Forum dyskusyjne


jak to zrobić

kategoria podróże po świecie

kraj Ukraina

pewienktos001 dołączył
13.01.2010

pewienktos001 22:00 | 13.01.2010

Proszę mi doradzić, zaczynam uczę się języka rosyjskiego i chciałbym jechać na Ukrainę głównie dla tego żebym mógł osłuchać się z mówionym językiem rosyjskim, językiem życia codziennego. Trochę rozglądałem się, szkoła językowa oferuje wyjazd który jest stosunkowo drogi bo za samo mieszkanie z rodziną (wliczone w to dwa posiłki dziennie) przez 2-a tyg. żądają 1500 PLN, a przecież to początek wydatków bo trzeba wliczyć cenę zajęć, dodatkowe opłaty itp. przez co suma całościowo niepokojąco rośnie.
Moje pytanie brzmi, gdzie jechać żeby mieć nielimitowany kontakt z językiem rosyjskim (słyszałem, że tylko na południowej i wschodniej Ukrainie mówi się po rosyjsku), zapłacić za to niewygórowaną cenę i było to bezpieczne. Przy czym zaznaczam, że nie musi to być miejsce kurortowe, może być z dala od szumnych atrakcji współczesnej kultury.
Tak sobie myślałem, żeby wziąć samochód i na własną rękę jechać gdzieś na wschód bądź południe Ukrainy, wjechać w głęboką wieś i wynająć jakiś pokoik w gospodarstwie agroturystycznym tak na 2-a tyg. Mój rosyjski jest bardzo słaby, choć mówię bardzo dobrze po angielsku, nie wiem na ile ten język tam się przyda.
Może ktoś z Państwa zna adres warty polecenia. Bardzo proszę o porady co do tej sytuacji.


dołączył

usunięty/nieznany 22:08 | 13.01.2010

1 - to prawda- rosyjski jest używany na co dzień na wschodzie i południu - jeśli ma być tanio to nie Kijów - może być Zaporoże, droższy acz ciekawszy Dniepropietrowsk lub Krym - aczkowliek i tak Ci radzę, że jeśli się wybierasz się autem to stawiaj na noc na strzeżonych parkingach (stojanka)- nie są drogie. Polecam miasta bo nie kojarzę jakiś agroturystycznych ofert ze wschodu.... Na angielski w sytuacjach codziennych nie ma co stawiać - jest słabo znany poza wąskim kręgiem biznesu - czasami młodzież. Mieszkałem i podróżowałem po UA przez 2,5 roku - jak coś to wyślij wiadomość bezp.


pewienktos001 dołączył
13.01.2010


Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl