Forum dyskusyjne

INDIA - co z bagażem

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

tygrysek4ever dołączył
29.07.2008

tygrysek4ever 10:14 | 31.01.2010

W plecaku niby nic nie ma, ale waży toto troche...
I tu moje pytanko: Jak w Indiach wyglada sprawa z przechowalniami bagazu na dworcach kolejowych? Sa dostępne? Ma ktos z Was jakies doswiadczenia?
A jak to wyglada w hotelach? Mam troche sprzetu foto. Pojecia nie mam czy,bez obaw moge cos zostawic w pokoju? Czy w hotelach popularne sa depozyty, schowki, lockery?

Sam dołączył
31.01.2010

Sam 10:42 | 31.01.2010

Czy Ty pierwszy raz gdzieś wyjeżdżasz? Masz tyle problemów, że to aż przerażające-może nie powinienieś jednak jechać na własną rękę?
W hotelach na całym świecie bezpieczeństwo wygląda tak samo, zależy tylko od tego czy będziesz spać w Mariott czy w najtańszym.....

tygrysek4ever dołączył
29.07.2008

tygrysek4ever 12:06 | 31.01.2010

Bylem chyba juz w kilkunastu krajach na trzech kontynentach. Twierdzenie, ze bezpieczenstwo jest wszedzie takie samo to po prostu BZDURA. I nie jest to napewno kwestia ceny. Chociaz ma to oczywiscie znaczenie. Kto pyta, nie bladzi. To nie wstyd, ze mam wiele pytan i watpliwosci. Nikt nie zmusza Cie do czytania moich postow. Nikt nie zmusza Cie tez do obecnosci na tym forum. Nie chcesz pomagac - NIE SZKODŻ. Jest wiele innych, milych i pomocnych osob tutaj. Do nich kieruje moje pytania. A Tobie juz dziekuje, o WSZYSTKOWIEDZĄCY... Z poważaniem -

Sam dołączył
31.01.2010

Sam 20:14 | 01.02.2010

Sorry, po poziomie pytan trudno wywsnioskowac ze juz gdzies wyjezdzales. To nie wstyd ze masz pytania, no ale nie przesadzaj, za chwile zalozysz 20 roznych watkow z pytaniami typu czy w restauracji w Indiach daje sie napiwek czy nie i jak sie w Indiach chronić przed deszczem. Może warto sie trochę opamiętać, bo forum nie jest na poziomie przedszkola i też trochę pouzywac wyszukiwarki.

trevor dołączył
16.02.2009

trevor 20:44 | 01.02.2010

podstawa to dobra (nie za duża) własna kłódka. W kazdym hotelu używaj swojej (tam klamek jeszcze nie wynaleziono) Co do przechowalni na dworcach to są ok - nie wolno zostawiać w bagażu żywności (rats)

Kaylelilah dołączył
15.11.2009

Kaylelilah 19:11 | 07.02.2010

W indiach prawie na kazdym dworcu sa dostepne depozyty- korzystalam- było ok. w hotelach, jesli cos zostawiałam w pokoju ( a uwierz spałam w roznych miejscach:P) to zamykałam na swoja kłódke - było ok. Jesli musilam opuscic pokoj przed 12 a powiedzmy, pociag mialam wieczorem i szlam sie powloczyc gdzies to zostawialam na recepcji i za odpowiednia oplata oczywiscie. Jak dasz 100 rupii- spokojnie wystarczy. Z reguły nie chcą nic, ale warto sie odwdzieczyc, a dla nas to tylko 6 zł. W indiach raczej nikt nie będzie Cie chciał jawnie okraść, bo Hindusi wierzą, ze jak zrobia Ci cos złego to beda miec zła karme. Ewentualnie wyroluja Cie na kasie, jak bedziesz cos kupował, beda Cie naciagac na wszystko, kłamac, ze jakiesgos hotelu nie ma i znajda lepszy, ale raczej nie włamia
Ci sie do pokoju, zeby cos ukraść. Aczkolwiek miałam przygode, ze jak wmieszałam sie w tłum w jednej z uliczek mało turystycznych- z naciskiem na mało:P- to 10-letni chłopiec próbował mi wyrwac aparat. Ale jak bedzie ostrożny- nie powino Cie nic spotkac. Pamietaj o kłódce. pozdrawiam

Kaylelilah dołączył
15.11.2009

Kaylelilah 19:12 | 07.02.2010

aaa, i jak bedziesz miał JAKIEKOLWIEK pytania, wal śmiało:)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl