Forum dyskusyjne

w poszukiwaniu chętnych podróżników

kategoria podróże po świecie

Kurniczek dołączył
19.09.2008

Kurniczek 18:01 | 02.02.2010

Cześć:)Razem z dziewczyną (mamy odpowiednio 26 i 25 lat) chcielibyśmy na wakacje (lipiec bądź sierpień) wybrać się na 7-dmio maksymalnie 10-dniową wycieczkę do Islandii. Szukamy dwóch do trzech osób aby rozłożyć koszty podroży po wyspie samochodem. Oboje ukończyliśmy geografię więc lubimy bardzo podróżować i odkrywać nowe miejsca:)Szukamy osób o podobnych upodobaniach i wieku:)Chętnych proszę o kontakt. Pozdrawiam

kasia85 dołączył
15.02.2010

kasia85 21:13 | 15.02.2010

czesc
mozesz podac wiecej szczegolow, czym jedziecie co chcecie zobaczyc, skad wyruszacie...

Kurniczek dołączył
19.09.2008

Kurniczek 08:38 | 16.02.2010

Hejka
Plan cały czas się rodzi i kreuje w głowie zwłaszcza co do samego pobytu na wyspie. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć ci, że planowany jest wylot liniami Iceland Express końcem czerwca (najprawdopodobniej 28) a przylot 10 dni później. Wyruszyć planujemy z Warszawy a szczęśliwie powrócić do Krakowa (decyduje tu sprawa lotów np. do Krakowa linie te latają raz w tygodniu). Lądujemy oczywiście pod Reykiavikiem - w miejscowości Keflavík. Co do sprawy "co chcecie zobaczyć" to plan opiera się na tym żeby w te 10 dni wynajętym samochodem objechać wyspę dookoła (ewentualnie objechać południe, wschód i część północy i przejechać przez interior z pn na pd wszystko zależy jakim będziemy dysponować samochodem). Co się natomiast tyczy spraw organizacyjnych to noclegi planujemy mieszane część z hospitalityclub część w schroniskach lub hostelach a część na kampingach w razie jakby coś pisz pozdrawiam Kuba

eemmii dołączył
18.02.2007

eemmii 08:46 | 16.02.2010

Na Islandii ubezpieczenie wynajętych samochodów nie dotyczy Interioru.
W 10 dni spokojnie objedziecie cała wyspę, najlepsza pora na podróż, praktycznie 24h na dobę jasno:>> Polecam fiordy wschodnie, superrrr. Tylko "objechani ich" zajęło nam 3 pełne dni same wschodnie fiordy. Moje zdanie: szkoda czasu na stolice, lepiej jechać w głąb wyspy.
Już Wam zazdroszczę:>> Tak chciałbym tam wrócić:>>

eemmii dołączył
18.02.2007

kasia85 dołączył
15.02.2010

kasia85 13:05 | 17.02.2010

mój brat z tatą byli na islandii 2 lata temu w czerwcu, więc trochę się orientuje, sama układałam im plan wyjazdu a poza tym jestem po turystyce i chętnie bym z Wami pojechała, jeśli dobrze sięorientuję to w połowie czerwca jest święto wikingów na wyspie i są różne imprezy a poza tym faktycznie widno jest praktycznie cały czas i można zwiedzać, jakbyś mógł pisać na maila byłoby mi wygodniej kasia85(małpa)o2(kropka)pl

an3ladgam dołączył
21.02.2010

an3ladgam 22:37 | 21.02.2010

Hej,

też myślę o Islandii, choć ogólnie to na dłiżej. Stolica faktycznie jest niespecjalnie ciekawa (byłam 3 lata temu), a po reszcie najwygodniej poruszać się samochodem, choć jest to opcja bardzo droga. Opcją jest Bus Passport, ale wcale to taniej nie wychodzi. Ogólnie- byłabym zainteresowana dołączeniem się do Was.
Pozdrawiam. Magda

Kurniczek dołączył
19.09.2008

Kurniczek 16:54 | 22.02.2010

Witam Serdecznie

Mniej więcej sytuacja z wyjazdem dosyć się klaruje więc jeśli jest ktoś chętny proszę o kontakt na maila kurnik.k@interia.pl lub poprzez komunikator gg 5441815 pozdrawiam Kuba a i p.s. wszystkie szczegóły też najlepiej już bezpośrednio

Sklep.Badura dołączył
05.02.2010

Sklep.Badura 12:18 | 23.02.2010

Faktem jest,że Islandia to piękna wyspa ale trzeba sprecyzowac koszty na taką wyprawe. Czy ktoś sie orientuje z jakimi wydatkami należy sie liczyc??

Kurniczek dołączył
19.09.2008

Kurniczek 13:59 | 23.02.2010

Jak zawsze wszystko zależy od kilku składowych. Kiedy się planuje podróż w ile osób jakie noclegi itp. napisze jak ja to planuję i jak mam nadzieję się zmieścić w moich wyliczeniach. Największym kosztem poniesionym przy takiej wyprawie jest koszt kupienia biletów ok 350-400 euro i wypożyczenie samochodu na samej wyspie około 700-800 euro na tydzień (samochód osobowy oczywiście za 4x4 trzeba odpowiednio dopłacić) noclegi w zależności gdzie się śpi to koszt od 5-10 euro na campingu około 30 euro w schroniskach i cen kosmicznych w hotelach których nawet nie sprawdzałem dokładnie. Najtańszą opcją jest nocowanie "na dziko" pod namiotem i w ładnej okolicy ale ze względu na warunki klimatyczne trzeba też sie do takiej opcji dobrze przygotować. Cały koszt jaki ja przewiduje na 10 dni pobytu to 4 tys. zł. Podróżujemy póki co w 5 osób i moją opcją noclegową są campingi i spanie u rodzin ze znanych większości portali.

aszy007 dołączył
18.05.2008

aszy007 20:46 | 06.03.2010

Witam,
Wybieramy sie na Islandię 20 czerwca. Jedziemy 3 samochodami terenowymi. Wracamy ok 18 lipca . Na wyspie będziemy 3 tygodnie. kolega ma 2 miejsca w samochodzie. Koszty do podziału. Ale z tego co mówicie to całkowity koszt na osobe wyjdzie porównywalny tzn. ok. 4500 zł. Prom kosztuje 1500 euro za samochód i 4 osoby tam i z powrotem. Pozostałe koszty to dojazd do promu 2x1400 km no i na wyspie koszt paliwa, żywności i przyjemnosci np. lot samolotem nad Górami Tęczowymi, rejs na wieloryby itd.
Pozdrawiam

foto-alfa dołączył
06.03.2010

foto-alfa 02:39 | 07.03.2010

Informacyjnie napiszę : jest 1 WOLNE miejsce w wyprawie na Wyspę. Wyjazd z Warszawy 13 sierpień 2010, 14-go prom z Danii, 2 dni postoju na Wyspach Owczych (zdobycie najwyższego szczytu Danii) natępnie 14 dni na Islandii. Do Wa-wy powrót planowany na 5 wrzesień (prom wypływa 1 wrzesień). Objazd wyspy z namiotami, dużym samochodem osobowym. W planach jest też zdobycie Hvannadalshnúkur. Koszt 2120 zł (paliwo z Warszawy do Warszawy, bilet promowy powrotny). trasa do ustalenia. Dalsze informacje: tel 607-291-279, GG 5430238 lub poprzez profil w portalu. Robert

Kurniczek dołączył
19.09.2008

Kurniczek 16:17 | 10.03.2010

travelcarsiceland.com/pl/index.php  - dosyć tani sposób na zdobycie samochodu może się komuś kiedyś przyda

filnec dołączył
11.01.2010

filnec 19:54 | 10.03.2010

chyba nie musi być aż tak drogo jak piszecie, z Amsterdamu można lecieć już od 200e (lot do AMS tanimi liniami lub busem też jest niedrogo). Wynajęcie auta na tydz to koszt około 400e, przynajmniej przez www.traveljigsaw.pl  z kevlaviku. Nocowanie pod namiotem w Skandynawii to ciekawe przeżycie, można prawie wszędzie( lepiej nad wodą) legalnie się rozbijać. Super przygotowania nie są aż tak konieczne. Byliśmy w zeszłym roku w Norwegii 2 tyg dużo wyżej niż Islandia. Czysta przyjemność. Domki u przypadkowych ludzi po drodze na pewno też nie są zbyt drogie. Zobaczę czy dam radę w wakacje. pozdrowionka i miłego dalszego planowania

Roberto dołączył
19.08.2007

Roberto 10:21 | 12.03.2010

Chętnie bym z wami pojechał ALE:
- podróżuje tylko rowerem bo w ten sposób mogę znacznie dokładniej zwiedzić dany kraj
- śpię tylko na dziko bo wszelkie wygody mam w domu przez cały rok
- tak jest taniej

aszy007 dołączył
18.05.2008

aszy007 12:45 | 15.03.2010

Witam,
Wszystko jest tanio tanimi. Ale realia sa inne. Jak dokładniej policzyc z uwzględnieniem wszystkich czynników to wychodzi jak wychodzi. Do Amsterdamu tanimi to znaczy konkretnie za ile ? Ile konkretnie kosztuje dotarcie na Islandię ? Samolotem z rowerem ? Za 200e oczywiście. A ile kg bagażu można wziąść ? Rowerem na Islandię przez morze ? A do portu w Danii ile dni jazdy ? Pociągiem ? Oczywiście szybciej ale czy za darmo ? Na Islandii: my jedziemy na 3 tygodnie samochodami terenowymi - to czas pobytu na wyspie. Będziemy poruszać sie w zasadzie wyłącznie w interiorze. Tam jest dostep tylko dla pojazdów 4x4. Te z wypożyczalni tzw. 4x4 np Suzuki Samuraj (małe autko terenowe) najczęściej maja naklejki: Jak zobaczysz taki samochód w interiorze to daj znac wyporzyczali a odbierzesz nagrodę. Po prostu nie wolno wjezdżać samochodami z wpożyczalni do interioru. Koszt wypożyczenia takiego samochodu jak my jedziemy to 200-320e ale za dzień. Taki samochód musi byc w stanie przejechac przez rzeke o głębokości do np 70 cm. Liczcie rzetelnie !

aszy007 dołączył
18.05.2008

aszy007 12:52 | 15.03.2010

Co do roweru, to po prostu na wyspie wsiadasz na rower i jedziesz dalej solo. My też preferujemy spanie na dziko, ale wszędzie musi uwzględniac lokalne przepisy i zwyczaje. Taniej jest.

Kurniczek dołączył
19.09.2008

Kurniczek 17:57 | 15.03.2010

Gdyby ktoś był chętny to zwolniło się jedno miejsce na opisanej wcześniej wyprawie lecimy póki co w 4 osoby. Bilety na samolot już kupiliśmy i kosztowały niecałe 1500 zł w dwie strony wylot 30.06 powrót 09.07. Koszty trochę polecą w dół gdyż wygrała mysl bardziej oszczędna (własne wyżywienie i
spanie "na dziko/pół dziko", również opcja wynajmu samochodu okazała się tańszą sprawą) w razie jakby ktos był zainteresowany podróżą może jedzie w podobnym czasie lub chce się wymienić komentarzami spostrzeżeniami dotyczącymi Islandi - zapraszam do wpisania się

olgs86 dołączył
23.07.2009

olgs86 20:13 | 15.03.2010

Witam,
byłam na Islandii w 2008 i nie było problemu z wjechaniem w Interior samochodem z wypożyczalni, nie mówili nic na ten temat podczas wypożyczania.

Co do noclegów, to namiot się sprawdza, tylko trzeba mieć ciepły śpiwór, bo temperatura czasami w nocy w lipcu spada do 5-6 stopni. Aczkolwiek my daliśmy rade 2 tygodnie :) co do spania na dziko, to nie jest to takie proste ze względu na to, że jest to wyspa wulkaniczna więc są tam przede wszystkim skały, albo czasami jakieś wilgotne tereny. Ale na mapach jest dużo kempingów zaznaczonych, płatne są albo grosze albo free. Nie wiem czy jest tam szansa spotkać pokoje do wynajęcia u ludzi, ja nie widziałam. Ogólnie trudno tam ludzi spotkać ;P

Dużo więcej czasu spędziliśmy w Interiorze ze względu na pogode :) na wybrzeżu często jest mgła, chmury itd. A do Interioru zazwyczaj się nie przebijają przez góry.

Jedzenie jest dobre na stacjach benzynowych. W sklepach jest drogo (a przynajmniej wtedy bylo, teraz po kryzysie podobno inaczej).

Zycze udanej wyprawy

foto-alfa dołączył
06.03.2010

foto-alfa 15:01 | 02.05.2013

aktualne plany islandzkie:
termin startu, końca wycieczki +/- kilka dni
tylko dwa wolne miejsca

Plan
W pierwszej połowie sierpnia planuję 2 tygodniowy wyjazd samochodem, z dwójką nastolatek na Zachód... Planu dokładnego jeszcze nie ma - będzie trochę zwiedzania, trochę zabawy, trochę wypoczynku i trochę łażenia po górach (5 szczytów Korony Europy - OK, dwa szczyty i trzy punkty). Detale ? Po drodze możliwy skok z Dream Tower (222 m, Głogów), zamek Neuschwanstein (na zdjęciu), niemiecki Zugspitze 2962 m (jest kolejka na szczyt), Liechtenstein i jego Grauspitz 2599 m, a także Luksemburg, Belgia i Holandia (ze swoimi punktami, pagórkami - 559 m Kneiff, 694 m Signal de Botrange, 321 m Vaalserberg)... Oczywiście na szczyty nie trzeba wchodzić, można zostać na dole. Być może odwiedzimy jakiś park rozrywki (na całodniową zabawę :).
Noclegi w namiotach (dysponuję wolnym miejscami) na kempingach, czasem na dziko (kwestia logistyki).
Chętnie przyjmę propozycje uwzględnienia czegoś po drodze (poza tymi 8 wskazanymi już punktami programu)
Program (trasa) będzie na bieżąco tutaj uaktualniany - zachęcam do obserwacji.

Brak jest wymagań z mojej strony wobec uczestników - kto czuje się na siłach podołania trasie, warunkom turytycznym jest mile widziany.
Decyduje kolejność zgłoszeń !
(wyżywienie, koszty noclegów i ewent. atrakcji po drodze każdy wg. własnego uznania, opłaca we własnym zakresie)

Koszty
650 zł/os (transport: paliwo, opłaty, amortyzacja i miejsce w namiocie, jeśli potrzeba)
Wyżywienie
własne - z PL i lokalne

GIGIamigos dołączył
13.05.2011

GIGIamigos 12:56 | 31.05.2014

Gdyby ktoś chciał więcej dowiedzieć się o Islandii i nie tylko to piszcie.

bazucha dołączył
02.08.2014

bazucha 16:41 | 02.08.2014

>Gdyby ktoś chciał więcej dowiedzieć się o Islandii i nie tylko to piszcie.

Hej, planujemy wyjazd we wrześniu. Mógłbyś polecić jakiś dobry przewodnik?
To nasz pierwszy wyjazd, zatem chcielibyśmy zaliczyć jak najwięcej miejsc "must see".

Pozdrawiam,
Żaneta

aszy007 dołączył
18.05.2008

aszy007 20:51 | 02.08.2014

Cześć,
Jeżeli chcesz zobaczyć najdzikszą część Islandii to sprawdź kiedy zamykany jest interior dla ruchu kołowego. A inspiracji spróbuj poszukać tutaj : picasaweb.google.pl/aszy007/Islandia2010
Andrzej

edinburgh30 dołączył
17.08.2012

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl