Forum dyskusyjne

Indie marzec-kwiecien 2010 szukam towarzysza

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

Zirka dołączył
17.01.2010

Zirka 21:37 | 17.01.2010

Planuję wyjazd do Indii na miesiąc w marcu lub w kwietniu 2010. Najbardziej interesują mnie Indie Południowe i Centralne, raczej nie zamierzam zapuszczać się w Himalaje ani do północnych stanów. Trasy jeszcze nie ustaliłam, mam swoje pomysły ale jestem też otwarta na propozycje. Chciałabym przede wszystkim poznać kulturę, codzienne życie, zwyczaje, kuchnię, przyrodę.

Ma to być wyjazd o „standardzie turystycznym”, a więc tanie hoteliki, restauracyjki dla miejscowych, przejazdy komunikacją publiczną II klasy.

Mam 60 lat ale duchem 59! Zawsze chciałam jechać do Indii, ale najpierw była komuna (może niektórzy pamiętają), później inne przyjemności, teraz przyszedł czas na realizację marzeń.

Jeśli masz ochotę wybrać się ze mną, zapraszam: i.janikowska@interia.pl

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 22:41 | 17.01.2010

sugeruje wyjazd z MK Tramping w marcu, sam się wybieram i z doświadczeń innych tramperów co byli w Indiach, wiem że jadąc samemu niewiele można zaoszczędzić kasy niz oni oferują, a masz większośc zorganizowane przez pasjonatów i nie tracisz czasu na szukanie noclegu, dowiadywanie się o transport etc.

mehran dołączył
04.12.2009

mehran 07:45 | 18.01.2010

'Wspaniała rada" sprawdziłem ceny MK Tramping Indie południowe i Sri Lanka cena 3130 USD nie licząc przelotu czas pobytu 27dni .

Za 3130 USD w Indiach można podróżować przez pół roku , rzeczywiście "niewiele" można zaoszczędzić.

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 09:02 | 18.01.2010

Tkos,moim zdaniem największą frajdę podróżowania sprawia niezależność.Myślę,że na tym forum spotykają się ludzie,którzy w pogardzie mają zorganizowane formy podróżowania,którzy sami sobie sterem,żeglarzem okrętem.Abstrahując od tego,że podróżując na własną rękę,zaoszczędzić można naprawdę sporo kasy,to właśnie radzenie sobie samemu,szukanie noclegów,kupując bilety a na lokalne PKS-y lub koleje-to jest prawdziwa frajda.Nie wspominam też przygotowań,planowania szukania w necie wiadomości na temat kraju,który się chce odwiedzić-to wprowadza w atmosferę wyprawy i z tego można czerpać niesamowitą radochę!!!Na tym forum spotykają się ludzie,którzy sami kupują bilety lotnicze,rezerwują hotele w necie lub na miejscu,a sama podróż nigdy nie jest tak naprawdę jak w biurze podróży do końca zaplanowana.W trakcie wyprawy trzyma się z grubsza zaplanowanego planu,ale zawsze jest możliwość zmian-zostaje się dłużej w miejscu które czymś nas zauroczyło,lub też odwrotnie szybciej opuszcza się miejsca które rozczarowały. Nikt za nas nie decyduje nie narzuca co teraz robimy,co oglądamy,o której zbiórka w której knajpie jemy!!Nigdy też nie wiesz,jakich kompanów dostarczy Tobie biuro,jadąc indywidualnie sam dobierasz sobie kumpli,bo nic nie może spieprzyć wypraw jak marudne towarzystwo.
Niech żyje indywidualność!!!

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 20:05 | 22.01.2010

nawet poznając ludzi za pośrednictwem globa czy innych portali mamy niezależność, ale nie mamy pewności ze ludzie z ktorymi jedziemy sie sprawdza w podroży. sam to przerabialem pare razy i nie ma tu zadnych regul....wszystko jest przygodą ! a podróż z biurem trampingowym nie jest taka zła, bo z moich doswiadczen wynika ze im wiecej osob tym lepiej gdy jest lepsza organizacja niż fre tramping, bo wszyystkim sie nie dogodzi... jesli ktos chce jechac do Indii w wieku powyzej 50-tki i nie ma z kim to lepiej jak wybierze biuro niż szuka ludzi na Globach do wspolnej wyprawy. To moja opinia, a kazdy moze zrobic z nia co zechce...

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 23:01 | 24.01.2010

INDIE PÓŁNOCNE I NEPAL za 18 dni - 1690 USD, za 24 dni (z GOA) - 1890 USD + przelot, myślę, że to dobra cena jak na taki wyjazd. Ale jeśli ktoś chce to może do Indii dojechac nawet na osiołku i przeżyć tam kilka lat za pół dolara dziennie... każdego kręci co innego... a info o Indiach na tym forum jest w bród, więc Pani sobie poszuka i zdecyduje.... a jak ktoś ma lepsze rady to zawsze może się załapać na towarzysza podróży tej Pani jak się tym tak bardzo przejmuje :)

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 08:14 | 25.01.2010

To nie są dobre ceny i tyle w tym temacie.

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 14:32 | 25.01.2010

Nie jest to tanio,ale jezeli ktos chce,to oczywiscie wolna wola..
ja srednio wydaje okolo 10 dolców/dzien w Indiach.Wszystko:jedzenie,transport,spanie i pamiatki.Jezdzę w 2-4 osoby.Wiecej to chyba lekka przesada..

monikajanukanis dołączył
17.03.2010

monikajanukanis 14:59 | 31.01.2011

Marża biura to aż taka kasa,widać w Polsce nie ma jeszcze konkurencji w tym temacie, albo zmowa cenowa. Taki wyjazd nie powinien przekroczyć 4000 zł z wyżywieniem( wartość pobytu w dobrym hotelu w Goa.)Ja bym chętnie skorzystała z takiego biura ale gdyby cena była powiedzmy 4000-5000 zł, może ktoś zna takie biuro lub prywatnych organizatorów wpraw.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl