Forum dyskusyjne

POMOC DLA HAITI

kategoria podróże po świecie

emski dołączył
13.12.2003

emski 14:10 | 13.01.2010

moze my tutaj jako mala spolecznosc globtrotterow z ktorych wielu bylo na caraibch wielu bylo napewno w Dominikanie a niewielu na Haiti mozemy cos zrobic dla tego kraju. Ten kraj to jest najwieksza nedza przepieknych caraibow i to nawet nie jest nedza trzeciego swiata to jest gorzej nedza Haiti Ci ktorzy bedac na Dominikanie i mieli odwage wyjsc za bramy resortow to widzieli tylko czastke tego czym jest nedza Haiti. Tak ze apel jak jakis Polski Czerwony Krzyz albo inna organizacja bedzie zbierala na pomoc rzuccie zlotowke albo i dwie taki nasz maly udzial w odbudowie caraibow :-) Kiedys chyba legiony polskie pod Napoleonem pacyfikowaly ta wyspe to moze jeszcze raz ja spacyfikowac niosac pomoc dla tej nedzy !!!

Martax dołączył
18.06.2008

Martax 16:03 | 14.01.2010

Zbiórka organizowana przez Polską Akcję Humanitarną:
podarnik.gazeta.pl/podarnik/0,0.html 

HollySMS dołączył
18.01.2010

HollySMS 15:27 | 18.01.2010

Jeżeli chcesz pomóc ofiarom tragedii w Haiti po prostu wyślij SMS o treści GO hraxb2 na numer 91977. Dla nas to tylko kilka groszy, dla nich to szansa na nowe życie . Nie czekaj wyślij SMS o treści GO hraxb2 na numer 91977 i pomóż tym, którzy teraz potrzebują właśnie twojej pomocy !!!

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 15:45 | 18.01.2010

Proszę podać jaka organizacja będzie tymi pieniędzmi zarządzać,w jaki sposób te pieniądze będą spożytkowane,ile kosztuje SMS??

usunięty/nieznany 11:58 | 19.01.2010

czlowiek kilka dni bez internetu a tu juz jakas kolejna katastrofa... do afryki nic nie dochodzi... jak se nie wygugluje to nie wem...

dragomirov dołączył
19.01.2010

dragomirov 19:49 | 19.01.2010

Po raz kolejny społeczność światowa nie zdała egzaminu dojrzałości. Wstyd i hańba, prawdziwa hańba. Zamiast wysłać batalion wyszkolonych, ubranych dla wyróżnienia w białe koszule i niebieski berety wolontariuszy, którzy by pomagali tym ludziom to wysyłają wojsko i psy. Po takim kataklizmie jaki nawiedził tą wyspę, ludzie tam mieszkający z pewnością są zagubieni, wystraszeni i zdenerwowani, dlatego należałoby wysłać ludzi bez broni aby im pomagali, pocieszali, ratowali życie i pomagali od nowa organizowali sobie życie. A tu nie, skądże znowu, nie wolno tak postępować, należy skorzystać z okazji i wysłać wojsko z bronią żeby ich prowokować, aby się organizowali w grupy samoobrony zwane dalej przez media bojówkami. Wstyd i hańba. Wojsko jedynie zbuduje zasieki, wyznaczy zony i wprowadzi godzinę policyjną. Wystraszą tych ludzi jeszcze bardziej i wywołają tym samym agresję. W ten właśnie sposób bogate Państwa okazują swój altruizm, poprzez pacyfikację i korupcję. Smutno mi że jeszcze jesteśmy tak prymitywni, jak zwierzęta. A wy chcecie wysyłać pieniądze i mieć spokojne sumienie, okazując tym gestem akceptację tego, co tam się dzieje. W ten sposób nigdy nie zbudujemy stabilności pomiędzy społeczeństwami, bo zawsze będą lepsi i gorsi, vide Irak, Iran, Afganistan, republiki Afryki, kraje ameryki południowej no i w końcu najwięksi antagoniście tej planety to Ameryka, Rosja i Chiny. Przykre i smutne. Pozdrawiam

ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 19:51 | 19.01.2010

Może nie wiem za wiele ale mówi się że rabusie są raczej bezwzględni i to ponoć przed nimi ta obrona...

Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 19:54 | 19.01.2010

dawno nie czytałem większych bzdur...
globtroter nie zawodzi..;)

dragomirov dołączył
19.01.2010

dragomirov 20:00 | 19.01.2010

to jedź, masz okazję zostać wataszką. Powodzenia w podbijaniu świata!

ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 20:15 | 19.01.2010

proszę jaśniej i .... do kogo piszesz? Jedynie delikatnie udzieliłam odpowiedzi na Twoje pytania (apele) - i przyznałam, że jest to opinia z mediów. Raczej spodziewałam się sprostowania mojej wiedzy i ukierunkowania na prawdę ... bo miałam wrażenie, że wiesz coś więcej ale sorki. Źle trafiłam.

dragomirov dołączył
19.01.2010

dragomirov 21:00 | 19.01.2010

Przepraszam skomentowałem Yanasa. Wyobraź Siebie w sytuacji gdzie, cała twoja okolica którą znasz zamienia się w gruzowisko. Nie masz dokąd pójść, nie masz co jeść, nie masz co na siebie włożyć a najgorsze,że nikt nie ma. Nie działa telewizja, nie działa radio, nikt nic nie wie. Jak zareagowałabyś na fakt, że najpierw docierają żołnierze a dopiero za nimi następują zrzuty żywności i lekarstw, które są przez nich wydzielane? Haiti to kolejny przykład na to jak największe Państwa załatwiają swoje interesy. Przemoc, gwałt i bojówki. Wojsko wysyłane jest za pieniądze Państwowe każdego z uczestników a Ci którzy naprawdę chcieliby pomóc mają utrudnione zadanie, bo nie mają środków, więc żebrzą. Gdyby społeczność międzynarodowa naprawdę chciała pomóc, to rządy wysłałyby ludzi do pomocy - wolontariuszy, służby medyczne, psychologów i innych ludzi dobrej woli a nie wojsko. Takie postępowanie byłoby skuteczne. Im więcej ludzi wysyłałyby rządy do rzeczywistej pomocy, tym bardziej ludzie poczuliby solidarność i radość w trudnym czasie a nie wstyd i upokorzenie. Na dodatek tego wszystkiego media trąbią w tubę swoich właścicieli, którzy z kolei są na usługach tych właśnie rządów. Ohyda.

Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 21:05 | 19.01.2010

Ile ty masz lat? 10?12? Rusz głową i zadaj sobie minimum trudu w postaci poczytania czegokolwiek o Haiti,miast pisać pseudo lewackie brednie...

dragomirov dołączył
19.01.2010

Zulla dołączył
26.12.2009

Zulla 22:06 | 19.01.2010

Kolego Dragomirov, nie masz bladego pojecia, powtarzam bladego o czym piszesz. Wiec na poczatek zacznij od czytania na temat najbiedniejszego kraju na swiecie, a potem wypowiadaj sie co jest lepsze.

dragomirov dołączył
19.01.2010

dragomirov 11:37 | 20.01.2010

obudź się. Kipisz frustracją i złością. Skoro oni są tacy biedni to należy im pomóc a te pieniądze, które rządy przekazały na służby porządkowe i wojsko powinny być przekazane na odbudowę i zabezpieczenie potrzeb życiowych. To doskonała szansa na to aby w pokojowy sposób zamienić Haiti w rajskie kurorty, na których skorzystaliby wszyscy a przede wszystkim mieszkańcy.

Qmoszka dołączył
24.06.2009

Qmoszka 11:46 | 20.01.2010

Drogomirov !! Załuż sobie inny wątek i tam znajdź ludzików których będziesz uświadamiał !! A ten nie był założony dla TWOICH nauk :))) Weź w ręce transparenty i wyjdź na ulicę i protestuj przeciwko takiej polityce ,tacy jak są bardzo potrzebni !! Alke nie w tym wątku :)))) POZDRAWIAM :)))

emski dołączył
13.12.2003

emski 15:24 | 20.01.2010

drogi mirow ty chyba wiadomosci nie ogladasz.. 4 tysiace wiezniow ucieklo z zzawalonych wiezien z czego tysiac bylo skazanych na dozywocie za zabojstwa zdesperowani ludzi napadaja na konwoje UN policja miejscowa ok 3 tys nie isnieje gangi opanowaly ulice rabuja to co pozostalo w resztach sklepow ty mi lepiej powiedz co ty palisz albo co zazywasz kolego ze cie tak pokojowo trzyma w nastroju ? wlacz sobie czasmi BBC albo CNN i popatrz na apokalipse Haiti i nie smiec tutaj

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl