 | 15.01.2010

Właśnie wróciliśmy z Wietnamu. Mieliśmy 14 dni na miejscu i jechaliśmy Hanoi - HCMC ale bardzo wybiórczo. Z twojego planu wywaliłąbym Hue (samo Hue nic specjalnego, chyba że pozyczasz motor i jeździsz po rejonie). Z tego co słyszałam rozczarowujące jest MySon. A czemu Danang? Jeśli nie jedziesz gdzie indziej w góry to wydaje mi się że Dalat będzie ok (wg mnie lepiej odpuścić to co napisałam wyżej). Zastanów się czy nie lepiej gdzieś z połowy Wietnamu polecieć do hanoi - zaoszczędzisz czas. Co do open tour bus to bym się tak na nich nie koncentrowała. Doskonale działa kolej i komunikacja tzw. lokalna. Nie jesteś wtedy ograniczony do godzin odjazdów opentoura. My z tego nie korzystaliśmy celowo. Pozdr. ewa

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl