Forum dyskusyjne

INDIA - Dziewica kolejowa

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

tygrysek4ever dołączył
29.07.2008

tygrysek4ever 10:21 | 14.01.2010

Jesteśmy jak ta przysłowiowa dziewica. Co to chciałaby, ale sie boi. Z tym że my jesteśmy taka dziewica KOLEJOWA :) Też chcemy, ale...:

1. Czy moze wiecie co dalej z biletem zakupionym w Sieci [e-ticket]? Co robić? Spokojnie udac sie na peron i szukac pociagu/wagonu z wywieszka naszych nazwisk przy drzwiach? Czy trzeba zameldowac sie u konduktora?
2. Czy perony na dworcach sa sensownie oznaczone i czy mozna wierzyc temu co meldują tablice informacyjne odjazdow-przyjazdow?
3. Czy obcokrajowiec/turysta moze kupic sobie bilet w kazdej kasie? Tu mam sprzeczne informacje. Jedne media pisza o specjalnych kasach dla turystow, inne ze probowac zakupic bilet w dowolnej kasie.
4. Jak tak NAPRAWDE jest z ta Sleeper Class? Beznadzieja czy znosnie? Jest tam jakies miejsce by postawic sobie cos do picia, czy 'CUŚ'?
5. Jak zabezpieczaliscie bagaz? Naczytalem sie o lancuchach od budy i roznych takich.
6. Jakie sa w pociagach mozliwosci 'odnowienia stanu żołądka'? Przy dlugich dystansach jest to dosc wazne przeciez. Sa jakies wagony restauracyjne [widzialem takie zdjecie, naprawde]?

rpyszna dołączył
08.10.2008

rpyszna 11:05 | 14.01.2010

Na bilecie masz wszystko;nr wagonu np.sleeper oznaczony S1 na peronie na wyświetlaczu pojawjają się się te oznaczenia, pociągi idealnie się zatrzymują więc nie ma problemu, numer miejscówki też jest na bilecie.Kupiłam łańcuch ale nie był mi potrzebny ,sleepera wybierałam na krótkich trasach,długie nocne podróżowanie wybierałam klasę AC2. Jedzenia jest do kupienia w pociągach ale ja nigdy nie skorzystałam :)

mehran dołączył
04.12.2009

mehran 13:03 | 14.01.2010

Ogólnie zgadzam się z przedmówcą ,ale z tymi tablicami informacyjnymi bywa różnie zmiana peronu może nastąpić w każdej chwili i trzeba być na to przygotowanym szczególnie w wypadku pociągów z dużym opóznieniem.
Bilety można kupić w każdej kasie ale w dużych miastach są specjalne kasy dla obcokrajowców w których personel mówi biegle po angielsku i czasem potrafi coś niecoś doradzić ,nie mówiąc już o tym że w takiej kasie dla obcokrajowców jest klima co nie jest bez znaczenia.
Sleeper Class jest znośna miejsce do postawienia czegokolwiek zawsze się znajdzie. Co do zabezpieczenia bagażu moim zdaniem wystarczy elementarna czujność jeżeli podróżujecie we dwójkę to nie ma problemu jeżeli samemu to gdy oddalam się od bagażu wtedy go przymocowuje łańcuchem. W Sleeper Class można zjeść wypić i kupić tyle różnych rzeczy że czasami się w głowie nie mieści istny dom towarowy.

matkowka dołączył
30.08.2006

matkowka 10:53 | 15.01.2010

ad. 1. Jak z ebeliteme nie wiem ale spokojnie to nie jest najtrafniejsze określenie :-)
ad. 2. często na twoim pociągu i wagonie jest przyklejona kartka z listą pasażerów (na dłuższe przejazdy) - dla sprawdzenia możesz się odszukać. Jeśli kogoś pytasz nie zadawaj pytania w formie: czy ten pociąg jedzie do...? tylko "dokąd ten pociąg jedzie"? Na pierwsze każdy hindus odpowiada TAK :-)
ad. 3. Wg mnie tak. Zawsze kupowaliśmy w zwykłych i bez problemów.
ad. 4. Sleeper jest wg mnie bardzo wygodny, czasem jest nieco brudno ale to Indie. Zawsze jeździliśmy sleeperem. (jak chcesz to odkopię foto i ci wyślę jak to wygląda - na priv)
ad. 5. Nie zabezpieczaliśmy. Łancych mieliśmy i nigdy się nie przydał. na noć plecaki szły pod siedzenie lub na górnej pólce sleepera pod głowe. Oczywiście podstawowy mały bagaż (dokumenty, aparat, leki jesli jakieś na stałe bierzesz) zawsze przy sobie. Możesz przypiąć plecak normalnie za sprzączkę, zanim odczepią to się obudzisz.
ad.6. Też się tego baliśmy ale na każdej stacji wsiadają sprzedawcy z jedzeniem, owocami, kawą, herbatą więc no problem. Co do "warsa" to nie wiem (raz tylko widziałam) bo nie korzystałam.
Kolej w indiach to świetne przeżycie i przygoda sama w sobie (przynajmniej jak jedziesz pierwszy raz) i naprawdę bez stresu.
Miłej podróży

jacek_w dołączył
18.07.2008

jacek_w 13:50 | 15.01.2010

Cześć

czy kupował ktoś te bilety przez cleartrip.com ? Jak wygląda płatność przez neta, można płacić zwykłą kartą debetową VISA lub kartą do transakcji internetowych mBanku? (eKarta)? Czy tylko kredytową wypukłą?

Druga sprawa - czy ktoś podróżował między Radżastanem a Varanasi/Kalkutą/Darjeeling w styczniu/lutym? Chodzi mi o to czy wtedy jest high-season turystyczny i czy rezerwacje są mocno obłożone. Wydaje mi się że większość ludzi jeździ we wrześniu grudniu, na początku roku jest w Indiach chłodniej - jak się to przekłada na ilość turystów?

adamwos dołączył
04.01.2009

adamwos 12:41 | 18.01.2010

Bilety kupisz na stacjach kolejowych w kasach dla turystów. To niezapomniane przezycie. Nie musisz rezerwować - co najwyżej pojedziesz kilka godzin później lub wczesniej niz planowałeś. Płacenie kartą - raczej nie, ale z bankomatami nie ma większych problemów.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl